SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 3

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 111678

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 537 Wiek 25 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4291
Panowie... Trochę banalne pytanie i być może indywidualne, ale czy ktoś spotkał się by podczas reverse diet spadała siła? Przez cały okres redukcyjny utrzymywałem - ba, nawet zwiększałem obciążenie, a w 2. tyg. reverse mam problem z wykonaniem ostatnich powtórzeń przy wyciskaniu... Trochę demotywuje patrząc po lepszych efektach na redukcji ;).

DT: Po pełnej redukcji
Cel: Reverse i powolne wbijanie mięcha.

http://www.sfd.pl/[BLOG]_PoGGromca,_czyli_historia_chłopca_z_węglem_zamiast_zapałek-t1087550.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Miałem podobnie, potem siła wróciła z nawiązką. U mnie to była kwestia tego że na redu totalnie wypaliłem sobie CUN. W moim przypadku pomogła zmiana zakresu powtórzeń. Było od 2 do 5, a zmieniłem na 8-10. Potem gdy wróciłem znowu do 2-5 to wyniki dużo lepsze niż na redu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
....powodow właściwie może być kilka- od przemęczenia które akurat teraz przyszło, zbyt długo przeciąganym jednym rodzaju treningu aż po psychologiczą "przypadłość", przy każdej trzeba by dokonać jakichś zmian, choćby jak wyżej przytoczono...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 3856 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15965
PoGGromca
Panowie... Trochę banalne pytanie i być może indywidualne, ale czy ktoś spotkał się by podczas reverse diet spadała siła? Przez cały okres redukcyjny utrzymywałem - ba, nawet zwiększałem obciążenie, a w 2. tyg. reverse mam problem z wykonaniem ostatnich powtórzeń przy wyciskaniu... Trochę demotywuje patrząc po lepszych efektach na redukcji ;).


Też na koniec redukcji czułem, że totalnie zajechałem CUN. Na reversie ruszyłem nowym treningiem z trochę zaniżonymi ciężarami i progresją liniową. Akutalnie jestem w 4tyg reverse i czuję się lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2513
Witam, przez całe wakacje ćwiczyłem w domu z progresja 0,5,1kg tyg zależy od ćwiczenia, zaraz wyjeżdżam już studować i na tej siłowni w której ćwicze jak jestem na studiach najmniejszy talerz to 2,5 kg a hantle sa 15,17,19 itp i tu moje pytanie jak progresować skoro nie moge zwiększać cieżaru po trochę tylko od razu musze 5kg?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
więc zwiększaj co 5kg ...jak takie symboliczne różnice sprawiają taki kłopot to progresuj powtórzeniami a jak dojdziesz do założonej gornej granicy to wtenczas zwiększasz ciężar, zmniejszasz powt. do granicy dolnej i znów to samo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
Moim zdaniem w ćwiczeniach wielostawowych na duże partię progres 0,5 kg czy 1 kg to zdecydowanie za mało. Przecież nie raz kilogram ważą porządne zaciski :)


Zrób jak radzi apokalipsa lub progresuj metodą 5,10,15 skoro odczuwasz tak te 5 kg.



Zmieniony przez - justtraning w dniu 2015-10-01 11:00:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Ludziska potrzebuję naprawdę merytorycznej porady, bo nie mam pojęcia co robić.

Zacznę od tego że jestem na redu od dłuższego czasu i ułożyłem sobie plan pod siebie- pożyczając trochę patentów z Westside Barbell (np dynamic effort), ale już w normalnych ćwiczeniach bardzo mocno opierałem się na HTED (głównie chodzi tu o ilość powt i progresje, a nie o konkretne ćwiczenia)

Opierałem się najbardziej na dipsach, podciąganiu, przysiadach, wyciskaniu siedząc, no i dodatki w miarę sił.

No i teraz do sedna- we wszystkim miałem progres i byłem bardzo zadowolony (biorąc pod uwagę że to redu), ale zaczęły mi się pojawiać bóle w ćwiczeniach w fazie maksymalnego rozciągnięcia mięśnia (identyczne uczucie jak Domsy, ale tylko przy pierwszej fazie ruchu koncentrycznego i ostatniej ekscentrycznego). Zrobiłem sobie więc tydzień odpoczynku- i jest duuużo lepiej, ale dalej pozostało trochę bólu (szczególnie w pierwszych seriach kiedy jeszcze nie jestem do końca rozgrzany).

I teraz pytanie co robić, biorąc pod uwagę że to redukcja? Drugi tydzień odpoczynku jest już ryzykownym zagraniem. Myślałem albo o zmianie ćwiczeń , albo zostawić ćwiczenia i zwiększyć zakres ruchu. Na pewno chciałbym wrócić do pierwotnego planu i kontynuować progres, dlatego szukam rozwiązania na jeden tydzień, maks dwa. A może zwiększyć ilość powtórzeń i włączyć jakieś rozciąganie w trakcie/po treningu (wiem, że osłabia mięśnie, ale nie o to mi teraz chodzi)

Może jakaś dobra dusza pomoże:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
stan zapalny ścięgien nie przejdzie w tydzień - szczególnie jeśli wcześniej utrzymywał się przez dłuższy okres. Mięśnie się zregenerują ale nie ścięgna.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Rozumiem, co proponujesz, albo co Ty byś zrobił?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problem z wyciskaniem sztangi - słaba siła, długi staż

Następny temat

pomoc w ocenie budowy

WHEY premium