SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczmy razem!-wyskok vol.4

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 246611

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rykos6
Jestem trochę zielony w tych sprawach i chciałbym się dowiedzieć paru rzeczy. O co chodzi w podskokach ze sztangą na plecach z tym: 30% cięzaru z przysiadu. W przysiadach jaki mam użyć ciężar i o co chodzi z progresja? I jaki ciezar do przysiadu bulgarskiego? Aha i jaki jeszcze cięzar w martwym ciagu? Wszystko to dotyczy oczywiscie planu z 1 strony tematu ćwiczymy razem wyskok vol.3

Zmieniony przez - rykos6 w dniu 2012-08-12 21:33:40

1. 30% ciężaru, jaki bierzesz na 1 powtórzenie w przysiadzie. Jak nie znasz swojego maksa, to zacznij choćby od pustego gryfu, będzie za lekko, dołóż
2. Ciężar w siadzie: 60%-80% CM, jak nie znasz swojego maksa, to 2/3 masy ciała możesz spróbować. Progresja - co każdą serię dokładasz obciążenie, możesz robić większe przeskoki lub mniejsze. Wersja objętościowa (na stałym ciężarze) też się sprawdzi.
3. Bułgary możesz nawet bez obciążenia póki co robić.
4. Patrz pkt 2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 721
Wielkie dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie, prace jakich mięśni powinienem odczuwać podczas martwego ciągu i czy np po 2 tyg treningu mógłbym odczuć jakąkolwiek poprawę?

Zmieniony przez - rykos6 w dniu 2012-08-15 11:00:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
to zalezy, jesli jestes osoba dynamiczna z natury to mozesz odczuc, ale najlepsze efekty sa dopiero po skonczonym cyklu i regeneracji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 721
Jeden cykl z regeneracją to około 10 tyg ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
@Sołtys, spójrz stronę wcześniej na ostatni post i powiedz co o tym sądzisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rykos6
Jeden cykl z regeneracją to około 10 tyg ?

Mniej więcej, schemat 8 tygodni + 2 tyg przerwy powinien się sprawdzić, oczywiście są też cykle dłuższe (wszelkie długofalowe obliczone nawet na kilka miesięcy) czy krótsze (I faza cyklu Smołowa), w zależności od progresji i intensywności, jednak w przypadku 5x5 8 tyg pracy + 2 tyg regeneracji to dobra opcja. Co do mięśni, jakie powinieneś czuć w martwym: prawie wszystkie Całe nogi, dolny grzbiet, kaptury, najszersze jak dobrze dociągniesz, przedramię, tylne bary, generalnie sporo tego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 721
Wczoraj robiłem i czułem jakby rozciągał się (nie wiem czy to prawidłowo) dwugłowy i dziś zakwasy miałem rano lekkie i tak jak mówisz dolny grzbiet też troche odczułem. Reszte nie bardzo, pewnie dlatego, że małe obciążenie bo samym gryfem tak dla opanowania techniki ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Jeżeli robiłeś na prostych, to jak najbardziej powinieneś czuć rozciąganie dwugłowego, przy klasyku nie czuć aż tak rozciągania, ale praca jest - to nie podlega wątpliwości. Tu nie chodzi o to, żebyś miał zakwas w całym ciele, ale o to, że w mniejszym lub większym stopniu pracują wspomniane mięśnie, także nie wszystko odczujesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 721
Właśnie nie robiłem na prostych, nogi miałem zgięte po kątem myślę około 45-50 stopni.

Zmieniony przez - rykos6 w dniu 2012-08-15 16:36:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 100 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1955
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak wygląda ekscentryczny wyprost kolana? Znalazłem protokół z rehabilitacji kolana skoczka i nie wiem jak wygląda to ćwiczenie. Tam jest napisane tak: Nowym elementem był ekscentryczny wyprost kolana w kątach 30°- 0° w otwartym łańcuchu kinematycznym z supramaksymalnym obciążeniem.
Jak to wygląda?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Poprawa dynamiki i skjoczności i ogólnej wytrzymałości biegowej

Następny temat

Typer tenisa - Cincinnati 2012

WHEY premium