SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 3

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 111666

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 86 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9184
do tej pory na redukcji robiłem interwały 20-25 minut. teraz od poniedziałku zaczynam masę. dla zdrowotności i ograniczenia fatu chciałbym zachować jakąś dodatkową aktywność fizyczną. czy na masie również mogę robić interwały czy lepiej na masie sprawdza się zwykłe cardio które chyba mniej podkręca metabolizm?jeśli cardio to 25-30 min?po treningu siłowym?

Bez rozstepow niema postepow,a kazdy rozstep to postep :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
jak interwały to wystarczą 1 raz w tygodniu, a co do cardio to osobiście bym sobie darował. lepiej pójść na basen czy lodowisko zimą.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Tak, choć na pewno nie zaszkodzi wskoczyć na rowerek/bieżnię po treningu.Warto dodać, że najważniejsza w tym zakresie jest odpowiednio zbilansowana dieta.Może pomyśl o rotacji węglowodanami.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 3516 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 72011
Siema. Potrzebuje treningu prawdopodobnie z tnation. Byla to wariacja push pull w ktorej po dniu push power robilo sie push hypertrophy i analogicznie w pull
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 3516 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 72011
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 861
mam problem taki , że lekarz powiedział mi , że mam wyjątkowo długi odcinek lędźwiowy no ogólnie wysoki jestem , szczupły i zaczął mnie troche boleć przy różnych ćwiczeniach. oraz mam problem z np robieniem brzucha jak zwisam z drążka i chce prostować nogi wiecie no na brzuch to wtedy czuje i ogólnie cieżko mi to zrobić. Jak powinienem to wzmocnić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 83 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2059
Witam. Szukam ćwiczenia, które angażuję górną część mięśni skośnych brzucha. Przy skłonach bocznych mam wrażenie, że pracuje przede wszystkim ich dół. Czy skłony boczne w zwisie na drążku będą git?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ale po co tak kombinować? Skośne to najprostsze do rozbudowania mięśnie.
Zrób russian twist lub opad na boki ze sztangielką/linką wyciągu.

NIC więcej nie potrzeba.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Avru242411
mam problem taki , że lekarz powiedział mi , że mam wyjątkowo długi odcinek lędźwiowy no ogólnie wysoki jestem , szczupły i zaczął mnie troche boleć przy różnych ćwiczeniach. oraz mam problem z np robieniem brzucha jak zwisam z drążka i chce prostować nogi wiecie no na brzuch to wtedy czuje i ogólnie cieżko mi to zrobić. Jak powinienem to wzmocnić ?


Wrzuć po treningach siłowych ćwiczenia na stabilność mięśni rdzenia.
Np. plank, ab wheel czy bird dog.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Avru242411, przede wszystkim zanim zaczniesz robić ćwiczenia na brzuch koniecznie musisz opanować pozycje Hollow Body.

Tu jest świetnie to pokazane:





Czyli trik polega na tym, żeby najpierw nauczyć się takiej pozycji gdzie podczas leżenia odcinek lędźwiowy przylega do podłoża. Robi się to poprzez odpowiednie napięcie brzucha jak i tyłopochylenie miednicy.

Piszę Tobie o tym , bo miałem dokładnie ten sam problem- bolał mnie odcinek lędźwiowy przy wykonywaniu Dragon Flag. Tak naprawdę każde ćwiczenie na brzuch wymaga tej pozycji jako wyjściowej (lędźwia na podłodze), inaczej przenosisz obciążenie na odcinek lędźwiowy.

I nie zniechęcaj się- to trochę trwa- dla mnie wydawało się niemożliwe, żeby ta część przylegała do podłogi, ale powolutku do tego doszedłem

To często nie jest kwestia słabego core, czy brzucha, ale nieświadomości w jakiej pozycji ustalić miednice.

Nieskromnie polecę swój artykuł:

https://www.sfd.pl/[ART.]_Wpływ_postawy_na_wyniki_i_osiągnięcia_atletyczne_przodopochylenie_miednicy-t1095523.html
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problem z wyciskaniem sztangi - słaba siła, długi staż

Następny temat

pomoc w ocenie budowy

WHEY premium