SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kompleksy sztangowe

temat działu:

Plany treningowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12792

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 10012 Napisanych postów 71021 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 938719


Kompleksy sztangowe są to systemy treningowe, które mogą zostać ukierunkowane na różne cele treningowe. Przeważnie wykonuje się je w celach budowy wytrzymałości, jak i przydatne są podczas odchudzania, aby poprawić działanie metabolizmu, czy też przyspieszyć procesy redukcyjne tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, systemy te skutecznie wspomagają pracę serca i układu oddechowego, co przyczynia się do wzrostu wydolności organizmu. Przydatne są więc dla sportowców którzy trenują pod kątem wytrzymałości mięśniowej, ale i nie tylko. Chętnie korzystają z tego typu planów zawodnicy sportów walki.

Sam schemat, polega na tym by dobrać tak ćwiczenia, których wykonanie wymaga tylko zmiany pozycji. Oznacza to, że całość wykonujemy takim samym obciążeniem. Wybieramy więc minimum 5 ćwiczeń, które zostaną wykonane po 6 powtórzeń. Nie przewiduje się tutaj zmiany obciążenia, odpoczynku, czy nawet wypuszczenia sztangi z rąk, dopóki nie zostaną wykonane wszystkie ćwiczenia. Jedna seria to 30 powtórzeń. 5 ćwiczeń x 6 powtórzeń = 30

Ilość serii dla początkujących zaczyna się od 2-3. Osoby zaawansowane mogą wykonywać nawet do 8 serii, gdzie przerwy pomiędzy nimi to czas maksymalnie 90 sekund. Ilość dni treningowych zależy od celów i rodzajów treningów w skali tygodnia. Kompleksy można wykorzystywać jako osobną formę treningu siłowego lub dodatek w postaci interwałów, które można wykonywać w dni wolne od treningu siłowego lub na zakończenie sesji.

Dobór obciążenia powinien umożliwić wykonanie całego treningu w sposób prawidłowy technicznie. Wyliczenia procentowe tutaj rzadko kiedy się sprawdzają. Nie zdziw się, jak ciężary, którymi przyjdzie Ci operować będą dość niskie.

Podział dni treningowych w skali tygodnia:
Poniedziałek trening
Wtorek wolne
Środa trening
Czwartek wolne
Piątek trening
Sobota wolne
Niedziela wolne

Ilość dni treningowych: 2-3 w zależności od celu

Cel: wytrzymałość

Stopień zaawansowania: początkujący, średniozaawansowani, zaawansowani

Plan treningowy:
Kompleks sztangowy stymulujący siłę:
-Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia - 6
-Wyciskanie żołnierskie - 6
-Przysiad z wyciskaniem - 6
-Martwy ciąg na prostych nogach - 6
-Wiosłowanie sztangą nachwyt - 6
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

5x5 Bill Starr, Glenn Pendley dla zaawansowanych

Następny temat

TABATA

Nutlove-choco