SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 3

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 111668

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777700
Ale fbw jako rozruch jest najlepszym sposobem tutaj nie ma co kombinować ewentualnie jakieś lekkie obwody CF

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 92
Witam jestem kobietą, wzięłam gotowy plan treningowy z działu Ladies i mam pytanie czym mogę zastąpić woodchoper i snatch jedną ręką. Dodam, że mam dostęp tylko do podstawowego sprzętu tj. drążek wyciąg dolny, górny, hantle, sztanga etc. Z góry dziękuję za odpowiedź. Na dole zamieszczam ten plan.


Trening A. wszystkie ćwiczenia 3x10
1. przysiad przedni z push press 3x 10 60sek przerwy
2a. wejście na ławkę ze sztanga lub sztangielkami (10xnogą słabszą + 10xmocniejszą)
2b. wiosłowanie sztangielka w oparciu o ławkę
3a. wypady
3b. pompki jak dajesz rade
4a. plank 3x max
4b. woodchoper 3x 10

Trening B. wszystkie ćwiczenia 3x10
1. Martwy ciąg Sumo
2a. wyciskanie sztangielek na ławce skośnej
2b. ściąganie drążka górnego do klatki
3a. wznosy z opadu
3b. snatch jedna ręka
4a. brzuszki 3x20-25
4b. odwrotne brzuszki
4c. "brzuszki" leząc na boku z nogami zgiętymi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732




Masz przecież hantle

A snatch - czyli rwanie też robisz sztangielką:





Zmieniony przez - nightingal w dniu 2014-04-14 19:33:19

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 370
Czy masa 72.6 kg na 182 cm jest już dobra, na sylwetke fitness ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777700
skąd my to mamy wiedzieć ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 3543 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 65096
Panowie pytanie co do MC na prostych nogach z hantlami, robię go dosłownie na prostych nogach brak jakiegokolwiek zgięcia w kolanach tak się nauczyłem od początku, a że jestem dobrze rozciągnięty to z hantlami schodzę do samej podłogi bez ugięcia kolan. Mogą być tego jakieś następstwa w przyszłości? Jakieś problemy z kolanami? Dużych ciężarów nie używam ok. 70% swoich możliwości na tym zakresie powtórzeń. 8 serii tygodniowo robię. Zakres nie mniej niż 10pow. w serii.

Zmieniony przez - Piter_1988 w dniu 2014-04-16 14:32:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777700
Jeśli nogi są wyprostowane a nie zblokowane w przeproście to nic Ci nie będzie oczywiście pod warunkiem, że cały bój jest wykonany poprawnie technicznie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 3543 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 65096
nie zblokowane w przeproście - tzn?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777700
Nie wiem jak Ci to wytłumaczyć, jak stoisz na wyprostowanych nogach to nie możesz dopuszczać do sytuacji takiej aby w kolanie doszło do zablokowania w nim tzn już dalej wyprostować się nie da bo nie pozwala na to kolano, noga ma być prosta ale właśnie nie zablokowana w przeproście podobnie sytuacja ma się z łokciami

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2014-04-16 14:53:35

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 3543 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 65096
No no rozumiem, na początku tak właśnie robiłem jak uczyłem się w ogóle techniki. Obecnie to nie ma miejsca znaczy staram się by nie robić przeprostów, ale przyznam, że po wczorajszych 8x12 trochę czuję prawe kolano.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problem z wyciskaniem sztangi - słaba siła, długi staż

Następny temat

pomoc w ocenie budowy

WHEY premium