SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 3

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 111718

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
troszkę się jednak różnią, można też podejść do tego inaczej nieco i przedzielić jakimś lżejszym, całkiem inaczej oddiałującym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
adico
Witam mam pytanie, Trenuje juz okolo 7 lat obecnie jestem na etapie budowania masy jestem niski 168 cm waga 76, moim odwiecznym problemem jest tendencja do budowania miesni nog jak i rowniez odkladania sie tam tluszczu (tylek, uda) , w udzie mam 64 wiec przy moim wzroscie jest to sporo tym bardziej ze gora odstaje, i rowniez mam problem z jej budowa diete mam na 99% dopieta 2g biailka okolo 5g ww i 1.2 tluszczu, suplementacja jest, regeneracja rowniez, odpowiednie treningi tez. Pytanie jak trenowac nogi? czy robic po 20/30 pow ciezarem okolo 60/70%? moze jakies inne porady?


Gdybym ja miał taki problem to bym pracował nad siłą nóg po prostu treningiem ukierunkowanym pod to bardziej.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 119 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2242
Dremor
W treningu HTED są dwa treningi przysiadów w tygodniu. Drugi to box przysiady z zatrzymaniem na 1 sek. Dopuszczone są również alternatywne ćwiczenia- przysiad głęboki/przysiad przedni. Nie jest tylko sprecyzowane czy te alternatywne ćwiczenia również mają być z zatrzymaniem na 1 sek, bo jakby nie patrzeć box przysiad z zatrzymaniem jest łatwiejszy niż pełny przysiad z zatrzymaniem (oczywiście o ile ciężar się nie zmienia). Wydaję mi się że cała istota tego drugiego treningu, polega właśnie na zatrzymanie w dolnej fazie ruchu, bez względu na to jakie ćwiczenie wybierzemy, ale wolałbym się upewnić.




Mysle ze nawet jesli nie ma w planie tego zatrzymania na dole to nie zaszkodzi go zrobic podczas tego lzejszego treningu siadow wiec ja bym smialo robil.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 537 Wiek 25 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4291
Trenuję 3x w tygodniu treningiem FBW. Mam go podzielonego na plan A i B, jednak w obu mam przysiady i martwy ciąg. 3 serie siadów i 3 martwego ciągu. Chcę dopracować dobrze te ćwiczenia, a poza tym są bardzo ciężkie i szkoda mi rezygnować z nich w planie B. Jednak powiem szczerze, że zaczynając od ciężkich siadów i robiąc zaraz martwy ciąg moje nogi nie regenerują się na następny trening, który jest 2 dni później. Czy jest to spowodowane tym, że w martwym ciągu większość roboty przejmują moje dwugłowe czy jak? Nie jest to o tyle problem, ale dość uciążliwe, bo następnego dnia jestem nie do życia, a ilość serii jest znikoma...

DT: Po pełnej redukcji
Cel: Reverse i powolne wbijanie mięcha.

http://www.sfd.pl/[BLOG]_PoGGromca,_czyli_historia_chłopca_z_węglem_zamiast_zapałek-t1087550.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
A na ilu kg robisz te przysiady i ciągi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 537 Wiek 25 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4291
Pandarek
A na ilu kg robisz te przysiady i ciągi?


10, 8, 6 powtórzeń na kolejno 90, 95 i 100kg zarówno przy przysiadach i martwym ciągu.

Przysiady dopracowywałem jeśli chodzi o technikę i zszedłem z obciążeniem, a martwy ciąg zacząłem robić dopiero od jakichś 3 miesięcy, bo nie ukrywam trochę bałem się przez stereotypy o kontuzjogenności tego ćwiczenia.

DT: Po pełnej redukcji
Cel: Reverse i powolne wbijanie mięcha.

http://www.sfd.pl/[BLOG]_PoGGromca,_czyli_historia_chłopca_z_węglem_zamiast_zapałek-t1087550.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
To przy takich ciężarach Twój problem tkwi w głowie i nastawieniu. Nie powinieneś chodzić połamany, zwłaszcza, że masz 18 lat, a nie 48.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
albo za dużo balujesz i regeneracja leży

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 537 Wiek 25 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4291
Może to być też spowodowane słabą regeneracją, gdyż przykładowo niedziela w nocy pracuję za barem, wracam nad ranem śpię, wstaję i idę na trening, we wtorek kręcę na wieczór ciężkie interwały, po których zdycham i już w środę znowu trening, czwartek znowu interwały, piątek dobijam trzecim treningiem FBW... Do tego redukcja na co prawda wysokich węglach jednak przy 2200kcal. Ciężar zwiększyłem w porównaniu do okresu masowego. Nie ukrywam taki tydzień powoduje, że nie mam siły żyć... Może jakaś suplementacja?

Przed treningiem zawsze uzupełniam węglami złożonymi i spora ilością białka, potreningowo od razu uzupełniam glikogen i białko odżywką, gdyż najwygodniej.

Czy przesunięcie nóg na inną kolejność w treningu coś da?

Co do nastawienia raczej wątpię, gdyż motywację mam na prawdę niezłą gdyż efekty widać i przeżyłem dużą metamorfozę...

DT: Po pełnej redukcji
Cel: Reverse i powolne wbijanie mięcha.

http://www.sfd.pl/[BLOG]_PoGGromca,_czyli_historia_chłopca_z_węglem_zamiast_zapałek-t1087550.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Czyli masz jedną nockę w tygodniu, a nie 5?

Na redukcji siłą rzeczy masz gorszą regenerację, ale nastawienie też tu gra rolę. Piszesz, że robisz "ciężkie siady"- podział na ciężko i lekko ma sens, gdy Twój max to powiedzmy 200 kg. Jeżeli dla Ciebie 100 kg to "ciężkie siady", to na ilu robisz lekkie? Na 50-60?

Piszesz, że po treningu fbw jesteś "nie do życia", a post dalej mówisz, że w dnt kręcisz "ciężkie interwały". To albo nie masz siły chodzić, albo masz siłę na ciężkie interwały.

Jeżeli chcesz wstawać rześki jak ptaszek, to nie ćwicz tak ciężko albo w ogóle. Jeżeli chcesz coś ćwiczyć, to przyzwyczaj się do tego, że boli.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problem z wyciskaniem sztangi - słaba siła, długi staż

Następny temat

pomoc w ocenie budowy

WHEY premium