SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 3

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 111721

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
Czytaj artykuly podwieszone

"Obszar zewnętrzny uda
- ćwiczenia wykonywane w wąskim rozstawie stóp (dotyczy ćwiczeń wykonywanych obunóż i jednonóż, w przypadku tych drugich decydujące jest wąskie ułożenie stopy nogi wykonującej ćwiczenie w stosunku do osi barków)
- mięsień obszerny boczny - prostowanie ze stopami ustawionymi do wewnątrz"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 960 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13597
Witam, mam pytanko odnośnie opasek elastycznych na łokcie. Ostatnio mam problem z prawym łokciem, najbardziej bolał przy wyciskaniach francuskich(musiałem wywalić z planu). I teraz pytanko czy opaski faktycznie zdają egzamin? I czy po zaprzestaniu ich używania można łatwiej łapać kontuzje?

Nie wiedzieć i zapytać to wstyd na chwile. Nie wiedzieć i nie zapytać to wstyd na całe życie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Opaski to bardzo fajna sprawa. Ja stosuję na łokcie przy treningu tricepsów, barków, klatki od wielu lat. I główna ich zaleta jest taka, że trzymają temperaturę stawu jak należy. Do tego lekka stabilizacja - bo one nie mogą być za ciasne. Nie wiem jak jest po zaprzestaniu stosowania - bo nie mam zamiaru zaprzestawać . Moim zdaniem jednak ich "odstawienie" nie będzie skutkowało niczym innym poza niedogrzaniem stawów - które to jest przyczyną wielu urazów.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 960 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13597
Przepraszam , ze dopiero teraz ponownie pytam ale kilka dni nie miałem dostępu do neta. Jak dobrać rozmiar opasek? Kupiłem rozmiar uniwersalny i ciśnie w bicka jak cholera(obwód ramienia 42 cm). i czy jak skończę robić klatkę to biceps też mogę robić w opaskach? czy używanie opasek ograniczyć do wycisku na klatkę, barki, francuzów?

Nie wiedzieć i zapytać to wstyd na chwile. Nie wiedzieć i nie zapytać to wstyd na całe życie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Przy treningu bicepsów będzie marnie, bo cisną opaski na naczynia krwionośne. Jak nie musisz to nie zakładaj opasek do ćwiczeń na biceps.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 960 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13597
Ok do treningu bicepsów nie będę zakładać. dzięki za odp.

Nie wiedzieć i zapytać to wstyd na chwile. Nie wiedzieć i nie zapytać to wstyd na całe życie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siema mam kilka pytan
1.czy jeżeli zmieniam plan treningowy to musze zmieniac rozpiske partii w danym dniu że jeżeli np.w pon robiłem klate to mógł bym to zmienic na plecy a jeżeli we wtorek robiłem łapy to zmienic to np.na barki itp

2.czy jeżeli do tej pory ćwiczyłem intuicyjnie to czy teraz moge dalej tak robić czy rozpisac sobie dane ćwiczenia ?




Zmieniony przez - R09 w dniu 2014-10-07 21:58:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
1. Nie ma takiego obowiązku -możesz zmienić rozkład a możesz też pozostawić.

2. Trenujesz intuicyjnie -a na czym ów trening polega u Ciebie w praktyce? Raczej trening nieuporządkowany niewiele w sumie daje...no może poza ogólnym zamętem

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2014-10-07 22:25:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
intuicyjnie miałem na myśli że zmieniam ćwiczenia co trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Na roztrenowaniu - ok. Ale jak planujesz zbudować konkretna masę albo siłę - to zapomnij o takim chaosie. Nic z tego nie wyjdzie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problem z wyciskaniem sztangi - słaba siła, długi staż

Następny temat

pomoc w ocenie budowy

WHEY premium