SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 3

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 111669

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 59 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 646
no na taka odpowiedz liczylem wielkie dzieki ;0
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 537 Wiek 25 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4291
Chciałbym zapytać, czy uważacie, że przy treningu FBW, dzielonym na treningi A i B, wykonywane naprzemiennie można uwzględnić:

A
Podciąganie na drążku
Martwy Ciąg

B
Wiosłowanie sztangą
Martwy Ciąg

Chodzi mi głównie, czy mogę na jednej sesji zastosować podciąganie jako główne ćwiczenie rozwijające i uzupełnić martwym ciągiem, by uruchomić prostowniki? Oczywiście mam martwy w A i B, ponieważ robię stosunkowo od niedawna i mam sporo do nadrobienia.

DT: Po pełnej redukcji
Cel: Reverse i powolne wbijanie mięcha.

http://www.sfd.pl/[BLOG]_PoGGromca,_czyli_historia_chłopca_z_węglem_zamiast_zapałek-t1087550.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
A - ok

B - zamiast wiosła sztangą dałbym sztangielką w podporze i też byłoby ok

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
w sumie sztangą też by można dać- jednakże zależnie od rodzaju wiosłowania ; można by się też zastanowić nad przesunięciem mc na początek tej kombnacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 537 Wiek 25 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4291
Jeśli chodzi o szczegóły wiosłowania to staram się robić na stosunkowo mniejszym obciążeniu, ale z dopięciem mięśnia i powolnym opuszczaniem koncentrując się na technice i skupiając na angażowaniu w największym stopniu pleców, a nie ramion.

Wiosłowanie sztangielką jakoś mi nie odpowiada, po prostu nie lubię strasznie robić. Co do martwego na początku to czemu? Dlatego, że powinien być to mój priorytet jeśli dopiero zaczynam go robić?

DT: Po pełnej redukcji
Cel: Reverse i powolne wbijanie mięcha.

http://www.sfd.pl/[BLOG]_PoGGromca,_czyli_historia_chłopca_z_węglem_zamiast_zapałek-t1087550.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
chodzi raczej o rodzaj wiosłowania- choć i o technikę też- co wymusza pracę określonych mięśni[podchwytem, nachwytem itd.]... natomiast wiosłowanie sztangielką jeśli dobrze wykonane jest świetne dla pogrubienia mięśni plecow stąd staraj się go przynajmniej od czasu do czasu włączać je do treningu[nie podchodzi Ci bo pewnie nie do końca nauczyłeś się je wykonywać- a i jest trochę bardziej siłowe i trudno o taką samą pompę mięśniową, czucie mięśni jak przy wiosłowaniu podchwytem]...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
aha... jeszcze ten mc[to pytanie]- przede wszystkim dlatego aby robić go całkiem na świeżo- chyba, ze technikę wiosłowania masz tak opanowaną, ze prostowniki właściwie tylko- można by rzec- się rozgrzewają a nie jakoś bardziej pracują[choć właściwie im cięższe ćwiczenie to powinno być wykonywane wcześniej, no i z tego powodu też]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy 10 minutowe kardio mozna sobie podarowac? Czyli albo robie te 20' albo w oglole?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
chyba dziesięć minut nic Ci nie da- chyba, ze dla jakiejś zabawy; jak już to wynaleźć by pasowało na tak krótki czas jakiś inny, bardziej intensywny rodzaj wysiłku..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 86 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2634
Panowie, jestem po dwóch cyklach treningu HST, od razu się w nim zakochałem, w końcu przełamałem stagnację i siła/obwody poszły w górę i to dość mocno. Chciałbym spróbować teraz HST w wersji push/pull (z pewnych względów byłoby mi tak wygodniej). Ma ktoś z Was jakieś doświadczenie z tym treningiem? Polecacie?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problem z wyciskaniem sztangi - słaba siła, długi staż

Następny temat

pomoc w ocenie budowy

WHEY premium