SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Wojtek / IIFYM - vol. 1

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 903919

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5123 Napisanych postów 13126 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 771230
Ja ostatnio miewam kujące bóle brzucha. Co prawda kilka razy (5-6 max) dziennie i są chwilowe bo może do 5 min max (na tyle mocne, że muszę się skulić), ale miałem tak prawie zawsze gdy się stresowałem (poprawy czerwcowe, a to coś komuś dolega, a to śmierć ojca, a to to, a to tamto, a to znowu poprawy + matura i mnie dorwało) Może to coś podobnego, chociaż jakbym ja miał trwające nawet do kilku dni to bym chyba nie wytrzymał.

"Wszystko co teraz potrzebujesz to odrobina wyobraźni...Wasza wyobraźnia czy w to wierzycie czy nie, jest zwiastunem szczęścia jakie zagości w waszym życiu. Jeśli nie jesteś w stanie wyobrazić sobie tego jak może być, to nie oczekuj, że kiedykolwiek to ujrzysz spoglądając w lustro"

Dziennik treningowy:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cayek__Road_to_Aesthetics_2015/16_-t1062933.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
solaros
pewnie bedzie cięzko ale cofnij sie pamięcią do poprzednich 'ataków'
czy faktycznie stres ból następuje po dniach zwiększonego stresu/odmienności od codzienności [dłuższa praca/mniej snu,itd]



Tak, od jakiegoś czasu analizuje co, kiedy i w następstwie czego pojawia sie.

Wnioski:
Ból pojawia sie wtedy kiedy mam coś ważnego do załatwienia. Jak pisałem, zewnętrznie stresu nie odczuwam, nie denerwuj sie, ale może w środku sie to dzieje.
Nigdy nie zdarzyło mi sie, zeby bolało np gdy jestem w domu, jest weekend itp - no ewentualnie boli, ale jest to kontynuacja z dnia poprzedniego.
Nie wiem, może to coś z nerwica związane? Juz nie mam pomysłu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Myśle nad zwiększeniem dawki witaminy C do 3g dziennie. Czytałem, ze skutecznie pomaga to walczyć z kortyzolem. Aktualnie zażywam około 1,8g z supli + to co z miski. Z drugiej strony nadmiar witaminy C wiąże się z jakimiś problemami z nerkami, wiecie coś może na ten temat?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 474 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19912
A co z typowymi infekcjami? Przykładowo jak podaje dr Cathcart:
1. Zdrowy ogólnie człowiek może do nasycenia (czyli stanu „prawie” rozwolnienia) przyjąć w ciągu doby 4-15 gramów witaminy C (4000-15000 miligramów) w 4-6 podzielonych dawkach. W warunkach stresu lub wzmożonej aktywności fizycznej zapotrzebowanie wzrasta jednak do 15-25 gramów.
2. Lekko przeziębiony będzie potrzebował przyjąć już 30-60 gramów w 6-10 dawkach aby zwalczyć chorobę, czyli taka ilość może być przyjęta do nasycenia (do wystąpienia stanu na pograniczu rozwolnienia), dla osoby z cięższym przeziębieniem będzie to co najmniej 100 gramów na dobę w 8-15 dawkach.
3. Przy grypie ilość witaminy C potrzebnej do nasycenia organizmu wzrasta do 150 gramów na dobę w 8-20 dawkach.
4. Dla chorego na wirusowe zapalenie płuc lub mononukleozę ilość ta wzrasta do 200 gramów i więcej na dobę lub więcej w 12-25 dawkach.
5. Infekcje bakteryjne potrzebują 30-200 i więcej gramów na dobę w 10-25 dawkach


Jak powiadał owy doktor jeżeli wystąpi rozwolnienie (z powodu przedawkowania) należy zmniejszyć dawkę i tyle, żadnych szkód nie ma, prócz tych związanych z rozwolnieniem.
Sam testowałem jedynie dawki na poziomie 10g w okresie przeziębienia i żadnych skutków ubocznych. Przy takich dawkach należy jednak uważać czy spożywamy czysta witaminke czy z domieszką czegoś, bo np. wit z treka posiada cynk, którego łatwiej przedawkować.

Jednak dawki na poziomie 200g są jakieś kosmiczne to o <10g raczej bym się nie martwił

Zmieniony przez - wieczna redukcja w dniu 2015-02-28 14:51:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
MUSCLE MASS - 28.02.2015 - D95OVT55



Czas postu: 16h
Czas uczty: 8h

Energia: 3498kcal
Białko: 208g
Tłuszcz: 83g
Węglowodany: 471g

1. 12:00 - serek wiejski z ryżem, owocami i czekoladą
2. 16:00 - kasza jaglana z owocami i orzechami
3. 20:00 - łosoś pieczony + ryż + banan











Trening fajny.
Na początku przy push press sztanga 60kg wydała mi się ciężkawa, ale potem jakoś poszło.
Ostatnia seria 70kg - tylko 4 powtórzenia.
5tego nie zrobiłem - brakło z 10cm.

Przed treningiem zrobiłem pomiar na analizatorze.
Du...a.
Chyba jednak odpuszczę sobie takie wynalazki.
Wyszło mi, że przez ponad 2 miesiące masy, przybrałem 0,5kg tłuszczu i straciłem 1,1kg masy mięśniowej :)
O ile z tłuszczem bym się mógł zgodzić, to jakim cudem masa mięśniowa mi spadła skoro jestem na masie i miską i treningiem?
Full of sh...t. ;)
Dobrze, że jeszcze tylko 5 tygodni zostało, już coś w głowie mi się włącza z tym fatem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 593 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 43371
200g vit C-WOW pierwsze słyszę...... nigdy bym się chyba tego nie podjął.
Ja od długich kilku tygodni jadę na 3g/dzień i ostatnio robiłem badania to kortyzol przy dolnej granicy normy a również należę do osób co szybko się denerwują lub przejmują byle czym.

p.s. Wojtas ten kolo co słał Ci laurki na siłowni to...pracuje dla Teddiego

...żarcik ofc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Kuba, jeszcze Ty mi gwoździe wbijaj ;)

A miałeś jakieś problemy z wysokim kortyzolem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 593 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 43371
Szczerze to nie wiem jaki był przed badaniami ale po 10 miesiącach mocnego redu nie myślę że oscylował się w normie. To co zauważyłem od czasu brania vit.C zrobiłem się jakiś taki spokojniejszy -bynajmniej wszystko mam teraz w ch.....Z tego co czytałem nadmiar vit C zostanie wydalony z moczem więc ciało samo się obsłuży.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 593 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 43371
Wynikami pomiarów z maszyny w ogóle bym sobie dupy nie zawracał bo wystarczy małe wahanie poziomu wody(nawodnienia) w organizmie i wynik już się zmienia do tego dołóż ubranie i lipa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Jak nie zaszkodzi to zapodam 2x2. Czyli 3,8g dziennie z supli. Ale też wejdzie przy okazji 0,6g cynku.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na czczo, a okno żywieniowe

Następny temat

Geneza IIFYM (If It Fits Your Macros)

WHEY premium