SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 3

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 111703

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
ja bym proponował 3 razy w tygodniu. Na spokojnie. Bo sam zobaczysz, że to tylko wygląda na lekkie miłe i przyjemne.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Oj nie wygląda :) na lekkie i przyjemne. Ale pomału damy rade. Ok dzięki zatem 3 x w tyg.
Sog i Pozdrawiam

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 16
Witam, bez owijania w bawełnę zerwałem ACL w prawym kolanie i do tego uszkodziłem łąkotkę. Z treningów na siłowni nie mam zamiaru zrezygnować(niestety matę chyba muszę odpuścić , a do tego w naszym kraju na zabieg będę czekać od miesiąca do pół roku. Czy ktoś doświadczony mógłby polecić cwiczenia na tą nogę, aby jak najbardziej wzmocnić "więzadła" lub mięśnie? (ponoć przed rekonstrukcją więzadeł już się zaczyna rehabilitację). Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 42 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 806
Pytanko mam podciąganie kolan do klatki wisząc na drążku angażuje dolna partie mięśni brzucha jakie jeszcze 1 dobre ćwiczenie polecacie? Jak już piszę spięcia brzucha brzuszki angażuje górna partie? Pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
unoszenie nóg jw., spięcia albo może jeszcze lepiej allahy i np. opad boczny z hantelką i masz już taki konkretny podstawowy zestaw na m. brzucha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Ja polecam unoszenie nóg, mi najlepiej na takim stojaku do tego. Gdzie opierasz się na przedramionach, a nie wisisz.
Jako drugie obowiązkowo allachy, trzeci obowiązkowy PLANK, na deser kółko :D





Zmieniony przez - ryba266 w dniu 2015-05-26 21:45:52

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 377
Witam mam pytanie. Po 2 latach treningu na wiecznej masie stawy chyba się domagają zmian. Drugi raz mam problem z rotatorami, kolano i odcinek lędźwiowy pleców. Raz na kilka miesięcy zawsze coś mi dolegało i postanowiłem doprowadzić się do stanu używalności. Dietę mam rozpisaną ale nie znam się na treningu pod tym kątem. Od 2 tyg ćwiczę w kompletnie inny sposób niż zawsze:
Rozgrzewka około 20 min
3-4 ćwiczenia na mięśnie głębokie
1 ćwiczenie na każdą partię (ciężary w większości znikome ze względu na rotatory)

Jest ok czuje że barki powoli się leczą ale myślę co dalej czy jechać FBW do momentu aż wsystko wróci do normy i opierać się raczej na wzmacnianiu mięśni głębokich itd czy polecacie coś innego. Jeżeli mógłby ktoś polecić jakiś trening, ćwiczenia lub chociaż doradzić do dalej będę bardzo wdzięczny.

Bo nie siła lecz charakter daje mi przewage

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
To wszystko zależy jak poważna jest kontuzja. W ciemno to sobie można pospekulować, pogdybać - a na końcu może się okazać wykonanie tego wszystkiego niemożliwe - bo będzie bolało. Na pewno warto wyeliminować ćwiczenia przy których boli i zastąpić je takimi, które są znośne. Nie ma też przeciwwskazań, żeby wykonywać trening dzielony - oczywiście dobrany adekwatnie do ograniczeń jakie mamy.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 377
Ból jest do zniesienia nawet jakbym robił dużymi ciężarami. Narazie robię maksymalnym ciężarem żeby czuć tą granicę bólu. Np wyciskanie żołnierskie robiłem np 60 x 5 teraz robię 20x10 staram się powoli dodawać ciężaru. Ciężko mi wyeliminować wszelkiego rodzaju wyciskania i wiosłowania bo zostanie mi trening nóg ( też problem z kolanem) i ramiona a to nie jest priorytet. Nie chce odpuszczać siłowni bo jest to dodatkowy wysiłek a na redukcji to ważne tylko szukam sposobu na efektywny trening ale by te barki wzmacniać a nie pogłębiać kontuzję. Dzięki za odpowiedź

Bo nie siła lecz charakter daje mi przewage

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Miałem duże problemy z barkami. Pomogło wzmacnianie rotatorów oraz wyeliminowanie ćwiczeń powodujących ból. W treningu stawiałem tylko na podstawowe wielostawowe ćwiczenia - w okresie rekonwalescencji było to wyciskanie sztangielek. Cały trening też miałem tak ustawiony, żeby odciążyć barki. No i dało się robić w miarę normalne treningi.

Niestety, każdy przypadek jest indywidualny i trzeba by było metodą prób i błędów taki trening dopasowywać. Przez net to niestety bardzo trudne - o ile w ogóle możliwe.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problem z wyciskaniem sztangi - słaba siła, długi staż

Następny temat

pomoc w ocenie budowy

WHEY premium