SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczmy razem!-wyskok vol.4

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 247311

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17
Witam. Cwicze od ponad roku na mase.Chciałbym teraz dołozyc do tego trening na wyskok. Ktoś mogłby mi pomoc w połączeniu treningu na mase (split 2x w tygodniu) z treningiem na wyskok ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Partia 2x w tygodniu czy trenujesz tylko 2x w tygodniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17
Partia 2X w tygodniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zrobiłem plan PushPullLegs w temacie o układaniu planów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 108 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4074
Zostały mi jeszcze 2 tygodnie trenowania moim planem, w którym mam jeden dzień siły, a drugi dzień dynamiki z obciążeniem do 60% CM. Potem przez ferie (u mnie są dość późno w tym roku ;) ) będę miał okres regeneracyjny. Po tym odpoczynku znów chcę robić siłę nóg i pomyślałem, żeby ćwiczyć dwa razy w tygodniu - jeden dzień przysiad (środa), a drugi dzień martwy ciąg (sobota). Obydwa treningi robiłbym w taki sposób:
1 tydzień | 73% MC | 10 serii | 5 powtórzeń.
2 tydzień | 78% MC | 10 serii | 4 powtórzeń.
3 tydzień | 82% MC | 10 serii | 3 powtórzeń.
4 tydzień | 78% MC | 10 serii | 5 powtórzeń.
5 tydzień | 82% MC | 10 serii | 4 powtórzeń.
6 tydzień | 87% MC | 10 serii | 3 powtórzeń.
7 tydzień | 82% MC | 10 serii | 5 powtórzeń.
8 tydzień | 87% MC | 10 serii | 4 powtórzeń.
9 tydzień | 92% MC | 10 serii | 3 powtórzeń.

Co o tym myślicie? Czy jest to dobre na siłę nóg? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 266 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1837
Witam mam pytanie czy zauważyliście u siebie poprawe siły dynamicznej wykonując 1/4 przysiadu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Lipek, sam zamierzam ćwiczyć w bardzo podobny sposób Treningi o wysokiej objętości uchodzą za bardzo skuteczne. Zresztą przekonaj się sam, nie ryzykujesz nic, a możesz dużo zyskać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 108 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4074
Duchowy, ja akurat takich przysiadów w ogóle nie wykonuję. Jestem zwolennikiem ATG. ;)
Krzyh93, no to widzę, że nie tylko ja chcę w taki sposób ćwiczyć - fajnie. ;) Jak będziesz już miał dokładny planik czegoś podobnego to możesz się pochwalić. ;) Z ciekawości policzyłem ile podniosłem ogólnie na ostatnim treningu... W 52 powtórzenia i 20 seriach podniosłem 3936kg. MC w przysiadzie ATG na tamtym treningu to było 112kg. ;) A teraz jak podliczam pierwszy tydzień z tego o co Was się pytałem parę wypowiedzi wyżej to wychodzi - 50 powtórzeń w 10 seriach, a łączny ciężar jaki podniósłbym z obecnym maksem w przysiadzie to 4100kg. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 818 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7250
Mi sie tez wlasnie cykl skończył , też mam zamiar takie coś robić , tyllko powiedzcie mi te 73% 78% itp mają być do przysiadu i do martwego - a ile %MC dawać na inne ćwiczenia i w jakich seriach je robić np - dynamike/łydki ?

Zmieniony przez - wsn123 w dniu 2013-01-27 21:24:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Szkic póki co wygląda tak: 10x3, 10x4, 10x5 i 5 kg dokładam jak zaliczę taki mikrocykl. Korzystając z ferii zamierzam ćwiczyć 6x w tygodniu podział góra-dół, po feriach jak pójdę na sekcję plan nieco przerobię, ale szkic zostanie podobny. Wsn, Wodyn rekomenduje dołożenie kilkunastu kg do wspięć na palce licząc od ostatniej serii z przysiadu. Dynamika: 30-50% powinno być ok, byle było szybko i nie za lekko
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Poprawa dynamiki i skjoczności i ogólnej wytrzymałości biegowej

Następny temat

Typer tenisa - Cincinnati 2012

WHEY premium