SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wycwiel-Wyciskanie Wielokrotne & Pompki

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 304816

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 853 Napisanych postów 1033 Wiek 1 rok Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 12274
Drążek o nim rozmawialiśmy o jego podciąganiu. W końcu wystartował w zawodach. Zwróćcie uwagę na kolesia, który wygrał jak oszukał go w dwóch ostatnich powtórzeniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
XDM
Drążek o nim rozmawialiśmy o jego podciąganiu. W końcu wystartował w zawodach. Zwróćcie uwagę na kolesia, który wygrał jak oszukał go w dwóch ostatnich powtórzeniach.

Rozpoznałem Andrzeja na filmie
XDM mam od Ciebie zupełnie inne zdanie te dwie ostatnie pompki konkurenta Andrzeja w ogóle nie mają znaczenia, najbardziej prawidłowo robił ten trzeci co odpadł przed Andrzejem, a Andrzej od początku robił pół ruchy nie schodził klatką do ziemi, tak to jest jak robi się pompki tylko na paraletkach gdzie ruch jest w lekko podwyzszonej pozycji przez co wychodzą wtedy przy zwykłych braki w dolnej fazie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
XDM dlaczego oszukał przede wszystkim tu nie było żadnego sędziowania po za wydawaniem komend i to zmulającym głosem. Puścili zawodników do odcięcia kto potrafi powalczyć z bólem to wygrywa .
Mieli fajne podłoże co jest raczej rzadkością w imprezach plenerowych to od razu rzuciło mi się w oko .
Co do wykonania to na 7 zawodników wystarczył by 1 sędzia . Powinno polecieć wykluczenie gościa na pierwszym planie już po drugim ruchu .
Ten w niebieskich spodenkach( 3 miejsce ) też powinien dostać ostrzeżenie za wypinanie bioder w celu wiadomym ( słaby odcinek lędźwiowy ) po chwili okazało się że tricepsy też miał słabe .
Gość którego nazywacie Andrzejem miał też słabsze tricepsy od zwycięzcy .Ten co wygrał w końcówce zostawiał biodra tym samym miał mniej do dźwigania .
I tu mogę powiedzieć że często sędziowie to puszczają bo widzą prostą linie sylwetki
A powinni reagowac tak jak na ruch na "raty" gdy wyprost ramion wyprzedza biodra .
Na zawodach klatka nie powinna mieć kontaktu z podłożem a często widziałem że ma u tych nisko schodzących .
Jezeli regulamin mówi że kąt prosty czy złamanie kąta prostego to nie można mieć pretensji że ktoś schodzi bardziej a inny mniej .
Co do ćwiczenia na mini poręczach to uważam że na nich mozna dużo niżej zejść i nie widzę tu związku z wykonywaniem później płytszych ruchów w pompkach klasycznych .
Tu była widoczna różnica w budowie zawodników i przy różnicy nawet 10-15kg zawsze to będzie inaczej wyglądać . Zresztą trzeci i drugi przegrali bo mieli" słabsze" trisepsy albo odpuścili co często mozna zaobserwować na zawodach a niestety banie też się przygotowuje na zawody .




Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2023-07-26 10:54:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 853 Napisanych postów 1033 Wiek 1 rok Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 12274
Ten drugi czyli Andrzej najpierw startował w konkurencji gdzie robiło się pompki z podciąganiem na drążku na ilość powtórzeń w czasie 2 minut.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Wycwiel nie twierdzę że nie można zrobić pełnego ruchu na paraletkach, tylko to że jest wyższa pozycja rąk względem stóp i przez to łatwiejszy kąt do wypychania między ramionami a tułowiem ( tak jakbyś wyciskał głową w dół )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Drazekm ja nie twierdze że tak nie jest jak piszesz tylko co to ma do wykonywania później pompek klasycznych na zawodach zgodnie z wymogami .
Np. to że ja wyciskam sztangę z odbiciem to nie znaczy że nie potrafie bez odbicia chociaż nie wiem czy to dobry przykład bo Tobie chodzi o kąty.Może tak jak ja robie na poręczach do dużo niżej schodzę uzyskując duzo ostrzejszy kąt w łokciach niż był bym w stanie osiągnąć w pomce klasycznej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Z tego co widzę na Andrzeja filmach on robi pompki tylko na paraletkach, więc twierdzę że może to być powodem niedostacznego wytrenowania w pompkach klasycznych
Porownalbym to do tego jakbyś trenował wyciskanie na ławce tylko głową w dól a potem miał startować w WW, sam sobie odpowiedz jak to by bylo


