SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 3

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 111716

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Łopatki ściągnięte,bez nadmiernego mostka.
Sztanga wędruje na obojczyki czy nawet wyżej.Sam musisz sprawdzić co na to Twoje barki.

Generalnie-w siłowym wyciskaniu całe ciało ma być ciasno,mocny mostek, stabilne ułożenie nóg ,które w rzeczywistości stabilizują tułów i przekazują trochę energii do góry ciała.

Gilotyna to już ćwiczenie kulturystyczne,nastawione na mięśnie piersiowe,więc dobrze jest unieść nogi do góry,"puścić" lekko mostek i skupić się na pracy klatki.Ciężar jest nieistotny.Liczy się mind-muscle.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Aczka1995
czy robienie dipsów wpłynie na wynik w WL ?


Nie wpłynie bezpośrednio na wynik w wyciskaniu.
Całkowicie inna mechanika ćwiczenia.

Pośrednio,jako lekkie wsparcie-owszem.Wzmocnienie tricepsów,klatki,barków,dobudowanie masy.Jednakże jeśli chcesz dużo wyciskać......musisz wyciskać

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 960 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13597
"..dobrze jest unieść nogi do góry"
ronie220 w takim razie dobrze byłoby wykonywać ćwiczenie z nogami trzymanymi na ławce i lekko wypchniętą klatką?

Nie wiedzieć i zapytać to wstyd na chwile. Nie wiedzieć i nie zapytać to wstyd na całe życie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
w tym ćwiczeniu byłoby to dopuszczalne, jednak nie wiem czy konieczne, moim zdaniem wystarczy "normalnie" ułożyć nogi[stopy] na podłożu bez szczególnego zapierania się nimi czy nawet krawędziowania jak w wyc. siłowym, co powoduje nieco inne ułożenie ciała i trochę przekłada się na tor ruchu; przy gilotynie też rzadko polecany jest chyba pełny ruch od góry do dołu bo to raczej nie pomaga a może przeszkadzać w wyizolowaniu odpowiednich mięśni...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 960 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13597
dzięki z odp.
Na jutrzejszym treingu spróbuje zrobić z nogami na ławce i normalnie i zobacze która wersja lepiej będzie mi wchodzić. A co do miejsca wycisku gilotynowego w treningu to w którym miejscu go zastosować? Jako drugie ćwiczenie po pierwszym stricte heavy(w moim przypadku pompki na poręczach) czy raczej dać je na koniec treningu na zmęczone piersiowe i robić mniejszym ciężarem który i tak będzie męczył ze względu na wykonanie poprzedzających ćwiczeń.

Nie wiedzieć i zapytać to wstyd na chwile. Nie wiedzieć i nie zapytać to wstyd na całe życie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Gilotyna w dalszej części treningu.
Im bardziej zmęczony jesteś,tym mniejszych ciężarów potrzebujesz,by sfatygować klatkę,a więc i zmniejsza się ryzyko kontuzji.Przynajmniej w teorii

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 960 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13597
Ok jutro wrzuce gilotyne jako czwarte ćwiczenie kończące trening.

Nie wiedzieć i zapytać to wstyd na chwile. Nie wiedzieć i nie zapytać to wstyd na całe życie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Siema, ponieważ chodzę ostatnio obolały, trochę mi stawy w łokciach dokuczają i ogólnie nie mam za dużo sił postanowiłem zrobić sobie krótką 3-4 dniową przerwę w treningach. Czy powinienem obniżyć podaż kalorii w te dni jeśli normalnie jem 4200 kcal, i zakładając że robię w miarę czystą masę (i póki co jakoś idzie).?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1378
Robię tygodniową przerwę od treningu siłowego, ponieważ wczoraj odczułem pierwsze objawy przetrenowania (w ciągu ostatnich 3 miesięcy treningu na maksymalnym obciążeniu tylko kilka dni przerwy). Czy mogę podczas tego tygodnia biegać 3-4 razy w tygodniu czy lepiej całkowicie zaprzestać aktywność fizyczną i dać odpocząć organizmowi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2255 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47591
Czy robiąc mc lepiej odkłądać ciężar za każdym razem, czy odbijać od podłogi i działać jak "sprężyna" ? Co ma lepszy wpływ na mięśnie/siłe?

Kto robi przerwy, ten traci nerwy

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problem z wyciskaniem sztangi - słaba siła, długi staż

Następny temat

pomoc w ocenie budowy

WHEY premium