SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Wojtek / IIFYM - vol. 1

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 902202

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Kompletnie nie rozumiem osób które na siłę próbują 'wcisnac' pozostałym swój sposób odżywiania, czy próbują wmówić że ich jest zły.
Jedzenie było, jest i będzie powiązane z przyjemnością.
Tak sobie też można zrobić dobrze. Czasy kiedy jemy tylko aby przeżyć skończyły się setki lat temu,przynajmniej w naszej części świata.
A żyć dalej w epoce kamienia lupanego mogą ludzie którzy myślą że peleo jest lekiem na całe zło (a.nie jest).

Jak ktoś podchodzi do kwestii diety racjonalnie, to wszystko może!
Jeśli jest dawkowane z umiarem i pod całkowitą kontrolą.

Ja sobie nie wyobrażam jedzenia czegoś na siłę czy nawet w przypadku gdy się ma ochotę na coś innego.
Nie mam na myśli jedzenia pizzy XXL codziennie,litra lodów i zapijanie 2litrami koli
Trzeba znać umiar.

W gruncie rzeczy liczy się kcal. Nic więce [mega upraszczając].
Chudniesz gdy kcal in<kcal out.
Przybierasz na wadze w sytuacji odwrotnej.
Nie ma żadnej magii,nie ma żadnej filozofii.
Ważne są też makroskładniki czy błonnik.

Jeśli dostarczamy wszystko co potrzebne organizmowi to nie widzę przeszkód aby jakąś część menu stanowiły produkty nie do końca z półki 'super food '.

Ja lubię kończyć pytaniem :
Skoro takie podejście jest Niezdrowe - to proszę Pokazać przynajmniej jedno badania (nie kazania pseudo naukowców) które udowadniają że kontrolowana ilość 'niezdrowej ' żywności źle wpływa na zdrowie zdrowej, wysportowanej osoby która czynnie uprawia jakiś sport.

Może napiszę już z góry że takich badań nie ma i nigdy prawdopodobnie nie będzie, więc naprawdę nie rozumiem skąd obawa Przed zjedzeniem czegoś co nie ma dopisku bio czy organic.



Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-01-22 22:38:32
3

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 5059 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 134689
Amen
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 646 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 81602
swiete słowa solaros jestem za :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 224 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8425
Norton w swoim wywiadzie mówił że osoba zywiaca się przez pewien czas tylko w McDonaldzie potrafiła zmniejszyć BF tak więc jak piszą poprzednicy najważniejsza jest ilość dostarczanych kcal.

Paper1987

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Mój ostatni post "w temacie".
- Skoro tyle wiecie i jesteście pewni swoich racji, to skąd takie poruszenie?
- Nie pisałem nic o paleo, bio, organic. Jajka kupuję 3PL i żyję.
- Skonstatowałem tylko: w dzienniku Wojtka pojawiło się dużo wpisów o jedzeniu omletów. Bez żalu, pretensji, teorii, nawracania. I co? I nagle ozwał się chór oburzonych, że jak ktoś lubi to można. Czy zaprotestowałem choć jednym słowem? Nie. Powiedziałem, że ja postępuję inaczej. I nagle się okazało, że trzeba mi tłumaczyć dlaczego jedzenie słodyczy i upychanie ich w bilansie, to takie mądre rozwiązanie świadczące o świadomości, mądrości, wiedzy i dietetycznym obyciu. I że sportowcom to nawet wolno i pewnie zajadają się po dziurki w nosie wszystkimi frykasami. "Jak się bardzo chce, a nie można, to wolno. Tylko trzeba wiedzieć jak."

- Odbijam piłeczkę: Poproszę o badania poświadczające brak negatywnego wpływu żywności śmieciowej na formę sportową aktywnych sportowców. Nie ma? I pewnie nie będzie. A w zasadzie nie proszę, bo spadam na swoje bagienko i raczej nie przeczytam ewentualnych odpowiedzi. Pozdrawiam.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 345 Napisanych postów 9131 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111379
Nie to, żebym się wpieprzał, ale miałeś stąd iść X postów temu.
Bez odbioru.

'There is no secret
Secret is just CONSISTENCY WITH HARD WORK'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
heh
nie piszę tylko o Tobie
ale ogolnie,poruszenie jest ale zawsze z zewnątrz jesli ktoś robi coś wbrew przyjętym normom
ale dopóki ktoś [nie wazne kto i co robi] robi to u siebie w domu [czyt. ze soba] dopóty nic nie musi udowadniać
skoro robi to 'sobie'?
natomiast jesli komuś to nie pasuje,stara się 'naprostować' - to w jego kwestii jest znalezienie dowodów

ja mogę napisać u kogoś ze jedzenie monotonne może prowadzić do niedoborów
mogę napisać ze spożywanie żywności jest ścisłe powiązane z psychiką,a psychika z forma
wówczas ja musiałbym znaleźć dowody na poparcie tych tez
[tylko ze akurat ja mam na to 'papiery']




Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-01-23 00:19:42

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5123 Napisanych postów 13126 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 771230
Oj Wojtku, zobacz co te twoje płatki chocapic narobiły haha

"Wszystko co teraz potrzebujesz to odrobina wyobraźni...Wasza wyobraźnia czy w to wierzycie czy nie, jest zwiastunem szczęścia jakie zagości w waszym życiu. Jeśli nie jesteś w stanie wyobrazić sobie tego jak może być, to nie oczekuj, że kiedykolwiek to ujrzysz spoglądając w lustro"

Dziennik treningowy:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cayek__Road_to_Aesthetics_2015/16_-t1062933.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 646 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 81602
Wojtek musisz zmienić szybko styl żywienie bo nie każdemu się to podoba ☺
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 1868 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24162
Trzeba bylo zjesc platki owsiane, ale tylko gorskie i to ma wodzie a nie mleku
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na czczo, a okno żywieniowe

Następny temat

Geneza IIFYM (If It Fits Your Macros)

WHEY premium