SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z wyciskaniem sztangi - słaba siła, długi staż

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3444

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 136 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10605
Panowie już sam nie wiem co mam robić. Macham już 5 lat wyglądam dobrze, nie jestem ulany, waga 95kg /185cm wzrostu. Ogólnie mam dużo siły , robię mocne martwe ciągi, wiosłowania ale mam problem z wyciskaniem.
Problem to 120kg jest to śmieszne ale tak jest. Przy mojej wadze powinieniem machać ze 140 lekko.
Problem zaczyna się tylko na dole ( jakieś 10cm od klatki ), idzie ,chwilowe zatrzymanie i stoję w miejscu. Wystarczy ,że ktoś delikatnie muśnie mi palcem i nawet 140kg pęka. Jakie pomysły na ruszenie tego słabego punktu ?
Próbowałem wszystkiego chyba obecnie próbuję wyciskania stopniowego.
Na ciemną stronę mocy nie mam zamiaru przechodzić - zaznaczam odrazu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
masz rację, ze nie miejsce i czas na ten spam- ponadto tymże spamem- i niezrozumieniem- przeciągasz nieco strunę; w ramach więc swego rodzaju ostrzeżenia- a także porządku- przyjmij to skasowanie wypowiedzi powyżej.

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2013-10-25 21:14:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Myślę, że mogłoby pomóc wyciskanie z podłogi, ze stojaków warsztatowych (niskich, takich jak pod auto się podstawia). Ustawiasz je na tej wysokości, na której masz problem, albo na samym dole, jeśli chcesz poprawić dynamikę w całym ruchu. Wyciskając, po każdym powtórzeniu odkładasz na stojaki i w efekcie wyciskasz każde powtórzenie z martwego punktu - to wzmacnia wybicie i cały ruch jest szybszy, dynamiczniejszy. Dodatkowo, chcąc odłożyć za każdym razem sztangę na stojaki trzeba spowolnić ruch (z banalnego powodu - żeby na nie trafić ) Myślę, że podobny efekt dałoby wyciskanie na ławce, ale ustawiając stojaki w pozycji "na dole" - analogicznie - wybijanie za każdym razem z martwego punktu i odkładanie sztangi po każdym powtórzeniu. Ja robiłem wersję z podłogi i pomogło - stałem w okolicach 120 kg. Na początku było przełamanie i dość duży skok (ok. 10 kg) później zwolniło, ale ciągle mam stały, choć powolny progres (obecnie w granicach 140 kg). Może Tobie tez pomoże...

Zmieniony przez - lokii w dniu 2013-10-16 22:16:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 136 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10605
OK spróbuję. Powiedzcie mi tylko jakim ciężarem cisnąć z martwego punktu? Normalnie np 80-100-120 czy od razu ten ciężar, który mnie blokuje ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3344 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18533
A może z ciezarem z którym masz problem jest po prostu za ciezki, i dlatego to tak wyglada.
Spróbuj kilka treningów zrobiz ciezarm który potrafisz tak wycisnać i po kilku treningach zwiększ ten ciezar nie duzo i stopniowo wejdziesz tam gdzie chcesz...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3344 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18533
Czasami 2kg róznicy potrafi nas zniszczyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3344 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18533
Albo zmniejsz ciężar i rób podwójne ćwiczenia na wzmocnienie, wyciskanie sztanki i od razu po tym wyciskanie hantelek... mi taki trenin pomógł przeskoczyc dalej jeśli chodzi o postepy w dokladaniu kg na sztangę, a tez zatrzynmałem sie w pewnym miejscu i nic nie pomagało... no ale każdy jest inny i na kazdego co innego podziała...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6506 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679565
apokalipsa dał Ci dobrą radę - wrzuć tu filmik z tego wyciskania. Osobiście obstawiam błędy techniczne i słabą dynamikę. Ale do oceny tego jak jest faktycznie potrzebny jest filmik.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli chodzi o to z jakim ciężarem robić, to jeśli chcesz przełamać zastój siłowy, to polecałbym wyciskanie w zakresie 80 - 90 % CM (oczywiście mówimy o seriach roboczych - serie rozgrzewkowe wedle uznania). Ja robiłem to na zasadzie powolnego zwiększania objętości przez cztery tygodnie (na ciężarze 80 %), a później dwa, trzy tygodnie zwiększania ciężaru (1 tydz. -85%, drugi - 90 %,później sprawdzenie maksów, albo czasem jeszcze trzeci tydzień 95% plus sprawdzanie nowych maksów). Po takich 6,7 tygodniach albo od nowa, oczywiście obliczając od nowych maksów, albo przejście na bardziej masowy trening - wedle uznania.
P.S. Ćwicząc pod przełamanie zastoju siłowego polecam ćwiczyć 2 lub 3 razy partię (w tym przypadku klatkę) w tygodniu.

Zmieniony przez - lokii w dniu 2013-10-17 22:51:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 136 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10605
Dziękuję za wskazówki i biorę się do roboty. Nie daje mi to spokoju, żeby przy mojej posturze miażdżyły mnie stosunkowo niewielkie ciężary....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Spoko - będzie dobrze - powodzenia :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Swiruuus - reaktywacja / powrót do formy z przed roku, poprawa rekordów - START!

Następny temat

Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 3

WHEY premium