SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczmy razem!-wyskok vol.4

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 246631

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 382 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2845
dwa, pół przysiady są szkodliwe mam też napisać dlaczego? :) Po co chcesz robić pół przysiady?

Przysiady nie pełne, nie angażują nie, obciążają :mięśni pośladkowych, dwugłowego, mięśni przywodziciela. Nie rozwijasz po prostu mięśni, upośledzasz ćwiczenie i nie wykorzystujesz jego potencjału jak powinno to być. Nie ćwiczysz chociażby dwugłowego nie chronisz ACL (więzadło boczne), co to powoduje sam rozgryziesz. Innym ciekawym problem jest to, że w takich siadach weźmiesz więcej, nawet 2-3 krotnie, co kończy się kontuzją pleców, bo przeceniasz możliwości. Często taki przysiad jest do popisu by się pochwalić ile się bierze… pomijam to.
Nie ma drugiego, innego ćwiczenia które tak angażuje centralny układ nerwowy, rozwija koordynację, równowagę. da takie obciążenie dla organizmu i bodziec do rozwoju, rozwój siły, mówi się dość często w zachodniej literaturze, że wspomaga czy też poprawia gęstość kości przez takie stymulowanie obciążenia układu nerwowego. Nie wspomnę o mniejszym ryzyku kontuzji i generalnie lepszej kondycji przy prawidłowo wykonanym pełnym siadzie.
Przysiady nie pełne, nie angażują nie, obciążają :mięśni pośladkowych, dwugłowego, mięśni przywodziciela. Nie rozwijasz po prostu mięśni, upośledzasz ćwiczenie i nie wykorzystujesz jego potencjału jak powinno to być. Nie ćwiczysz chociażby dwugłowego nie chronisz ACL (więzadło boczne), co to powoduje sam rozgryziesz. Innym ciekawym problem jest to, że w takich siadach weźmiesz więcej, nawet 2-3 krotnie, co kończy się kontuzją pleców, bo przeceniasz możliwości. Często taki przysiad jest do popisu by się pochwalić ile się bierze… pomijam to.
Nie ma drugiego, innego ćwiczenia które tak angażuje centralny układ nerwowy, rozwija koordynację, równowagę. da takie obciążenie dla organizmu i bodziec do rozwoju, rozwój siły, mówi się dość często w zachodniej literaturze, że wspomaga czy też poprawia gęstość kości przez takie stymulowanie obciążenia układu nerwowego. Nie wspomnę o mniejszym ryzyku kontuzji i generalnie lepszej kondycji przy prawidłowo wykonanym pełnym siadzie.


Zmieniony przez - aNm w dniu 2012-12-14 00:37:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2040 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28291
nie uzywam podkladek pod piety wyzszych niz 2,5cm. i gwarantuje ze kazdy ruch mam niemalze identyczny. kiedys wrzucalem tu filmik bodajze ze 130x3 ale nie wiem nawet kiedy. jak tylko bede robil siady to nagram
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 382 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2845
nagraj chętnie się temu przyjrzę, najlepiej z kilku ujęć. (przód, bok i skos)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 466 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28547
Hej, mam taki dylemat.
Jak dłuższy czas nie ćwiczyłem siłowo i ogólnie jestem w tej sferze zastany trochę, to lepiej przez miesiąc, dwa jechać FBW, żeby organizm się dostroił, przystosował, czy normalnym planem już na wyskok, tyle np. lżejsze obciążenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
plan na wyskok, spokojna progresja, lapanie techniki itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 466 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28547
Dzięki, zacznę od małych ciężarów i spokojnie będę progresował.
A jeszcze takie pytanie, jak trenuje boks, to raczej typowy plan na wyskok nie powinien mi zaszkodzić, mi się wydaję że powinien mi wręcz pomóc.
Jak myśicie/uważacie?

Zmieniony przez - Kertab w dniu 2012-12-15 15:01:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2040 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28291
jak zaczne znowu siady to nagram:) narazie sie przygotowuje na konkurs wsadów 22go.






a od nowego roku wchodze na hiper cykl i siady:)

Zmieniony przez - Hadzbe w dniu 2012-12-16 18:14:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kertab, powinien pomóc, chociaż dużo lepszym bokserem z tego nie będziesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 466 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28547
Wiem, i nie zamierzałem dzięki temu planowi, ponieważ bardziej na kosza/wyskok on jest. Po prostu czy nie zaszkodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 110 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9387
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Poprawa dynamiki i skjoczności i ogólnej wytrzymałości biegowej

Następny temat

Typer tenisa - Cincinnati 2012

WHEY premium