SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczmy razem!-wyskok vol.4

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 246585

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siłka + aero, nie ma co kombinować. A z szybką masówką bym uważał, bo jakość tej masy może być niezbyt dobra...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 108 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4074
Czy myślicie, że zastąpienie zwykłych podskoków ze sztangą ważącą 30% naszego MC w przysiadzie ćwiczeniem takim jak jump lunges (też 30% MC) to dobry pomysł dla osoby, której zależy na wyskoku z jednej nogi? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2445
jakie kręcić aero, żeby nie upośledzało wyskoku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 34560
drLipek czemu chcesz skakać z jednej nogi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 108 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4074
Bo gram w klubie w kosza i lepiej mi jest dawać z góry z koziołka na dwutakcie niż z naskoku. Ogólnie od zawsze naturalnie skakałem z jednej i zawsze skakałem z niej lepiej, chociaż już teraz różnica między jedną, a dwoma wynosi max 10cm i ciągle się zmniejsza. Nie powiem, chciałbym dawać z dwóch nóg. ;) Sądzicie, że taka zamiana ćwiczeń jaką podałem powyżej byłaby dobra? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 34560
w jump lunges pracuje głównie jedna noga, więc to cięższe ćwiczenie niż wyskoki. Wiadomo do dwutaktu to wygodniej ale moim zdaniem skoro już ładujesz z jednej nogi to lepiej ćwiczyć teraz naskok i równomiernie obciążać nogi ;) zresztą pewnie sam wiesz jakie są plusy naskoku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
florek2766
jakie kręcić aero, żeby nie upośledzało wyskoku

Ostrożnie . Tak, żebyś z regeneracją wyrabiał. Z długością też nie musisz przesadzać, lepiej nieco intensywniej, a krócej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 108 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4074
Właśnie rozpisałem na jutro trening siły. ;) Wygląda to tak:
-Przysiady ATG
1(pierwsza seria).5(powtórzeń) z 78% MC (MC - maksymalny ciężar jaki biorę w danym ćwiczeniu).
2. 5 z 80% MC
3. 5 z 82% MC
4. 5 z 84% MC
5. 5 z 86% MC

-RDL
1. 8 x 78% MC
2. 8 x 78% MC
3. 8 x 78% MC

-Wykroki w tył
1. 6 x 85% MC
2. 6 x 85% MC
3. 6 x 85% MC

-Kółko (do ćwiczenia brzucha)
1. 12
2. 12
3. 12

Zdaje mi się, że dobrze dopasowałem ciężar do powtórzeń. Proponujecie jeszcze jakieś zmiany, czy może być? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1240
Witam!
1. Czy bieganie wplynie korzystnie na moj wyskok? Jezeli tak to jak biegac, na krotkie czy dlugie dystanse, sprintem, czy regularnym tempem ?
2. Jaki trening polecicie do użytku w domu, ew na boisku, Lecz BEZ DODATKOWYCH PRZYRZĄDOW, (tj, obciazniki, hantle) polegające na obciązeniu mojego ciala?

Zmieniony przez - Brt23 w dniu 2013-06-04 23:49:47

Zmieniony przez - Brt23 w dniu 2013-06-04 23:50:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1377
Jeśli chcesz "obciążyć swoje ciało" bez przyrządów, to pozostaje ćwiczenie na ciężarze własnego ciała ;) Kalistenika może być dobrym wyborem, no ale to jedynie pomoże wyrzeźbić ciało, trochę wzmocnić mięśnie. Na wyskok bez obciążeń popróbuj plyometryki, co do biegów nie wypowiem się, ale wydaje mi się że sprinty na krótki dystans będą lepsze ;)

Zmieniony przez - daynyn w dniu 2013-06-05 13:21:29
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Poprawa dynamiki i skjoczności i ogólnej wytrzymałości biegowej

Następny temat

Typer tenisa - Cincinnati 2012

WHEY premium