SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczmy razem!-wyskok vol.4

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 246515

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 349 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31477
Witam,
Szukalem ostatnio jakiegos fajnego programu to poprawe wyskoku i znalazlem ten ze str.100 w ktorejs z czesci vol ;) Jest w nim pare nie zrozumialych dla mnie kwestii w zwiazku z czym mam pare pytan ;)

1. Progresje co serie wykonuje tylko w przysiadzie i MC? w reszcie cw dokladam ciezar co trening? Od jakiego % ciezaru zaczac te cw w ktorych nie ma progresji?
2.Czy moge poswiecic oddzielny dzien treningowy (3) aby zrobic reszte partii miesniowych tj. klatka, biceps, triceps? Ile cwiczen zrobic, po ile serii i powtorzen?
3.Brzuch silowo cwicze tylko w 1 DT? Czy moge tez w 2 DT lub w 3 (patrz pyt. 2)? Mozna robic wieksza ilosc powtorzen? 15-20?
4.Treningi mam 1-2x w tyg +1x w tyg mecz czy musze wykonywac trening szybkosci?
5.Czy moglbym dodac jakies areo? 1-2 w tyg bieganie 30-40 min? Bedzie mozliwosc robienia ich po treningu szybkosci(jesli bedzie konieczny)?

Na te chwile wiecej pytan nie przychodzi mi do glowy ;)Licze na Wasza pomoc :)

Pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Tak, progresję najlepiej zrobić w głównych ćwiczeniach, chociaż ja osobiście nie zamykałbym się na 5 serii, raczej dałbym tam rampę. Inna możliwość to wersja objętościowa - 2-3 serie rozgrzewkowe i 5 na tym samym obciążeniu (dajmy na to 70% CM). Reszta ćwiczeń - oceń swoje możliwości na oko, będzie za lekko - śmiało dołóż. Na początku nie ma się co szczypać z ciężarem.
2. Jak najbardziej. W głównym ćwiczeniu (WL lub pompki na poręczach lub wycisk hantli na skosie+dowolny rodzaj wiosłowania) proponuję zrobić rampę 8, reszta standardowo - 3-4 serie 8-12 powtórzeń, przy czym im bardziej izolowane ćwiczenie, tym więcej pwt. W podciąganiu możesz zrobić dwie lub trzy drabinki: 2,3,4...MAX, urozmaicaj od czasu do czasu.
3. Możesz przećwiczyć brzuch 3x w tygodniu jak masz ochotę, ale zmieniaj intensywność - raz możesz zrobić ciężkie rolowanie Ab Wheela 3x10, a innym razem lekkie spięcia 3x15-20
4. Raczej nie, prawdopodobnie na treningu masz zawarte ćwiczenia na szybkość. Co trenujesz?
5. Jak najbardziej, możesz po siłówce zrobić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 709 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8811
Wczoraj przy wykrokach coś mnie zabolało w pachwinie. Myślałem, że przejdzie do dzisiejszego treningu ale niestety podczas ruchu odczuwam lekkie kłucie przy szybszych ruchach albo większych krokach. Co robić z takim naciągnięciem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
NIE ROZCIAGAJ I NIE PODRAZNIAC! Odpoczynek, lod, masci.....bedzie git
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1581
Hadzbe, jak poszło na GramyFair Streetball 2012 ?

A genius? That's nothing compared to me.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
@Mesjasz Urazy pachwiny mają długotrwałe skutki, nawet takie błahe naciągnięcia, jedyna opcja to odpocząć i swoje odczekać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2040 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28291
nie chcialem bardziej popsuc kostki wiec na turniej przyszedlem bez ciuchow na zmiane.. w dzinsach, ortezie i trampach:) jak sie okazalo nie upilnowalo mnie i w takim stroju zaczalem walic windmille....wiec pojechalem sie przerbac na mieszkanie;p

macie tu mojego jednego mlyna z rozgrzewki:) kosz zmierzony na 304cm. w konkursie slabo... ciekawe zasady..1 runda ..pudlujesz i odpadasz wiec dalem windmilla z reki na pelnej ku** w 2 rundzie spudlowalem pompke nad gosciem i koniec konkursu:) w finale spotkal sie mario i slash gdzie slash dal 360 nad motorem i 180 pompke a mario reverse z reki kacpy nad motorem i pompke z reeki o ile odbrze pamieetam;) ogolnie dobrze ze wystartowalem.... potem wszyscy dunkerzy udali sie na park jordana... gdzie ja przy 3 cim skoku rozk***ilem kostke do konca i siedzialem patrzac na chlopakow;)

ps. ja w 0:20 ten najmniejszy;p pozatym na rozgrzewce dalem takie long distance 1 reka z narzutu...ze ludzie krzyczeli i srali;p musze dopsc video

Zmieniony przez - Hadzbe w dniu 2012-09-17 20:34:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1581
Czyli dobiłeś się a widzę że warto nie było bo zasady konkursu po prostu żenujące :/

A genius? That's nothing compared to me.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2040 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28291
zasady ciekawe dosc byly;p poprostu najlepsi rpzechodzili bo bylo 9 osob chyba;) a teraz ogarnijcie to... SLASH dal naklejke 360 wyzej niz normalnie.... dal ponad kwadrat ciut przy 360ce....AMAZING jak ludzie potrafia wykorzystac skret tulowia by jeszcze wyzej skoczyc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 818 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7250
A ja chłopaki jestem po sparingu z Divicomem ,zagralismy 5 secików w rezultacie 4:1 dla nas , mecz fajny , wchodziło wszystko , na siłce nie byłem tydzień, to progres w wyskoku i w j**n*** jjest niesamowity :) postanowiłem chodzić do starszej grupy na treningi, czyli trreningi będę miał 4 razy w tygodniu po 2(+)h, jak to teraz pogodzić ze siłownią? czy moze przestać chodzić na siłke już ? przypominam że zaniedlugo zaczyna sie liga ...

Zmieniony przez - wsn123 w dniu 2012-09-17 22:12:52
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Poprawa dynamiki i skjoczności i ogólnej wytrzymałości biegowej

Następny temat

Typer tenisa - Cincinnati 2012

WHEY premium