SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 3

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 111709

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
dopóki przynosi efekty i się całkiem nie znudzi to można tak czy owak ćwiczyć- średnio dobija się tak do dwóch miesięcy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Czy ktoś ma jakiś fajny plan treningowy na przysiady na dwa razy w tygodniu? Tak żeby połączyć to jakoś z żurawiami. Obecnie robię przysiad tylny +żurawie. aha i front przysiady odpadają- sztanga tylko na plecach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 223 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 790
Jak wygląda mój P&P? Robiłem to ćwiczenie pierwszy raz od niepamiętnych czasów i nie za bardzo wiem jak stoję z techniką. Mam wątpliwości co do wychylania się do przodu gdy sztanga jest na górze. Chwyt (szerokość), ułożenie sztangi na górze klatki/obojczykach chyba OK?



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Dremor
Czy ktoś ma jakiś fajny plan treningowy na przysiady na dwa razy w tygodniu? Tak żeby połączyć to jakoś z żurawiami. Obecnie robię przysiad tylny +żurawie. aha i front przysiady odpadają- sztanga tylko na plecach.


W jakim celu 2 razy w tygodniu ?

Jednego dnia możesz zrobić klasyka siłowo, zaś na kolejnej sesji wersje bardziej targetową-sztanga wysoko, podkładki, bez blokowania kolan.Jeśli pierw zmiękczysz czwórki prostowaniem to nie będzie szkody.

Czy to się uda ? Trudno powiedzieć.Jeśli dołożyć do tego trening grzbietu, to jakby nie patrzeć prostowniki będą zajeżdżane 3x w tygodniu.Może być ciężko.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
GriegBF
Jak wygląda mój P&P? Robiłem to ćwiczenie pierwszy raz od niepamiętnych czasów i nie za bardzo wiem jak stoję z techniką. Mam wątpliwości co do wychylania się do przodu gdy sztanga jest na górze. Chwyt (szerokość), ułożenie sztangi na górze klatki/obojczykach chyba OK?






1.Źle układasz sztangę.Jeśli chcesz dojść do dużych ciężarów, to połóż gryf na naramiennych i pchaj łokcie w przód, jak to robią ciężarowcy.

2.Jeśli zastosujesz pkt.1, to łatwiej będzie o mocniejsze użycie biodra.

3.Pod koniec ruchu robisz łuk z tułowia i wdziera się lekki przeprost kręgosłupa w odcinku lędźwiowym.

4.Założyłbym więcej ciężaru.Wtedy przyjdzie i większa dynamika.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
tak, zaczynasz od złego ułożenia sztangi co powoduje szereg wspomnianych już błędów, myślę, że to też dlatego troszeczkę cięgnie cię ku przodowi a próbując to -podświadomie- zniwelować mamy właśnie ów przeprost...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 223 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 790
OK Postaram się zastosować. Rozumiem, że chwyt bardziej jak do frontów? Tylko trochę się będę bał że przywalę sobie w szczękę Tułów będę się starał trzymać prosto.
Co co ciężaru to jest odpowiednio zaniżony bo trzaskam P&P na początku każdego treningu w rama INDIGO Tchiba

Tak a propos. Co sądzicie o zaczynaniu każdego treningu jakimś ćwiczeniem? W tym przypadku robię P&P. Ciężar oczywiście stosownie dobrany żeby nie żyłować, stosujemy progresję co tydzień np 3x6, 4x6, 5x4, 3x2 i za każdym razem +5kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Ronnie, może być raz w tygodniu, po prostu mam plan A B C A B C przerwa, gdzie C to nogi;)


Zmieniony przez - Dremor w dniu 2015-07-29 15:53:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
GriegBF
OK Postaram się zastosować. Rozumiem, że chwyt bardziej jak do frontów? Tylko trochę się będę bał że przywalę sobie w szczękę Tułów będę się starał trzymać prosto.
Co co ciężaru to jest odpowiednio zaniżony bo trzaskam P&P na początku każdego treningu w rama INDIGO Tchiba

Tak a propos. Co sądzicie o zaczynaniu każdego treningu jakimś ćwiczeniem? W tym przypadku robię P&P. Ciężar oczywiście stosownie dobrany żeby nie żyłować, stosujemy progresję co tydzień np 3x6, 4x6, 5x4, 3x2 i za każdym razem +5kg.


Szczęka nie szklanka

Co do reszty pytań:

Szczerze mówiąc nie znam tego programu, wiec nie jestem w stanie doradzić.Uważam jednak, że kazdy plan warto dostosować pod siebie.Dopóki trzymasz się założeń, wszystko powinno grać.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Dremor
Ronnie, może być raz w tygodniu, po prostu mam plan A B C A B C przerwa, gdzie C to nogi;)



Zmieniony przez - Dremor w dniu 2015-07-29 15:53:45


Ja bym zrobił przerwę w środku tygodnia.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problem z wyciskaniem sztangi - słaba siła, długi staż

Następny temat

pomoc w ocenie budowy

WHEY premium