SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 3

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 111725

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Usunięty przez apokalipsa za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 168 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3381
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 624
Witam, zastanawiam się nad włączeniem do trenignu klatki piersiowej 3 rodzajów wyciskań, i tu pojawia się pytania: to dobry pomysł? Mianowicie robienie 4 serii na płaskiej, 4 serii na minusie i 4 serii na plusie tyl, że plus hantlami ? i do tego rozpiętki, czy to dobry trening klatki jeśli priorytetem jest jej wzrost ? :) Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 357
Witam.
Czy robiąc superserie bicepsa z tricepsem wystarczą po 2 ćwiczenia w 4 seriach ?

Czy plecy z klatką też mogę robić po 2 ćwiczenia czy więcej ?
I ile serii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 62
Cześć.
Nie wiem czy dobrze robię pisząc tutaj, ale cóż..
Mam problem, jestem po 2.5 rocznej masie, przybyło jej trochę wraz z tłuszczem. Teraz mam pytanie jaki trening na rzeźbę byłby dla mnie odpowiedni. Wyczytałem o jakiś treningach, lecz to mnie jakoś nie doinformowało. Najlepiej by było żeby zbędny tłuszcz spadł, a mięśnie zostały/wzrosły ^^. Chodzę 3 razy w tygodniu na siłownię (i raczej tego będę się trzymać) ew. w dni wolne mogę pobiegać/cokolwiek. Diety jakieś specjalnej nie trzymam, ograniczam tylko zbędne tłuszcze i węglowodany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
witis
Cześć.
Nie wiem czy dobrze robię pisząc tutaj, ale cóż..
Mam problem, jestem po 2.5 rocznej masie, przybyło jej trochę wraz z tłuszczem. Teraz mam pytanie jaki trening na rzeźbę byłby dla mnie odpowiedni. Wyczytałem o jakiś treningach, lecz to mnie jakoś nie doinformowało. Najlepiej by było żeby zbędny tłuszcz spadł, a mięśnie zostały/wzrosły ^^. Chodzę 3 razy w tygodniu na siłownię (i raczej tego będę się trzymać) ew. w dni wolne mogę pobiegać/cokolwiek. Diety jakieś specjalnej nie trzymam, ograniczam tylko zbędne tłuszcze i węglowodany.


Nie ma treningu na redukcję. Możesz robić podobny do tego którym robiłeś masę. Klucz to dieta i interwały, aeroby. Nie ma litości żeby nie zszedł tłuszcz.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Nieznam
Witam.
Czy robiąc superserie bicepsa z tricepsem wystarczą po 2 ćwiczenia w 4 seriach ?

Czy plecy z klatką też mogę robić po 2 ćwiczenia czy więcej ?
I ile serii?


Mi by nie wystarczyły. Ale nie wiem na jakim poziomie zaawansowania Ty jesteś. Ogólnie w treningu opartym na superseriach prawdziwa zabawa zaczyna się jak odpowiednio dopompujesz trenowane mięśnie. I wtedy kolejne serie robią prawdziwą robotę. Sam sprawdź czy 8 serii Tobie wystarczy.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
riddley
Witam, zastanawiam się nad włączeniem do trenignu klatki piersiowej 3 rodzajów wyciskań, i tu pojawia się pytania: to dobry pomysł? Mianowicie robienie 4 serii na płaskiej, 4 serii na minusie i 4 serii na plusie tyl, że plus hantlami ? i do tego rozpiętki, czy to dobry trening klatki jeśli priorytetem jest jej wzrost ? :) Pozdrawiam!


Osobiście nie lubię treningów w których każde ćwiczenie składa się z 4 serii. Niemniej jednak jeśli nie bawisz się w przerzucanie żelastwa zbyt długo - to myślę, że stosowanie różnych kątów ma swoje zalety. Gdyby to miał być mój trening klaty to wyciskanie byłoby w dwóch poziomach i do tego rozpiętki - w płaszczyźnie która akurat byłaby potrzebna. I co jakiś czas zmiana ćwiczenia uzupełniającego na wyciskanie na innym kącie ławki.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 357
nightingal dzięki, trenuje około 2 lat więc powinno chyba starczyć :)
A jak z tym treningiem, zrobiąc 1 ćwiczenie na bicepsa musze robić od razu bez przerwy na triceps ?
Ile przerwy między seriami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Superseria to z definicji seria łączona w której trenujesz bez przerwy po sobie dwie antagonistyczne partie mięśniowe. Co do przerw między superseriami - to generalnie sprawa bardzo indywidualnie. W zależności od indywidualnych potrzeb sobie ją określasz. Trudno podchodzić do kolejnej wymagającej superserii z zadyszką i mroczkami przed oczami. Sam oceń kiedy możesz robić kolejną serię.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 357
SOG !
Dzięki
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problem z wyciskaniem sztangi - słaba siła, długi staż

Następny temat

pomoc w ocenie budowy

WHEY premium