SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczmy razem!-wyskok vol.4

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 246509

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
trzeba troche ruszac noga, poprawienie krazenia przyspieszy regeneracje, duzo witaminy C mozna dac, potem powoli wzmacniac noge, zaczac od wznoszenia na palce, poprzez truchty i coraz trudniejsze cwiczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1270 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39106
j.w. noga na podwyższeniu,lód, alcatet, kapusta, ino z umiarem. Potem delikatne ćwiczenia, a gdy już będziesz czuł się pewniej to polecam "tytanowe kostki" filmik na yt. Codziennie 5-10minut bardzo prostych ćwiczeń które możesz praktycznie wszędzie wykonywać, ale za to efekty bardzo dobre, wiem po sobie.
Zdrowiej !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 155 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11364
Polecam tejpowanie przy pierwszych gierkach, mi bardzo pomogło przy dosyć mocno skręconej kostce, czułem się stabilniej po prostu.
Jeszcze robiłem ćwiczenia z gumami thera band, coś jak wznosy łydek tylko że dzięki gumom mogłem robić ruchy we wszystkie strony i łatwo dostosowywać opór, myślę że też dzięki temu dobrze wzmocniłem kostkę, a koszt takiej gumy to ok 15-25zł

WHAT HURTS MORE,
THE PAIN OF HARD WORK
OR THE PAIN OF REGRET?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 25 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1679
j.w brat skręcił kostkę chyba po 3 razy każdą, odkąd zaczął robić ćwiczenia z gumami to już prawie 2 lata jak nic nie skręcił
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678

ja mam taki talerz w domu, podstawa przy kazdej rehabilitacji konczyn dolnych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 230 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4273
Dzieki za wszystkie podpowiedzi, mam zamiar kupic sobie taki neoprenowy stabilizator na kostke, na pierwsze gierki, lekarz mi nawet zalecil zebym kupil orteze.
kuubaz mozesz mi wyjasnic jak wygladaj te cwiczenia z gumami ? mozna je dostac normalnie w sklepie czy allegro ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 155 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11364
ja kupowałem na allegro, ale jeżeli mieszkasz w większym mieście to pewnie i znajdziesz w sklepach ortopedycznych
ja robiłem tak, leżąc na podłodze zakładałem gumę na stopę i robiłem wyprosty, końce oczywiście trzymałem w dłoniach, potem na boki, np. w lewo "wyprosty" a końcówki trzymałem po prawej stronie
tak jak tutaj



tylko, że ja sam sobie trzymałem, wariacjii jest mnóstwo, co tylko sobie wymyślisz
tak z 2-3 serie co drugi dzień i myślę, że styknie, zaszkodzić nie zaszkodzi, a może tylko pomóc
robiłem też coś podobnego na beretach takich jak sołtys wstawił, ale miałem tylko 2 i to różne, jeden drewniany, drugi z gumy, i czasami sobie po nich chodziłem, stałem na nich z zamkniętymi oczami itp.


Zmieniony przez - kuubaz w dniu 2013-06-12 13:33:17

Zmieniony przez - kuubaz w dniu 2013-06-12 13:34:18

WHAT HURTS MORE,
THE PAIN OF HARD WORK
OR THE PAIN OF REGRET?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8221
elastic jumpers vs strenght jumpers
jak to jest?
czy przynależność do którejś z tych grup określa tylko rodzaj treningu, który się wykonuje, czy może jest to sprawa genetyczna?
tutaj skupiamy się na sile i oczywiście jakieś efekty będzie mieć każdy, ale jestem ciekawy, czy pewna część osób nie będzie mieć dużo lepszych i szybszych wyników nie stosując siłówki, a trening dla elastic jumpera.
Jak taki trening w ogóle wygląda? Rozciąganie cały czas?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 230 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4273
update mojej kontuzji
we wtorek (dzien skrecenia) opuchło mi tylko na dkostko zprawe strony, czyli ta strona w ktora mi sie skrecilo, a dzisiaj ta bulwa nad kostka troche sie zmniejszyla, za to spuchła cala stopa, nie tak jakos katastroficznie, ale widac wyraznie ze jest spuchnieta, nawet palce, czy to jest jakas typowa oznaka dla konkretnego urazu ? np ze torebka pekla czy nie ? a czy zamiast tych gum moge uzywac ekspandera ? bo akurat mam, a wolalbym nie wydawac pieniedzy bo itak mam juz zmaiar kupna stabilizatora, jeszcze raz dzieki za rady ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1270 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39106
jumpman,
strenght jumpers - to 90% odwiedzających ten temat skoczków, swój jump opieramy niestety tylko na wypracowanej sile w przysiadzie, gdyż nie dano nam urodzić się z predyspozycjami do skakania, oraz tysiącami oddanymi skokami w celu wypracowania techniki... przykład? Hadzbian.. niby od zawsze skakał ale nigdy tak wysoko... nigdy, póki nie wszedł pod sztangę...
elastic jumpers - to Lipek, chudy, a skoczny, efekty rozciąganie oraz długie Achillesy dają mu takiego jumpy, poza tym urodził się szybki i skoczny...

to oczywiście w bardzo uproszczonym skrócie i obrazowaniu.

Co do drugiego pytanie... nikomu nie zaszkodzi chodzić na siłownię a do tego rozciągać się ćwiczeniami typowymi dla elastic jumpers. Dla przykładu powiem o sobie, że mimo że skaczę z naskoku, to po siłowni w trakcie rozciągania, od paru tyg rozciągam przy okazji achellesa, co daje efekty, bo jeszcze nie dawno żeby wsadzić na 3.00 z jednej nogi potrzebowałem sporego rozbiegu, a we wtorek ot tak dla sprawdzenia, zrobiłem to samo tylko że z dwóch kroków (lewa, prawa-wyskok) i to na spory luzie...
także... rodzaj wyskok i trening który na nas działa jest w większości uwarunkowany genetycznie, więc polecam sprawdzenie obu sposobów treningu ciała.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Poprawa dynamiki i skjoczności i ogólnej wytrzymałości biegowej

Następny temat

Typer tenisa - Cincinnati 2012

WHEY premium