SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 3

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 111679

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 537 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6803
Myślałem, że naprawdę na małych. Moim zdaniem nic tutaj nie jest źle. Zamiast ją zaciągać na siebie popróbuj wypchnąć biodra. Możesz porobić też ciągi z tzw "poderwaniem" jak 2boiści. Wzmocni to ostatnią fazę ciągu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 475 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 16504
Dziękuję bardzo za odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2107 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 140244
ZeT1995
tu nie chodzi o takie małe ciężary rzędu 160-200 kg. Tu jest filmik z wczoraj:



Chodzi o moment, kiedy sztanga jest już nad kolanami z 5-10cm.

Zmieniony przez - ZeT1995 w dniu 2014-08-09 23:11:45


Wo matko przeciez to mega koci grzbiet, moja rada jest taka i pewnie ekspertow tez naucz sie robic poprawnie technicznie na mniejszych ciezarach i pozniej zacznij dzwigac. Chyba, ze chcesz niedlugo zostac inwalida.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 475 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 16504
Tu mam filmik na 170kg z innej perspektywy.. ( cos nie tak mam z kamerą i obraz jest szybciej niż dzwięk ) .

kociego grzbeitu raczej nie robie, ale teraz już nie wiem. Przy 3 powtórzeniu już też nie mogłem do końca się wyprostować.

Zmieniony przez - ZeT1995 w dniu 2014-08-10 11:26:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2107 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 140244
Tu juz jest mniejszy koci grzbiet ale nadal jest, obczaj sobie na yt jak wyglada pozycja wyjsciowa z martwego i jakie sa dalsze fazy. Chyba, ze tam gdzie cwiczysz masz jakiegos ,,porzadnego" fachowca co wylapie bledy. Martwy ciag nie jest taki prosty do nauki niektorzy ciagle sie go ucza i nadal robia bledy poniewaz ego dzwigania bierze gore nad poprawna technika.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 740 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9583
Według mnie też technika jest zła.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
1.Garbisz się.
2.Odbijasz sztangę od ziemi.
3.Nie pracujesz nogami.

Rób tak dalej, a szybko skończy się Twoja przygoda z pakowaniem.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Sztanga1946
Myślałem, że naprawdę na małych. Moim zdaniem nic tutaj nie jest źle. Zamiast ją zaciągać na siebie popróbuj wypchnąć biodra. Możesz porobić też ciągi z tzw "poderwaniem" jak 2boiści. Wzmocni to ostatnią fazę ciągu.


Panu to podziękujemy za takie rady.
Technika na filmie jest katastrofalna.

Problem z ostatnią fazą ruchu bierze się z nieanatomicznej pozycji kręgosłupa, który znajduje się we fleksji.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 475 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 16504
Dobrze, dziękuję bardzo za rady. Narazie będę robił mc na małych ciężarach tak długo, aż nie nauczę się techniki Dopiero co wracam do Martwego po długiej przerwie, którą miałem przez złe wykonywanie martwego ciągu . Teraz jest już dobrze, ale nei chce znów tego bólu. Obiecuję się poprawić!

Zmieniony przez - ZeT1995 w dniu 2014-08-10 15:41:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 537 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6803
ronie220 Napisałem koledze żeby robił podrzutowe ciągi nie wiem czy wiesz ale 2boiści się nie garbią w żadnym wypadku przy wykonywaniu ciągów.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problem z wyciskaniem sztangi - słaba siła, długi staż

Następny temat

pomoc w ocenie budowy

WHEY premium