SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczmy razem!-wyskok vol.4

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 246516

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
lod masci, nic wiecej nie zrobisz...ewentualnie jakas miekka wkladke pod piete (mozna kupic w obuwniczym)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2391
Chciałbym was prosić o pomoc w rozplanowaniu treningów w tyygodniu. Moj wyniki w przysiadzie to niecałe 180 kg przy 80 kg wagi.
Chciałbym przede wszystkim skupić się na rozwoju dynamiki. Myślałem o tym, żeby wykonywać 2 razy trening plyometryczny i 3 treningi na siłowni
Mam codziennie dostęp do bieżni oraz płotków. Na jednym treningu plyometryki będę mógł korzystać ze skrzyni gimnastycznej. Mam też dostęp do kamizelki obciążeniowej.
Ukończyłem trening 5x5, metodę ciężkoatletyczną oraz trening niemieckich ciężarowców (dostosowany do przysiadów)
Na siłowni planuję robić
1 wyskoki ze sztanga, przysiady, wykroki
2 zarzut na klatkę, push press, przysiady do skrzyni
3 pozostałe partie
Co byście mi doradzili? Jakie ćwiczenia dać do plyometryki?



Zmieniony przez - marcinh94 w dniu 2012-10-12 19:14:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 93 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3089
180 kg pełny przysiad ATG na wolnym ciężarze ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2391
tak:) Zawsze miałem silne nogi, a przysiady już 5 rok robię to i tak nie jest jakiś wynik wybitny. Tylko, że na razie nie stosuje żadnych odżywek, bo stwierdziłem,ze póki jestem w stanie progresować bez żadnych wspomagaczy to nie zamierzam się za nic takiego zabierać. Może za rok/2 zamówie jakąś kreatynę, ale narazie jeszcze wole całkowicie naturalnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
marcinh94 nie jestem fanem przysiadow do skrzyni. Ogolnie podskoki i podrzuty starcza.
Co do plyometryki to polecam zaczac od podstaw czyli skoki dosiezne, podskoki na palcach, tuck jumps, depth drop, depth jump...Mniej wiecej w takiej kolejnosci powinienes progresowac lecz jest to progresja na dluzsza mete.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
marcinh94
Chciałbym was prosić o pomoc w rozplanowaniu treningów w tyygodniu. Moj wyniki w przysiadzie to niecałe 180 kg przy 80 kg wagi.
Chciałbym przede wszystkim skupić się na rozwoju dynamiki. Myślałem o tym, żeby wykonywać 2 razy trening plyometryczny i 3 treningi na siłowni
Mam codziennie dostęp do bieżni oraz płotków. Na jednym treningu plyometryki będę mógł korzystać ze skrzyni gimnastycznej. Mam też dostęp do kamizelki obciążeniowej.
Ukończyłem trening 5x5, metodę ciężkoatletyczną oraz trening niemieckich ciężarowców (dostosowany do przysiadów)
Na siłowni planuję robić
1 wyskoki ze sztanga, przysiady, wykroki
2 zarzut na klatkę, push press, przysiady do skrzyni
3 pozostałe partie
Co byście mi doradzili? Jakie ćwiczenia dać do plyometryki?



Zmieniony przez - marcinh94 w dniu 2012-10-12 19:14:08

Ależ Ty zasuwasz z progresem Co do plyo - jak Sołtys, możesz przetestować cały wachlarz ćwiczeń i wybrać te, które Ci najbardziej odpowiadają (w moim przypadku są to skoki dosiężne na małej ilości powtórzeń i tuck jumps na średniej) Mam pytanie: w siadach jakim programem teraz pociśniesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2391
Chciałem ostatnio zrobić trening smołowa, ale mi odradzili, bo jest na tyle ciężki, że później już mało co mogłoby pobudzić mięśnie. Moze wy mi coś doradzicie?
Czy taki wielki progres to nie wiem, 15 kg od maja, gdzie zasuwałem przez te 3 miesiące przysiady 2-3 razy w tygodniu, a kończyłem tak, że czasami aż zawroty głowy miałem. teraz coraz wolniej idzie siła dlatego chciałem jakąś kreatyne sobie zakupić w przyszłym roku, ale nie znam sie na tym to może i w tym mi jesteście w stanie pomóc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może jakiś długofalowy w stylu 3x3? Albo zerżnij dzień siadów z planu Senegrotha (podwieszone w dziale o trójboju)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 190 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1196
Siema. Mam takie pytanie, na które nie znalazłem jeszcze odpowiedzi. Mam 190cm wzrostu, waże 80kg, 18lat( moja sylwetka jest bardzo szczupła ). Zrobię wszystko, by zwiększyć wyskok. Moje pytanie brzmi: Czy skupić się teraz na robieniu masy mięśniowej, a potem wrocic do tego tematu (tak za 6-7 miesiecy) czy moze juz zaczac robic cos w kierunku zwiekszenia wyskoku ? Dodam jeszcze, ze jezeli chodzi o sile to bardzo bardzo slabo ( cwiczylem ostatnio 10x 40kg przysiad i to byl moj max na 10 powtorzen ) ale za to jestem bardzo szybki. Co o tym myslicie ? Czy skupic sie na masie dieta+trening na mase, czy moge juz zaczac robic cos w kierunku zwiekszenia wyskoku ?


PS. Trenuje koszykowke, wiec prosze odpowiadac z punktu widzenia przyszlego koszykarza.

Zmieniony przez - Jordan1990 w dniu 2012-10-15 12:51:05

" What doesn't kill you makes you stronger "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Możesz równolegle robić masę i wyskok, Sołtys jest od Ciebie niższy o 4 cm, a waży 90 kg, więc parę kilogramów Ci nie przeszkodzi.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Poprawa dynamiki i skjoczności i ogólnej wytrzymałości biegowej

Następny temat

Typer tenisa - Cincinnati 2012

WHEY premium