SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 3

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 111677

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cukier chciałem brac 30 minut przed treningiem i od razu po treningu i po 30minutach normalny posiłek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Jedz normalne posiłki przedtreningowe i potreningowe - to wystarczy.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
siema czy to prawda ze jeżeli niema progresji ciężaru co trening to nie zbudujemy masy mięśniowej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2187
Witam
rowerek stacjonarny - aeroby. Ile i jak często mogę kręcić aero
a) na redukcji
- czy mogę na czczo
- czy mogę dwa razy dziennie 2-3x w tygodniu
- jak długo kręcić i czy sam rowerek wystarczy
b) na masę
- czy mogę rano na czczo
- optymalnie jak często żeby nie blokować wzrostu masy mięśniowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
R09
siema czy to prawda ze jeżeli niema progresji ciężaru co trening to nie zbudujemy masy mięśniowej ?


To ciekawe pytanie i bynajmniej nie banalne.

Zacznijmy od tego, że progres siłowy jest jednym z WIELU czynników, które warunkują postępy w budowaniu masy
mięśniowej.Natomiast jak wiemy, nie można w nieskończoność dokładać ciężarów na sztangę, gdyż w końcu
stawy się zaczynają buntować.Ponadto nie wszyscy mogą dźwigać ogromne ciężary z różnych przyczyn-m.in przebytych kontuzji.

Co wtedy ? Co możemy nazwać "progresem" ?

1.Wykonanie tej samej ilości powtórzeń, ale z lepszą techniką, , lepszym mind-muscle..itd. JEST już intensyfikacją bodźców.
2.Skrócenie przerw wypoczynkowych JEST już intensyfikacją bodźców.
3.Zwiększenie ilości serii JEST już intensyfikacją bodźców.
4.Zwiększenie ilości ćwiczeń JEST już intensyfikacją bodźców.
5.Wykonanie tej samej ilości powtórzeń, ale z wolniejszym tempem bądź pauzą w trakcie ruchu JEST już intensyfikacją bodźców

Jak widzisz bardzo wiele faktorów wpływa na efektywność treningu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
mirass
Witam
rowerek stacjonarny - aeroby. Ile i jak często mogę kręcić aero
a) na redukcji
- czy mogę na czczo
- czy mogę dwa razy dziennie 2-3x w tygodniu
- jak długo kręcić i czy sam rowerek wystarczy
b) na masę
- czy mogę rano na czczo
- optymalnie jak często żeby nie blokować wzrostu masy mięśniowej




1.Możesz. ale po co ?
2.Możesz, ale po co ?

1.J/W
2.Myślę, że 2/3 sesje w skali tygodnia powinny wystarczyć.Jeśli szybko się zalewasz to dopracuj dietę.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2187
dzięki za odpowiedź.
mogę tutaj wam wrzucic swoja diete do oceny czy to raczej zły dział?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Tak się zastanawiam, czy jesli cwiczymy planem typu : a) Push,b)Pull c)Nogi d) DNT to czy jest ważny fakt że trening Push jest pierwszy, przed Pullem? Domyślam się, że pewnie nie,ale czy można powiedzieć że po DNT umieścić się powinno trening priorytetowy?

Czyli jeżeli zależy nam bardziej na progresji np w podciąganiu, to Pull powinien być po DNT, przed pushem... Dobrze kombinuję? Ok, może to brzmieć banalnie, ale jednak 90% osób z jakiegoś powodu najpierw robi Push.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Dremor
Tak się zastanawiam, czy jesli cwiczymy planem typu : a) Push,b)Pull c)Nogi d) DNT to czy jest ważny fakt że trening Push jest pierwszy, przed Pullem? Domyślam się, że pewnie nie,ale czy można powiedzieć że po DNT umieścić się powinno trening priorytetowy?

Czyli jeżeli zależy nam bardziej na progresji np w podciąganiu, to Pull powinien być po DNT, przed pushem... Dobrze kombinuję? Ok, może to brzmieć banalnie, ale jednak 90% osób z jakiegoś powodu najpierw robi Push.


Spokojnie zatem możesz znaleźć się w tych 10%, którzy robią inaczej. Jeśli cały plan treningowy na mikrocykl tygodniowy ma ręce i nogi to będzie ok. Kolejność ustalasz Ty - a nie jakieś definicje czy ludowe przesądy.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 289 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2498
ODWROTNE POMPKI

Czy robienie tego ćwiczenia z obciążeniem (np. 80 kg) szkodzi na kolana?

Zmieniony przez - DOOBERMANN w dniu 2014-09-17 03:44:42
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problem z wyciskaniem sztangi - słaba siła, długi staż

Następny temat

pomoc w ocenie budowy

WHEY premium