SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 3

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 111686

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
..co najmniej kilka godzin przed... zresztą jw. nikt nie zabroni robic takich eksperymentow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Jak myślicie co lepsze na redu- FBW 4 x w tygodniu, czy FBW 6 x w tygodniu?

Ilość serii a więc i objętość byłaby taka sama (3 serie (razy 4 dni) vs 2 serie (razy 6 dni) na ćwiczenie)

Bo:
- pierwszy wariant zakłada częstsze dni regeneracyjne
-drugi wariant nie ma tyle dni regeneracji, ale z drugiej strony tylko 2 serie, więc mniejsza potrzeba regeneracji
- drugi wariant lepszy na redu, bo częściej napędzamy metabolizm- a treningi są krótsze więc kolejny plus pod względem kortyzolu
- pierwszy wariant, dłuższe treningi, mniej napędzania metabolizmu, w teorii więcej kortyzolu na treningu (bo dłuższy), ale z drugiej strony dni regeneracyjne w których poziom kortyzolu opada.
- Układ nerwowy- te ćwiczenia dosyć mocno angażują układ nerwowy (maks 5 powt w ćwiczeniu), która opcja - cięższa a rzadsza, czy lżejsza a częstsza jest lepsza dla układu nerwowego?

Oczywiście, nie mówię o seriach rozgrzewkowych . One będą wyglądać różnie. Grunt, że są 3 serie zasadnicze 4 x w tygodniu vs 2 serie zasadnicze 6 x w tygodniu.

Podejrzewam że większość odpowie że wariant 4x w tygodniu, ale nie ukrywam że chciałbym jakąś konkretną argumentację, bo imo oba podejścia mają swoje plusy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
penie wszyscy opowiedzą się za FBW 3x w tygodniu bo bez sensu jest się tak rozdrabniac... zresztą chyba niefortunny to pomysl by trenować każdy mięsień codziennie bez jakichkolwiek przerw...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Dzięki, tez się bardziej skłaniałem ku 4 x w tygodniu właśnie ze względu na te dni odpoczynków. Poza tym codziennie rozgrzewać Układ nerwowy żeby wykonać porządne 2 serie, to większe ryzyko wypalenia się UN. Dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
No ale je pisałem o trzech... jak chcesz te cztery przeprowadzić bo w każdym razie musi być dzień przerwy?


Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2015-11-30 21:23:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
No niestety nie dam rady 3 bo musze ćwiczyć w weekend;/ Więc myślałem o układzie wtorek, czwartek, sobota, niedziela




Zmieniony przez - Dremor w dniu 2015-11-30 21:27:49



Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2015-12-01 20:29:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 434 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5527
Nie dasz rady trzech wiec zrobisz cztery?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Chodzi o odstępy między treningami a nie o to czy dam radę zrobić 3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 70
Witam mam pytanie trenuje na rzeźbę i codziennie biegam na bieżni po treningu robię na niej interwały po 50 minut i tu moje pytanie czy mogę biegać po tyle minut jak nie to proszę o jakieś wytłumaczenie czemu nie z góry dziękuję za pomoc......
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29676
sory ale to nie są interwały to co robisz :)

"idz wyprostowany wśród tych co idą na kolanach".
Z.Herbert

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problem z wyciskaniem sztangi - słaba siła, długi staż

Następny temat

pomoc w ocenie budowy

WHEY premium