SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wycwiel-Wyciskanie Wielokrotne & Pompki

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 304819

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3007 Napisanych postów 2648 Wiek 48 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29842
INSANE96 na pewno wycwiel ci odpowie tylko musi wrócić z zawodów (jest już w drodze) .
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3007 Napisanych postów 2648 Wiek 48 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29842
a tu link do całych zawodów w Złotej

https://www.youtube.com/live/u1saBp60YOo?si=eblxrrzLLtGshleu
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Wróciłem i kurcze z kontuzją !
Nie dobrze bo mi się zacznie sypać plan treningowy chyba że szybko mnie naprawią . Rano wstaję i lewy łokieć się nie prostuje do końca i nie zgina Poleciała już Moksa będa jeszcze dzisiaj igły .
Drużynowo 3 miejsce a indywidualnie 5 . Z jednej strony to dobrze bo pierwsze trzy miejsca zajęli chłopaki z JW z Lublińca . Rok temu to trochę dziwnie wyglądało bo z nimi wygrałem w tym roku zmienili sposób punktowania ( i dobrze ).Drużyna rodzinnie ( syn i synowa ) mimo zmiany punktacji pudło było .

Duża ilość pompek - to żadna tajemnica cały czas powtarzam robienie pompek w seriach nie przekłada się na serię " wielokrotnych pompek " ( a takimi są pompki na komendę ) . Trzeba wykonywac długą serię z progresją z treningu na trening . Ja np . do 300 powt. robiłem to codziennie teraz wykonuję ponad 400 ale co drugi dzień .To jest wytrzymałość a ona lubi systematyczność i progres czy to w ilości powt. czy w czasie przebywania w pozycji pompki .Ja jak wystartowałem pierwszy raz w zawodach zrobiłem wynik w okolicach 100 powt. Wiadomo przy takich ilościach dochodzą jeszcze od czasu do czasu różne " kombinacje" np. pompki 30/30 ( 30 sek w dole - 30 sek w górze ) mój dotychczasowy rekord to 17 min.( czyli 17 pompek) lub inne wartości czasowe w zależności co tam sobie wymyślimy bo nigdy nie wiadomo na jakie tempo ( komendy dół - góra ) sie trafi na zawodach . Wczoraj tempo było bardzo szybkie ale mozna trafić na długie przytrzymania w dole lub górze .No i ćw. na brzuch i prosty grzbietu ( ja zasuwam na rzymskim )i tez z progresja wbrew zaleceniom czyli do bólu" niestety coś za coś " . Co do serii z obciążeniem u mnie się nie sprawdzały ( w ogóle serie są dobre dla początkujących moim zdaniem oczywiście ) lepsze efekty dają mi serie na mini poręczach z pogłębionym ruchem .No i chyba najważniesze ja to robie systematycznie 8 lat nic się nagle nie zrobiło a i WW ( wyciskanie wielokrotne sztangi leżąc) którym się zajmuje 15 lat nie jest bez znaczenia ( przynajmniej przygotowało mi obręcz barkowa i tricepsy ).

Dobra a teraz idę naprawiać łokieć .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39542
Kuruj się i wracaj szybko do zdrowia, a jak wyglądały konkurencję, jakie wyniki robili? 5 miejsce w pompkach miałeś czy w całym turnieju?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Goldi w pompkach to byłem pierwszy przy tym tempie to szybko odpadali .
5 miejsce zająłem w kat. indywidualnej ( podciąganie , unoszenie tułowia , pompki ).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 48 dni Przeczytanych tematów 30
Bardzo dziękuję za odpowiedź trochę mi to rozjaśniło sprawę.Zdrowia i dalszych sukcesów! :D
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 853 Napisanych postów 1033 Wiek 1 rok Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 12274
wycwiel
Wróciłem i kurcze z kontuzją !
Nie dobrze bo mi się zacznie sypać plan treningowy chyba że szybko mnie naprawią . Rano wstaję i lewy łokieć się nie prostuje do końca i nie zgina Poleciała już Moksa będa jeszcze dzisiaj igły .
Drużynowo 3 miejsce a indywidualnie 5 . Z jednej strony to dobrze bo pierwsze trzy miejsca zajęli chłopaki z JW z Lublińca . Rok temu to trochę dziwnie wyglądało bo z nimi wygrałem w tym roku zmienili sposób punktowania ( i dobrze ).Drużyna rodzinnie ( syn i synowa ) mimo zmiany punktacji pudło było .

