SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 3

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 111724

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Plan treningu mam bardzo specyficzny- głównie podciągania, opuszczania na jednej ręce i to priorytetowo. Chcę poprawić wynik w podciąganiu i na tym się skupiam. Inne partie robię (Dipsy, Wyciskanie leżąc , przysiady, pompki stojąc do góry nogami, muscle-upy), ale one schodzą na dalszy plan.
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 494 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12553
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 383 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1923
jak to jest w typowych treningach siłowych, lepiej ćwiczyć daną partię raz w tygodniu, czy ćwiczyć 2 lub 3 razy w tygodniu i bazować na podstawowych ćwiczeniach, co bardziej wtedy przypomina trójbój ?

wiele artykułów mówi, że w treningu nastawionym na siłę, powinno się ćwiczyć tylko raz w tygodniu daną partię...

a może to bardziej sprawa indywidualna ?
w którym przypadku jest większe prawdopodobieństwo uzyskać lepsze efekty ?

NO PAIN, NO GAIN ! . . . . . . . . . . . pomogłem... klik SOG

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
odpowiedz sobie na pytanie, czy chcesz startować w zawodach, czy tylko zwiększyć siłę potrzebną także w kulturystyce.

Jeśli zawody - to klatka 2 x w tygodniu może być niezłym rozwiązaniem, ale jak to robić doczytaj w dziale o treningu siłowym.

Jeśli siła pod kulturystykę - to osobiście bym polecał wszystko raz w tygodniu.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 383 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1923
bardziej chodziło o daną partie mięśni, czy raz czy dwa w tygodniu, nie konkretnie o klatkę, ale dzięki za konkret odpowiedź.

to jeszcze nasuwa mi się pytanie o objętość takiego planu, czy ma być równie dużo objętościowo jak masowy czy inaczej to wygląda ?

no i czy każde ćwiczenie typowo siłowo, czy powiedzmy podstawy w sposób siłowy, a pomocnicze już z większą ilością powtórzeń ?

NO PAIN, NO GAIN ! . . . . . . . . . . . pomogłem... klik SOG

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Jak to o daną partię???

Barki np. też masz zamiar trenować siłowo??? Droga donikąd, a może raczej prosto do kontuzji.

Nie polecam ćwiczenia wszystkich partii siłowo, bo zrobisz sobie krzywdę.

Natomiast metody siłowe można miksować z kulturystycznymi. Oczywiście mówię o dużych partiach.

Niemniej jednak z tego co piszesz, oraz z wątpliwości jakie masz - nie eksperymentuj za mocno. Tobie wystarczą podstawy, a i tak siła pójdzie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 383 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1923
o daną, w sensie klata, plecy i nogi, oczywiście podstawowe największe partie, co do barków to wiadomo, ze lubią jednak więcej powtórzeń :)

wątpliwości są, gdyż najczęściej ćwiczenia były robione pod kątem masy, tak samo jak i trening

i wiem, że ćwicząc dalej podobnie siła jeszcze by poszła, jednak już nie zależy mi tak na masie, jak na poprawie wyników w podstawowych bojach i sile ogólnej, stąd pytania aby efekty były takie jak zamierzenia.

więc ponowie pytanie o objętość treningu, czy powiedzmy powinno to też wyglądać w granicach około 14-16 serii duże partie 9-12 małe czy nie ma aż takiej potrzeby ?

NO PAIN, NO GAIN ! . . . . . . . . . . . pomogłem... klik SOG

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Zajrzyj do działu trójbój, dwubój - znajdziesz dużo gotowców.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 383 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1923
nightingal
Zajrzyj do działu trójbój, dwubój - znajdziesz dużo gotowców.


night stąd właśnie wątpliwości sporo, bo są i takie, gdzie trening przypomina tylko dobrą rozgrzewkę i pytanie, czy wówczas jest on w stanie być wystarczającym bodźcem dla mięśni

dlatego pytałem o objętość i ilość ćwiczeń

NO PAIN, NO GAIN ! . . . . . . . . . . . pomogłem... klik SOG

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Spróbuj - i się przekonasz. Różne wersje dają inne bodźce.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problem z wyciskaniem sztangi - słaba siła, długi staż

Następny temat

pomoc w ocenie budowy

WHEY premium