Zmieniony przez - drazekm w dniu 2023-07-26 13:00:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Ja to trochę inaczej widze to że gość nie wygrał to nie znaczy że mu pompki klasyczne źle idą .
Przypuszczam że ma wagę ok 80kg i żeby wykonać tak ostry kąt jak ten co zajął 2 miejsce musiał by zejść do kontaktu klatki z podłożem a to jest zabronione .
Jednym słowem nie uważam że wykonywał pół ruchy czy niepełne ruchy .
Ja pod wpływem Twoich uwag dołączyłem do treningu taki bardziej ostry kąt w łokciach i właśnie żeby to zrobic muszę dotknąć klatką podłogi i ok zobaczymy co będzie się działo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Andrzej waży może 70 parę, z wykonywaniem pełnych ruchów ma problemy nie tylko w pompkach, dla mnie to jest oszukiwanie samego siebie aby robić większe ilości, tu jak pisał XDM wcześniej robił inną konkurencję to musiał trochę kombinować
Wycwiel nie ma sensu dyskusja pozostańmy każdy przy swoim bo Ty patrzysz pod kierunkiem zawodów a ja pełnego ruchu treningowego
I powtarzam się jeżeli nie robi pełnych ruchów na treningu to może się to odbić na zawodach.
Kiedys jeden koleś na treningu nie opuszczał sztangi do klatki i tak mu się mięśnie przykurczyly że jak później powiedziałem żeby opuścił niżej to już nie był wstanie


Zmieniony przez - drazekm w dniu 2023-07-26 16:53:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
A dokładnie tak jak piszesz mamy dwa różne spojrzenia .
Mi własciwie nie chodzi o wykonywanie idealne wręcz wzorcowe pompek a głównie o jak najpóźniejsze eliminowanie mnie z zawodów a najlepiej w ogóle żeby sędziowie nie mieli pretekstu do dawania mi ostrzeżeń .Dlatego uwagi osób spostrzegawczych są dla mnie cenne zawsze coś jest trafnego i pozwola mi poprawić moją technikę wykonywania pompek . Jednego pociąga to jak najlepiej wykorzystac to ćwiczenie a mnie faktycznie interesuje ile można wykonac powtórzeń bez uwag sędziów czy oglądających . No tak czy siak to bez w miarę poprawnej techniki się nie obejdzie . Tłumacze goscia ( Andrzeja ) bo widzę w jego wykonaniu też swoje błędy ale to w cale nie wynika z tego że chce sie kogoś oszukiwać a to że na ogólny obraz wykonywania pompek budowa ciała ( wyższa waga ) ma wpływ to chyba ma znaczenie .Kurcze na zawodach to oprócz tego że jestem najstarszy to jeszcze najcięższy .Pewnie zejdę jeszcze z wagi ale poniżej 80kg to na pewno nie bo się źle czuję . Przed Radzyniem ważyłem 80,7kg to wiem musiałem wrócić szybko do 81,5 kg i od razu lepiej
Dzisiaj nagrałem 180 pompek na mini poreczach ( wysokość 10 cm ) do oceny ale mam jakiś problem z karta pamięci także nie wiem czy dzisiaj sie uda go pokazać .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Biustonosz na silownie

Następny temat

[BLOG]Może jakis start w 2017??? Let's do This shittt!!!

WHEY premium