SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczmy razem!-wyskok vol.4

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 246597

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 225
Siema, mam na imię Szymon, mam 16 lat rocznikowo i gram w kosza od jakichś 3-4 miesięcy, ale niestety mam całkowitą przerwę od sportu (tylko nogi) na czas nieokreślony (jednak nie dłużej niż 3 lata), w kwietniu będę miał rehabilitację, dziś dostałem ostatni zastrzyk, ciesze się, że mogę normalnie chodzić, jednak nie mogę jeszcze biegać ani skakać, na wakacjach podczas szybkiego wzrostu grałem po 2-3h w kosza i wyktyto u mnie zapalenie okostnej i cholerny ból w piszczelu. Teraz ćwiczę wszystko oprócz nóg, 4 razy w tygodniu (po 2 dni na: klata, tric, barki, brzuch + plecy, biceps, brzuch (nogi). I właśnie nie wiem czy jeszcze wrócę do sportu, bardzo tego chciałbym, jednak rodzicę mnie przestrzegają... ważę 70 kg, mam 193 cm wzrostu, a przed kontuzją piłka odbijała mi się od tylnej obręczy (ikedy miałem 190). Może ktoś z Was miał taką chorobę, albo może znacie jakieś przydatne informacje, którymi chcielibyście się podzielić na temat przerw, jak wrócić oraz w jakim stopniu wprowadzać treningi nóg (1x przysiady + wznosy łydek i wstępowanie na ławkę, 1x MC + wznosy + wstępowanie) i czy w ogóle ćwiczyć, jeżeli będę miał 4/5 treningów 2h kosza w tygodniu? Dzięki za pomoc ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13832
mam pytanie do najbardziej doświadczonych jakie są skuteczne ćwiczenia
na słabe ogniwa bo wiadomo proges się zatrzymał i chce wyłapać słabą grupe .
dupa dwugłowe np mc proste nogi dzień dobry ?
prostowniki?
brzuch?
to hyba raczej wszystko ? czy sie myle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 425 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20165
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
SnakeSkin w internecie ludzie pisza ze wzmacnianie miesni piszczelowych i witamina D pomagaja na Twoje dolegliwosc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 225
Przeczytałem już Twój inny post o rozciąganiu mięśni piszczelowych i chyba zacznę to stosować, a czy po rehabilitacji (15 maj) będę mógł wykonywać już MC i Przysiad z ciężarem (48-58kg) ? OK, o witaminie D też nie zapomnę ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 266 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1837
Panowie opłaca się rozbijać trening nóg np w taki sposób że dwójki w piątek a w pon czwórki. Wyglądało by to tak np. pon rwano, przysiad, nożyce, wyskoki z półprzysiadu ze sztangą. A piątek przysiad jednonożny zarzut żuraw i mc ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
z tego co wypisales i tak dwuglowe beda pracowaly w poniedzialek takze luz, pozniej powinienes przysiad na jednej nodze zamienic z wykrokami albo bulgarskim w piatek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 266 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1837
a ogólnie w pon nie za mało ćwiczeń coś dodać ?? bo ogólnie chce się wzmocnić przed plyo w kwietniu/maju i ćwiczeniami dynamiczno skocznościowymi mój cel to 110 kg w przysiad 5 razy wziąć

Zmieniony przez - Duchowy w dniu 2013-03-24 17:42:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13832
jakie zakresy powtórzeń najlepsze aby siła powoli szła .
kalecznie 5 czy raczej wyższe 10 15 technicznie dobre?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja osobiście mieszam średnie z niskimi. Tempo też mieszam - raz robię coś na kształt dynamicznych trójbojowych, innym razem z powolną fazą negatywną i wyraźnym przytrzymaniem na dole. Bądź co bądź, na kalecznych piątkach wiele nie ugrasz
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Poprawa dynamiki i skjoczności i ogólnej wytrzymałości biegowej

Następny temat

Typer tenisa - Cincinnati 2012

WHEY premium