SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 3

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 111673

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a moge miec taką rozpiske partii w danym dniu
pon:klata
wt:bic,tric
sroda:barki
czw:plecy
pt:nogi,łydki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Na serio zaawansowana osoba nie zadała by takiego pytania.


Ten układ ma jedną zasadniczą wadę - trzeba zrobić bardzo zachowawczy trening naramiennych - bo zaangażowane są każdego dnia. Moim zdaniem 4 treningi w tygodniu wystarczą 90% ćwiczących osób - włącznie z na serio zaawansowanymi. Polecam zatem zastanowić się nad 4 treningami w tygodniu.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 231
Korzystając z tak dobrego tematu mam pytanie, mam jeden gryf prosty ok 180 cm , warto dokupić łamany zebym miał go na modlitewnik na bicepsy itd czy lepiej te 60 zł za gryf przeznaczyć na obciążenia lub odżywke? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Bez gryfu łamanego można się obyć. Dla osoby początkującej - a taką jesteś - może być wręcz szkodliwy jeśli idzie o wszechstronny rozwój oraz wyrabianie niekorzystnych nawyków treningowych.

Na przyszłość - to dział o treningu a nie sztangach, obciążeniach, czy odżywkach. Poza tym to dział dla zaawansowanych!!!!!!

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 231
jeśli cho o technike to ją mam ćwiczyłem 2 lata teraz miałem rok przerwy ale masa nie spadła zbyt wiele a teraz wracam do treningów, a nie wiem czy go kupić bo mam 200 zł a jeszcze obciążenie chce dokupić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Każdy ma jakąś technikę.A czy jest ona poprawna to już osobna kwestia
Podobnie z odżywianiem.Jedzenie pizzy i hot dogów również można nazwać DIETĄ.Rozumiesz analogię ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 231
Rozumiem ale nie jestem z tych co sie gibają przy podnoszeniu ciężaru albo robią koci grzbiet w martwym :)
od początku jak kiedyś ćwiczylem 2 lata to pierwsze pół roku ćwiczyłem na małych ciężarach i wyrabiałem dobre nawyki sobie jeśli chodzi o technike zeby nie robić treningu przez siłe tylko nałozyć mnie obciążenia a robić to technicznie dobrze :) z techniką u mnie problemu nie ma bo nie robie np na siłe martwego zakładając 90 kg tylko wole założyć 60 a robić to poprawnie technicznie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
....zdarzajq sie jednak sytuacje niejako w druga strone, poprzez celebrowanie ruchow, znaczne zanzanie ciiezarow dojsc moze do slabych ynikow w rozwoju masy i slily bo miesnie sa w takiej sytuacji trenowane sza slabo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 289 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2498
Pompki renegata

Jak wygląda poprawnie te ćwiczenie, bo oglądałem dwie wersje... z pompką i bez pompki.

Pompki klasyczne z obciążeniem

Czy można talerz kłaść na odcinku lędźwiowym? Partner kładzie mi go na górnej części, ale zjeżdża.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
pompki renegata
Jak wygląda poprawnie te ćwiczenie, bo oglądałem dwie wersje... z pompką i bez pompki.
Kolejna głupia amerykańska nazwa pompki ze zmianą ręki w trakcie. Czyli np. robisz zejście w dół na prawej ręce, na dole stawiasz na podłodze lewą a prawą odrywasz i wstajesz na lewej. Inna opcja to pompka raz na lewej raz na prawej.

pompki klasyczne z obciążeniem
Czy można talerz kłaść na odcinku lędźwiowym? Partner kładzie mi go na górnej części, ale zjeżdża.

Spróbuj z plecakiem załadowanym jakimś obciążeniem. Kiedyś widziałem gościa który do olimpijskiego talerza, który mu kładli do pompek na grzbiet przywiązywał sznurek tak wymierzony, że zaczepiał go o czoło. Uwierz mi ciężar się nie zsuwał ale potem miał na czole pręgę przez pół treningu.




Zmieniony przez - nightingal w dniu 2014-10-13 08:32:46

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problem z wyciskaniem sztangi - słaba siła, długi staż

Następny temat

pomoc w ocenie budowy

WHEY premium