SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczmy razem!-wyskok vol.4

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 246604

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
boisko wez wejdz do innnego watku, opisywalem mnostwo planow dla pilkarzy, to co oni robia to jest smiech na sali i nawet nie chce mi sie tego komentowac. Poziom treningu doskonale odzwierciedla poziom polskiej pilki noznej.
Swiatowej klasy pilkarze, Ci najszybsi napewno biora sporo w atg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Ja bym aż tak nie wierzył w ich przygotowanie fizyczne, tak samo w ich metody treningowe, dam sobie rękę uciąć, że nawet zawodnicy absolutnie topowych klubów, nie przysiadają nic szczególnego w ATG, śmiem nawet twierdzić, że ich nogi nie są skalane przysiadami, przecież "mają mocne nogi bo dużo biegają"... Wszystkie frazy na Youtube, które łączące słowa "football" i "weight lifting" ograniczają się do zawodników FA, a nie piłki kopanej, co pewnie nie jest przypadkiem.

Jeszcze taka sprawa... Wielu piłkarzy jest szybkich, o czym świadczą cyfry - nie zaprzeczam, możliwe. Wielu sprinterów jest szybkich, o czym także świadczą liczby, ale... Porównajmy sobie sylwetki sprinterów i piłkarzy - Ameryki nie odkryję, jak napiszę, że sprinterzy wizualnie zjadają ich "w blokach". Start w sprincie to absolutna siła, późniejsze fazy już mają mniej z nią wspólnego, w czym mogą już być dobrzy (na tle samych siebie) piłkarze.

Zmieniony przez - Santiago92 w dniu 2013-02-19 20:51:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
ba, u pilkarzy bardziej przydaje sie start niz u sprinterow! Oni bardzo zadko rozwiajaja maksymalna predkosci, wiec glownie <15m jest tutaj najwazniejsze, wiec tym bardziej konkretny trening silowy jest wskazany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Widziałem niedawno urywek filmu z treningu naszych piłkarzy, jakiś klub podrzędny, 1-ligowy chyba. Gościu zamiatał ćwierćsiady z chyba 50 kg sztangą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Nie, start sprinterski W OGÓLE nie jest porównywalny do startów piłkarzy - wiem, ponieważ aż za dobrze znam metodykę nauczania startu niskiego i sam się tego uczyłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
Santiago92 no wiadomo ze pozycja jest inna ale samo rozpedzenie wymaga sily
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2445
sołtys mógłbyś odpowiedzieć na moje pytanie str wcześniej? dzięki z góry
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Ale właśnie ustawienie inaczej wpływa na rozkład siły, tu nie chodzi o nabranie szybkości z jakiegokolwiek punktu, a z konkretnej pozycji, jaką jest start niski.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
a konkretniej? u pilkarzy bardziej pracuje posterior chain z racji tego ze nie pochylaja sie tak bardzo przy starcie i szybciej sie prostuja?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13832
może wiecie gdzie moge ewenualnie mógłbym poszukać coś?
mam niezłą jazde na to aby sie poprawić i paru ludziom coś udowodnić .
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Poprawa dynamiki i skjoczności i ogólnej wytrzymałości biegowej

Następny temat

Typer tenisa - Cincinnati 2012

WHEY premium