Duża ilość pompek - to żadna tajemnica cały czas powtarzam robienie pompek w seriach nie przekłada się na serię " wielokrotnych pompek " ( a takimi są pompki na komendę ) . Trzeba wykonywac długą serię z progresją z treningu na trening . Ja np . do 300 powt. robiłem to codziennie teraz wykonuję ponad 400 ale co drugi dzień .To jest wytrzymałość a ona lubi systematyczność i progres czy to w ilości powt. czy w czasie przebywania w pozycji pompki .Ja jak wystartowałem pierwszy raz w zawodach zrobiłem wynik w okolicach 100 powt. Wiadomo przy takich ilościach dochodzą jeszcze od czasu do czasu różne " kombinacje" np. pompki 30/30 ( 30 sek w dole - 30 sek w górze ) mój dotychczasowy rekord to 17 min.( czyli 17 pompek) lub inne wartości czasowe w zależności co tam sobie wymyślimy bo nigdy nie wiadomo na jakie tempo ( komendy dół - góra ) sie trafi na zawodach . Wczoraj tempo było bardzo szybkie ale mozna trafić na długie przytrzymania w dole lub górze .No i ćw. na brzuch i prosty grzbietu ( ja zasuwam na rzymskim )i tez z progresja wbrew zaleceniom czyli do bólu" niestety coś za coś " . Co do serii z obciążeniem u mnie się nie sprawdzały ( w ogóle serie są dobre dla początkujących moim zdaniem oczywiście ) lepsze efekty dają mi serie na mini poręczach z pogłębionym ruchem .No i chyba najważniesze ja to robie systematycznie 8 lat nic się nagle nie zrobiło a i WW ( wyciskanie wielokrotne sztangi leżąc) którym się zajmuje 15 lat nie jest bez znaczenia ( przynajmniej przygotowało mi obręcz barkowa i tricepsy ).

Dobra a teraz idę naprawiać łokieć .

Dziadek dobrze prawi. Jak byłem młody to ćwiczyłem podobnie i progres był ogromny. Ja stosowałem metodę polegającą na tym że codziennie robiłem jedną serię. Mięsień do wytrzymałości szybko się przyzwyczaja jeśli jest ćwiczony regularnie i często.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Pompki 25 807 + 854 + 518 = 27 179
Wymuszona przerwa w pompowaniu i WW okolice łokcia w naprawie .
To znaczy troszeczkę się ruszam ale czuję przedramie więc tak z czuciem . Dzisiaj np. tylko 100 .
Pozmieniało mi sie w planach treningowych musiałem pare kroków w tył zrobić . Mam nadzieję że będę miał przez to lepszy rozbieg bo za miesiąc MP w WW .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Pare pompek wpadło 27 179 + 720 = 27 899 no prawie nic a zj**ke dostałem i do końca miesiąca ma być 0 :'-(
Od dziesięcioleci nie miałem takiej długiej przerwy już mnie wszystko boli ( bo mnie boli jak nie ćwiczę ) dobrze że chociaż brzuch mogę robić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39542
Możesz przysiady jeszcze robić hihimnie też boli jak nic nie robię takie już gatunki jesteśmy prawdziwi sportowcy , którzy bez ruchu niebpotrafia wytrzymać, ja to jeszcze nerwowy się robię jak parę dni nie cwicze hehe ale z tym bólem masz rację jak dłużej nie ćwiczę to wszystko mnie boli hehe
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Biustonosz na silownie

Następny temat

[BLOG]Może jakis start w 2017??? Let's do This shittt!!!

WHEY premium