SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 3

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 111660

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1096
Robie redukcje , stostuje plan P&P 4 razy w tygodniu , dietka ulozona . Co do tego bedzie lepszym rozwiazaniem trening HIIT czy aeroby ? 2 razy w tygodniu wystarczy? Zalezy mi tez zeby miesnie nie spadly. Mam do wykorzystania BCAA

Zmieniony przez - dvb91 w dniu 2015-01-13 14:48:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
dvb91
Robie redukcje , stostuje plan P&P 4 razy w tygodniu , dietka ulozona . Co do tego bedzie lepszym rozwiazaniem trening HIIT czy aeroby ? 2 razy w tygodniu wystarczy? Zalezy mi tez zeby miesnie nie spadly. Mam do wykorzystania BCAA

Zmieniony przez - dvb91 w dniu 2015-01-13 14:48:52


W Twoim wieku polecam interwały jakieś albo kompleksy sztangowe. Myślę, że 2 razy w tygodniu po kilkanaście minut będzie ok. BCCA na redukcji nie zaszkodzi.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 537 Wiek 25 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4291
Często na ostrzu noża jest stawiana sprawa maszyn...

Moim pierwszym pytaniem jest kwestia np. wyciągu? Czy on znajduje się na równi z maszynami? Nie mówię o sprzęcie, który nam sam wytycza trajektorię w ćwiczeniu i typowo izoluje dane partie. Zauważyłem na filmikach, że ćwiczenia na takich wyciągach to jedne z podstawowych ćwiczeń na plecy, oczywiście zaraz po MC i wiosłowaniu sztangą.

Drugie pytanie to kwestia tego, czy będąc na redukcji jest duże znaczenie gdzie się ćwiczy? Po prostu często nie mam zbyt dużo czasu i chcę szybko kończyć trening, a nie powiem niektóre maszyny ułatwiają nam życie. Często widzę nagonkę jeśli chodzi o cykl masowy, ale jeśli chodzi o redukcję nie widziałem jakichś tematów. Jakie jest wasze zdanie?

DT: Po pełnej redukcji
Cel: Reverse i powolne wbijanie mięcha.

http://www.sfd.pl/[BLOG]_PoGGromca,_czyli_historia_chłopca_z_węglem_zamiast_zapałek-t1087550.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Poggoromca- w wątku z pojedynczymi pytaniami w dziale trening dla początkujących pytasz o dietę, a w wątku z pojedynczymi pytaniami dla zaawansowanych pytasz czy wolno używać maszyn...

Może przenieś się do Juniora, bo trochę nie przystoi pytać w dziale dla zaawansowanych o to czy można używać wyciągu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 537 Wiek 25 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4291
Fakt, jednak zainteresowała mnie ta sprawa i dla upewnienia chciałem dopytać tutaj. Sam to raczej wywnioskowałem, ale wolę spytać. Wątpliwości wynikają z tego, że jednak ten zakres ruchu mamy ograniczony oraz to, że ciężaru nie musimy w jakiś istotny sposób kontrolować, tak jak w przypadku tych maszyn. Myślę, że nie można tego rozrysować w czarno-białych barwach i wolałem spytać o zdanie ludzi bardziej doświadczonych.

DT: Po pełnej redukcji
Cel: Reverse i powolne wbijanie mięcha.

http://www.sfd.pl/[BLOG]_PoGGromca,_czyli_historia_chłopca_z_węglem_zamiast_zapałek-t1087550.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
PoGGromca
Często na ostrzu noża jest stawiana sprawa maszyn...

Moim pierwszym pytaniem jest kwestia np. wyciągu? Czy on znajduje się na równi z maszynami? Nie mówię o sprzęcie, który nam sam wytycza trajektorię w ćwiczeniu i typowo izoluje dane partie. Zauważyłem na filmikach, że ćwiczenia na takich wyciągach to jedne z podstawowych ćwiczeń na plecy, oczywiście zaraz po MC i wiosłowaniu sztangą.

Drugie pytanie to kwestia tego, czy będąc na redukcji jest duże znaczenie gdzie się ćwiczy? Po prostu często nie mam zbyt dużo czasu i chcę szybko kończyć trening, a nie powiem niektóre maszyny ułatwiają nam życie. Często widzę nagonkę jeśli chodzi o cykl masowy, ale jeśli chodzi o redukcję nie widziałem jakichś tematów. Jakie jest wasze zdanie?


Wyciąg daje niezłe możliwości i nie jest to złe urządzenie. Warto przynajmniej okresowo ćwiczenia z jego użyciem stosować.

Będąc na redukcji powinieneś robić taki trening, który będzie stymulował organizm do utrzymania jak największej ilości mięśni. A zatem trening musi być odpowiednio ciężki - a nie żadne machanie małymi ciężarami z dużą ilością powtórzeń. I teraz sam sobie odpowiedz, czy ćwiczenia na maszynach są bardziej wymagające od tych z wolnymi ciężarami, czy jednak jest odwrotnie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
PoGGromca
Fakt, jednak zainteresowała mnie ta sprawa i dla upewnienia chciałem dopytać tutaj. Sam to raczej wywnioskowałem, ale wolę spytać. Wątpliwości wynikają z tego, że jednak ten zakres ruchu mamy ograniczony oraz to, że ciężaru nie musimy w jakiś istotny sposób kontrolować, tak jak w przypadku tych maszyn. Myślę, że nie można tego rozrysować w czarno-białych barwach i wolałem spytać o zdanie ludzi bardziej doświadczonych.


maszyny dobrze skonstruowane i dobrze wykonane na nich cwiczenia pozwalaja czesto wydobyc "na swiatlo dzienne" to co w przypadku innych narzedzi byloby trudne albo niemozliwe- wszystko wiec nalezy dostosowywac do celu a nie ulegac jakims stereotypom czy uogolnieniom... bo to zalezy zawsze od czegos konkretnego a nie ogolnikowego...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 98 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1767
Ile maksymalnie powinno trwać bieganie na czczo?biegam okolo 40 minut
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Na czczo raczej zero minut.. jakies małe zabezpieczenie antykataboliczne byloby nieodzowne i choc nikt nie mówi o jakimś posiłku to bialko czy bcaa bez wątpienia powinieneś przyjąć. Zaś co do jego trwania to pewnie nie dluzej niz 30, 40 minut w przypadku aerobów a w przypadku interwałów znacznie krócej...

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2015-01-20 19:21:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 98 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1767
Jestem na diecie IF,więc białko odpada ale w bcaa chyba będę musiał się zaopatrzyć.Czyli max 40 minut to git bo akurat tyle biegam :P
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problem z wyciskaniem sztangi - słaba siła, długi staż

Następny temat

pomoc w ocenie budowy

WHEY premium