SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 3

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 111717

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ja zawsze lubiłem przekatować partie raz, a dobrze.Jednak wydaje mi się, że to w jakimś stopniu mnie ograniczyło.Przychodzi w końcu moment, że nie wiesz jakie zmiany wprowadzić w treningu, by zaszokować muskulaturę (to się najczęściej wiąże z intensyfikacją).

Aktualnie przez jakieś 4 miesiące będę ciągnął push/pull z podziałem na siłę i hipertrofię, a później wrócę do klasyka.Myślę, że to jest najlepsze rozwiązanie.Taka terapia szokowa

Warto dodać, że są metody, w których mięsień priorytetowy katujemy dużą objętością 2-3 razy w tygodniu.Kilka tygodni takiej rzeźni (osobiście nigdy nie wytrzymałem dłużej niż 3 ) i później całkowicie luzujemy.Mięsień będzie sobie jeszcze rósł przez długi czas, bo korzystasz z superkompensacji.Dawno nie trenowałem w ten sposób, ale pamiętam, że na barki wykonałem ze 3 takie specjalizacje i stały się moją partią dominującą.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...zgadza się trzeba dużo zmieniać jeśli chodzi o cykliczność -trening nasz obejmuje całe lata więc jak najbardziej; ja natomiast najwięcej chyba uzyskałem w kwestii masy i siły z zastosowaniem treningu gdzie wypadała grupa dwa razy w tygodniu, jednakże przyszedł oczywiście moment gdzie już nie dało się tak trenować w miarę wydajnie więc pozostał klasyczny split z grupą raz w tygodniu, teraz nawet rzadziej, ale ostro; cyklicznie i nie za długo- również intensyfikacja, szczególnie z moimi ulubionymi dropsetami ... ogolnie wiele cykli można powtarzać, grunt aby nie przeciągać ponad miarę i szukać jeśli nie najlepszej to dobrze działającej metod/y własnej. Dlatego nie powinno się jakoś tak kategorycznie rozstrzygać co najlepsze -bo to nawet w czasie, z zaawansowaniem, z wiekiem się zmienia a po prostu spokojnie bez pośpiechu działać...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
Trening z priorytetem jest ok, no chyba, że to coś typu "armagedon" :) Na tym rosną tylko początkujący dlatego, że u nich 25 serii tygodniowo to jak 10 serii u kogoś kto już wie co to intensywny, dobrze przeprowadzony trening.

Apokalipsa, zgadzam się z Tobą. Sam może niedługo trenuje, ale zawsze byłem napalony na potężne łapy, katowałem je, kombinowałem z treningiem i efekt taki, że zamiast rosnąć to cały czas stały w miejscu, teraz to najsłabsza partia(na avatarze akurat łapy są na pompie). Od jakiegoś czasu dałem sobie na luz. Trenuje wszystko raz wy tygodniu bez ciśnienia na przyrosty, odżywiam się odpowiednio i łapa zaczęła rosnąc...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
apokalipsa
...zgadza się trzeba dużo zmieniać jeśli chodzi o cykliczność -trening nasz obejmuje całe lata więc jak najbardziej; ja natomiast najwięcej chyba uzyskałem w kwestii masy i siły z zastosowaniem treningu gdzie wypadała grupa dwa razy w tygodniu, jednakże przyszedł oczywiście moment gdzie już nie dało się tak trenować w miarę wydajnie więc pozostał klasyczny split z grupą raz w tygodniu, teraz nawet rzadziej, ale ostro; cyklicznie i nie za długo- również intensyfikacja, szczególnie z moimi ulubionymi dropsetami ... ogolnie wiele cykli można powtarzać, grunt aby nie przeciągać ponad miarę i szukać jeśli nie najlepszej to dobrze działającej metod/y własnej. Dlatego nie powinno się jakoś tak kategorycznie rozstrzygać co najlepsze -bo to nawet w czasie, z zaawansowaniem, z wiekiem się zmienia a po prostu spokojnie bez pośpiechu działać...


