SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczmy razem!-wyskok vol.4

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 246556

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5128
ja tam jeżdżę dość dużo na rowerze, ale jak to wpływa na wyskok to w sumie nie wiem bo szybciej zacząłem jeździć niż skakać i nie wiem jak to jest gdybym nie jeździł ;d ale w sumie w zimie rzadko jeździłem a różnicy nie czułem... jazda chyba ma wpływa jak byś robił po bardzooo dużo km... a poza tym to na rowerze a szczególnie na kolarce jeździsz w lecie więc a sezon bardziej zima więc pogodzi sie to i to gdyby sie wykluczało według co niektórych

z całym szacunkiem ale "kto nie robi nóg ten baba... "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Kiedyś miałem zajawkę na rower i całe wakacje jeździłem po ok. 40km dziennie, z dwa razy nawet pojechałem na przejażdżki koło 140km. Wpłynąć na wyskok to nie wpłynęło, wzrostu wytrzymałości nie odczułem, trochę się czwórki uwidoczniły, ale to kwestia diety (redukcja). Z kolei trener mi jęczał, że długotrwała jazda na rowerze upośledza wyskok, nie wiem w jaki sposób, nie zagłębiałem się w ten temat, a i tak sobie jeździłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13832
chciałem się zapytać odnośnie rwania czy podstawą dla rwanie jest przysiad atg i analogicznie przysiad idzie to i rwanie idzie ?
czy przysiad atg ma przełożenie na martwy ciąg bo jakoś ten mc z pewnych powodów nie chce robic ?
a jeżeli komóś nie za bardzo idzie rwanie to jakie ćwiczenie daje podobne efekty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przysiad ma przełożenie na MC, Hadzbego spytaj
Przysiad może poprawić rwanie, ale rwanie to na tyle trudny technicznie bój, że jest wręcz niemożliwe, aby osiągnąć dobry wynik, nie trenując go bezpośrednio
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2040 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28291
ROWER SKRACA KROK BIEGOWY :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 108 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4074
Moim zdaniem jazda na rowerze, tak samo jak biegi długodystansowe nie poprawiają wyskoku, a raczej mogą nawet go pogorszyć. Ja na to patrzę tak, że podczas biegania i jazdy na rowerze pracują mięśnie wolnokurczliwe, a celem skoczka nie jest ich trenowanie, a skupienie się na włóknach szybkokurczliwych i to właśnie im staram się "wygospodarować" najwięcej miejsca w moich nogach i to właśnie te włókna należy ćwiczyć.
Jeśli chodzi o wpływ robienia przysiadów ATG na wyniki w martwym ciągu to u mnie to się zdecydowanie nie przekłada. W przysiadzie biorę 116kg (prawie 2x moja masa), a w martwym miesiąc temu brałem 90kg. U większości więcej się bierze w martwym, ale ja mam słabe plecy (czuję nawet przy ATG) i biorę więcej w przysiadzie. ;)

Zmieniony przez - drLipek w dniu 2013-04-07 20:39:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1270 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39106
bierzesz prawie 2x swojej masy na przysiad atg, a ile masz w wyskoku dosiężnym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2040 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28291
u mnie przysiad sie przeklada na martwy ciag :) ba. martwy ciag sporadycznie cwicze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 108 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4074
Dosiężny 70-75cm, ogólnie beznadzieja. Z nabiegu z dwóch nóg jakieś 80-85cm, a z jednej nogi około 90cm. Ja coś mam nie tak z tym, że tyram te nogi i miałem progres w przysiadzie 36kg w dwa miesiące, a wyskoku 10cm. Może mam dobre plany do zwiększania siły, a na wyskok to się tak nie przekłada. Proszę, podajcie mi link z tym legendarnym planem sołtysa, który daje wszystkim świetne rezultaty.;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1270 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39106
spoko, zrobiłeś siłę, ale to nie siła skacze a moc (siła * szybkość) więc teraz na bazie siły wyrabiaj szybkość co w rezultacie da CI moc, czyli upragnione cm do wyskoku ;)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Poprawa dynamiki i skjoczności i ogólnej wytrzymałości biegowej

Następny temat

Typer tenisa - Cincinnati 2012

WHEY premium