SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 3

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 111704

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 740 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9583
Możliwe. Technika jest raczej dobra, skupiam się na niej najbardziej. Może źle dobrane ćwiczenia, nigdy nie robiłem bicepsów na żadnych wyciągach a może dało by to dobry efekt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 3516 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 72011
Siema. Potrzebuje filmiku w ktorym ktorys z polskiech kulturystow pokazywal zastepcze cwiczenie dla aerobow. Polegalo na cwiczeniach z samym gryfem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 933
Witam jeszcze raz wydaje mi się że te drętwienie ręki jest spowodowane zbyt długim opieranie się o łokieć w pracy przez 12h i nerw mógł być ucieśniety czy coś, dotykając łokcia między kościami odczuwam ból, a drętwienie jakby powoli ustawało dziś utrzymałem płaski odważnik 15kg co wczoraj było nie możliwe. Tylko teraz chyba nadciągnąłem sobie ścięgna próbując utrzymać sztangę w trzech sprawnych palcach, odstawię trening na okres 2 tyg a trenuję systemem HST więc będę miał 2 tygodnie tak jakby treningu regeneracyjnego:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2585 Napisanych postów 5119 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78340
Cześć!
Panowie, ćwiczę siłowo ale też biegam ługie dystanse. Chciałbym być mr olympia. Wiadomo jednak, że nigdy nim nie będę stąd nurtuje mnie pytanie.
Skoro nigdy nie stane na scenie, najwyżej co, będę wyglądał lepiej niż większość plażowiczów (choć nie jest powiedziane, że jest tak tragicznie jak to przedstawiam) to po co mam tak mocno ćwiczyć nogi?
Czym różni się trening nóg zawodników lat 70 z dzisiejszym?

Nogi mam silne i dobrze zbudowane, uwielbiam je ćwiczyć, ale tak chłodno kalkulując:
- bardzo obciążają mój czasami bolący kręgosłup (przysiad i MC)
- obciążają stawy
- i najważniejsze - przeszkadza mi uczucie bólu mięśniowego (DOMS'y) w co najmniej dwóch sesjach treningu biegowego.

Jak ćwiczyć zatem nogi, aby jednak ten trening był, nogi też dostawały bodźce, może nie do jakiegoś spektakularnego rozwoju, ale ogólnego wyglądu, ale żeby zbytnio nie obciążać kręgosłupa, stawów i nie zawalać sesji biegowych?
Przypominam, na scenie nigdy stał nie bedę
Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Właściwa technika - i nic nie obciążasz. Jak je olejesz na dłużej to będą odstawały od góry. Sam sobie odpowiedz czy tego właśnie chcesz.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777709
Nie można być kozakiem w kilku dyscyplinach na raz to nie ulega wątpliwości trzeba się jednej dziedzinie poświęcić żeby być najlepszym. W Twoim przypadku musisz wybrać co jest priorytetem sportowym bieganie czy siłownia. Jeśli biegi są prio to tutaj dostosuj trening nóg aby za bardzo nie kolidował z bieganiem. Daj mniejsze ciężary lub ciężar zwłaszcza, że piszesz, ze nogi masz dobrze zbudowane więc można delikatnie wyluzować z ich treningiem.
Co do samego treningu można powiedzieć, że treningi nóg mistrzów z lat 70 a teraźniejszych różni się dawką
Jedni i drudzy trenowali ciężko nogi ale teraz zmienił się kanon kulturystycznej sylwetki czy poszedł w dobrą stronę w mojej opinii nie ale to już kwestia indywidualnego podejścia

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2585 Napisanych postów 5119 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78340
No i tu jest problem, bo priorytetem jest jednak sylwetka, ale taka którą prezentowali zawodnicy lat 70 tych.
Zarówno siłownia jak i bieganie są narzędziem do celu jakim jest sylwetka. Zrobię rion tak jak piszesz. Zmniejsze obciążenie, albo ćwiczenia złożone takie jakie wypisałem będę wykonywał na mniejszym ciężarze jako ostatnie po seriach ćwiczeń izolowanych tj, prostowanie nóg na maszynie czy uginanie nóg leżąc.
Dziękuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777709
Ważne żeby dawać tym nogom nadal bodźce do utrzymania mięśni bądź ich rozbudowy, ćwiczenia wielostawowe to podstawa prędzej zrezygnuj z izolacji niż podstaw.
Jeśli pojawiają się jakieś negatywne sygnały ze strony kręgosłupa to zrewiduj technikę lub sprawdź czy po prostu go nie przeciążyłeś bo kręgosłup boleć nie powinien

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2585 Napisanych postów 5119 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78340
Wobec tego jak już, to wywalę izolowane. Dam mniejszy ciężar w złożonych. Dziękuję.
Kręgosłup to raczej wina pracy na kopalni. Wiem jak idealnie coś podnosić, przesuwać itd, ale tam tak się nie da.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 740 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9583
Cześć. Jakie ćwiczenie na przedramię robić po nakręcaniu sznurka z obciążeniem?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problem z wyciskaniem sztangi - słaba siła, długi staż

Następny temat

pomoc w ocenie budowy

WHEY premium