Możesz napisac coś więcej o swoich programach, gdzie partia była stymulowana 2 razy w tygodniu ?
Jakie podziały, jaka objętość ?

Mało ostatnio w tym dziale wymiany doświadczeń, więc myślę, że warto pociągnąć ten temat.Tym bardziej, że swoje już podźwigałeś i wiele osób może skorzystać .

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
ronie220


Możesz napisac coś więcej o swoich programach, gdzie partia była stymulowana 2 razy w tygodniu ?
Jakie podziały, jaka objętość ?

Mało ostatnio w tym dziale wymiany doświadczeń, więc myślę, że warto pociągnąć ten temat.Tym bardziej, że swoje już podźwigałeś i wiele osób może skorzystać .


...a to było tak dawno, ze już mało pamiętam ...ale pamiętam, że na wstępie burzyłem kanony poprawnego układania planów bo niektóre grupy były trenowane na okrągło... ale o dziwo wcale im to jakoś nie przeszkadzało...

np.;
-klatka, plecy, barki
-nogi i ręce

intensywność zależnie od okresu duża i barko duża, no i masakryczna ze wszsytkimi metodami jakie tylko znałem intensyfikujące trening z negatywami i wymuszonymi włącznie, ale o tym nie będę pisał bo to przeszłość >>czarnej niewiedzy<<

przy takim jw. napisałem rozplanowaniu najczęściej było po 2-3 ćwiczenia chyba nie mniej niż 5 serii w jakimkolwiek; mogło to wyglądać np. dla tricepsów;
-czachołamacze jako gwóźdź programu w 5-6s x 8p
-prostowanie ramion na wyciągu 4-5*8-10
-trzecie najczęściej też coś z francuza- siedząc za głowę- 4-5*10

takie to np. treningi wykonywałem co po zsumowaniu wszystkich grup na jeden dzień dawało sporo czasu na poszczególnym treningu...

ale bywały i takie w których wykonywałem raptem 2-3 s danego ćwiczenie w 2-3 ćwiczeniach na grupę ale za to z dropsetami; podwójnymi a czasem nawet do gołej sztangi nie licząc tego nawet za bardzo np.;
-wyciskanie leżąc 2-3 s rozgrzewkowe/dochodzące, 2-3s właściwe[najczęściej dwie] a potem wspomniane dropsety, podobnie w skosie tylko już bez tych wcześniejszych serii, a na koniec jakieś inne jeszcze ćwiczenie...

właściwie jakby się tak zastanowić to możę by i sobie przypomniał jeszcze co nieco
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
Chciałbym móc tak ćwiczyć , tyle, że musiałbym z moim wytrenowaniem robić partię raz na 10 dni. Dla mnie trening marzeń to taki, który składałby się z samym gigantserii, drop setów albo superserii.... :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 76 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1437
Czy dobrym wyjściem na prosty trening kalisteniczny jest ćwiczenie FBW 3 razy w tygodniu + raz w tygodniu siłownia a na niej NOGI i martwy ciąg ??? (Czy te dwa ćwiczenia się nie wykluczają)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 434 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5527
Nogi i martwy ciag ciezko polaczyc- za "duze" cwiczenia, da sie to zrobic, ale po co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 76 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1437
kulsotwitz
Nogi i martwy ciag ciezko polaczyc- za "duze" cwiczenia, da sie to zrobic, ale po co?


Dokłądnie chodzi mi o to że raz w tygodniu będę uczęszczał na siłownie w celu treningu nóg z obciążeniem i lecz chciałbym dorzucić jeszcze jakąś partię do tego i myślałem nad plecami.
Reszta ćwiczeń to zwykła kalistenika, chciałbym wykorzystać w 100% ten jednodniowy pobyt na siłowni gdzie mógłbym skorzystać z obciążenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 222 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2263
dorzuć po jednym ćwiczeniu na każdą partie i zrobisz cos ala FBW tyle że z większym naciskiem na nogi
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problem z wyciskaniem sztangi - słaba siła, długi staż

Następny temat

pomoc w ocenie budowy

WHEY premium