SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczmy razem!-wyskok vol.4

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 246573

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 627
jakimi cwiczeniami i w jakich proporcjach moge polepszyc wyskok uzywajac tylko hantli? 2x20kg? Dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ozi, dobry pomysł. Tym bardziej, że skoro trenuje siatkówkę, to tam ma też elementy plyometryki. Zwiększanie siły maksymalnej i eksplozywnej to w jego wypadku IMO najlepsze rozwiązanie. Btw, ile teraz skacze? Tomek, poczytaj temat o układaniu planów, znajdź trening przystosowany do domowych warunków i dodaj do tego power cleana z hantlami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 113 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 890
Ma wyskok nowicjusza, który waha się między 50 a 55 cm tylko że taki wynik otrzymuje z rozbiegu ale przy tak słabych siłowo nogach oznacza to że ma dobrą dynamikę dlatego zakładam wrzucenie mu ćwiczeń dynamicznych w przerwie między sezonami.
Gdy zapytałem go o vertical jump nie potrafił udzielić odpowiedzi(nigdy nie mierzył dosiężnego).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1581
Z tego co pamiętam to plyo i tak nie powinno się robić dopóki nie osiągnie się tam jakieś siły w nogach czy na przysiadach dokładnie mówiąc bo to jest dośc ryzykowne.

A genius? That's nothing compared to me.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 113 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 890
Czyli niech poczeka z pylo az zdobędzie siłę w nogach. Potrenuje z nim i szybko nadrobi braki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2040 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28291




juz w tym tygodniu 2x sprinty trzaskalem oraz plyo:) jakis extremalnych wysokosci nie bylo dzis ale dalem rade co nieco wlozyc/.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29
Siemanko. Nie chce czytac tych setek stron jakie już zapisaliście aby analizować wszystko i wybrac najlepszy plan ćwiczeń. Osoby które są na bierząco mam nadzieje ze mi pomogą.
Otóż gram w kosza, mam 185 wzrostu oraz około 72kg wagi, ostatnio zrobiłem pierwszą pakę na 3.05. Wyskoku dokładnie nie mierzyłem, lecz licząc jaki amm zasieg stojąc, i jak wysoko nad obręcz skaczę wychodiz około 91cm. Chciałbym znaleźć jakiś trening (na siłowni) na wyskok. Na razię ćwiczę 2 tyg , co wtorek i czwartek,
brzuch:
-ćwiczenie ze spleconymi nogami, siedząc na ławeczce robiąc jakby brzuszki
-brzuszki na ławeczce skośnej z obciążeniem 10kg
-zginanie tułowia na boki z obciązeniem z 2 hantlami

nogi:
-przysiady na jednej nodze z 2 hantlami
-wyskoki z przysiadu z 2 hantlami
-przysiady ze sztangą na plecach

Chciałbym się dowiedzieć co do tego dodać czy ew. zmienić całość.
Mażenie wyciągnąć te 110cm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
sluchajcie, plyo moze byc pod rozna postacia, sprint to takze jest plyo! a nikt chyba nie broni nikomu biegac sprintow? ograniczenia sa jedynie dla najciezszej formy plyometryki...Lzejsze formy jak najbardziej warto robic (chyba ze ktos ma nadwage)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2040 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28291
ludzie pamietajcie sila*szybkosc=moc czyli wyskok. pracujcie nad sila na silowni i nad szybkoscia i bedzie dobrze. sprinty wale zawsze przed plyo+ przed plyo obecnie wale tez troche zarzutu... a plyo typu sprint,pare cwiercskokow,i skoki dosiezne do celu kazdy moze robic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 637 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15877
witam po przerwie. wrocilem z obozu, dojechalem tam konkret nogi, silka, plyo, sprinty, biegania mnostwo, praca w obronie, takze miesnie cierpia teraz ale mięcha przybywa i cm w gore ida, robilem paczki mala pilka na zmeczeniu po trneingu zawsze i duża pare razy, kosze byly ciut wyzej nie wiedziec czemu 308 cm, pozniej chyba spadly do wymiaru, mniejsza z tym, zmierzam do tego ze w 2 tygodnie obozu poczulem mega przyplyw sil gdzie paradoksalnie ich nie mam bo miesnie ponaciagane ze zmęczenia. wrzuce maly filmik na dniach z mala pileczka jak sie bawilem. poznalem tam siatkarza z katowic w wieku 16 lat wyskok kolo 110 cm generowal przy 188 cm okolo wzrostu, gwozdzie w 1 metr wbijał, ale mowil ze po meczu to na drugi dzien ledwo z lozka wstaje, tak go kolana bolą.
co do plyo- bo nadrobilem posty- duzo mi daly chyba płotki, co 2 dni jechalismy stacyjki i skakania z lekarska do obręczy, płotki, przeskoki przez ławkę plus multum sprintów i cwiczen na brzuch i plecy z lekarską i siła przybywa. wypoczne - wybieram sie ostatni raz na low rima i juz tylko wymiary :)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Poprawa dynamiki i skjoczności i ogólnej wytrzymałości biegowej

Następny temat

Typer tenisa - Cincinnati 2012

WHEY premium