SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kawa czy herbata część I

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4255631

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
Tykuś, 8 miesiecy temu rozpisales mi taki trening:

Mam dla Ciebie taką propozycję, napiszę Ci poniżej trening, spróbuj go robić przez 3 tygodnie. Ale najpierw naucz się następujących ćwiczeń :
* wyciskanie sztangi na ławce płaskiej
* wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia
* przysiad ze sztangą
* martwy ciąg
* podciąganie na drążku (można zastąpić ściąganiem drążka wyciągu do klatki)
* pompki na poręczach (możesz zastąpić wyciskaniem sztangielek na ławce głową w dół)
* skłony do allacha
* spięcia ze sztangielkami
* wznosy łydek siedząc
* wznosy łydek stojąc

ustal dla każdego z tych ćwiczeń z jakim największym ciężarem jesteś w stanie wykonać 5 i 10 powtórzeń, zanotuj te liczby
możesz ustalać te dane nawet i dwa tygodnie, byle by były ustalone poprawnie
jak już to ustalisz, poćwicz tak jak opisuję poniżej (numery to kolejne dni, 5 RM oznacza że masz założyć taki ciężar jaki wypróbowałaś dla 5 powtórzeń , 10 RM dla 10 powtórzeń w danym ćwiczeniu. Zapis 3 x 8 x 5RM oznacza 3 serie po 8 powtórzeń z ciężarem 5RM, inne analogicznie: serie x powtórzenia x ciężar

1.
* podciąganie na drążku (można zastąpić ściąganiem drążka wyciągu do klatki) 8 x 3 x 5RM

przerwa 60 sekund

* pompki na poręczach (możesz zastąpić wyciskaniem sztangielek na ławce głową w dół) 8 x 3 x 5RM

/robimy podciąganie, potem 60 sek. przerwy, pompki, 60 sek. przerwy itd, tak samo we wszystkie inne dni/

3.
* przysiad ze sztangą 3 x 8 x 10RM
* wznosy łydek siedząc 3 x 8 x 10RM
* skłony do allacha 3 x 8 x 10 RM

5.
* wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 3 x 8 x 10 RM
* wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 3 x 8 x 10 RM

7.
* martwy ciąg 8 x 3 x 5RM
* wznosy łydek stojąc 8 x 3 x 5RM
* spięcia brzucha ze sztangielkami 3 x 8 x 10 RM

To zamyka jeden minicykl. Następny zaczyna się w dniu 9, potem jest dzień 11, 13 i 15. W tych dniach do ćwiczeń w których robisz po 3 serie dodajesz po 5% ciężaru, a do ćwiczeń w których robisz 8 serii, dodajesz po jednym powtórzeniu (czyli zamiast 8 x 3, robisz 8 x 4). Koniec drugiego minicyklu.
Trzeci minicykl to dni 17, 19, 21, 23. Tu znowu dodajesz po 5% więcej ciężaru w ćwiczeniach o 3 seriach, a w pozostałych robisz 8 x 5. Proste.


- pomyslalam o nim troche pod katem Nyki, troche pod katem mojego planu na sezon 2006. Ale poniewaz minelo 8 miesiecy, to chcialabym sie dowiedziec, czy przypadkiem nie zmienily Ci sie poglady od tamtego momentu i czy czegos bys nie zmienil.

Czy "sklony do allacha" i"dzien dobry" to to samo?



Zmieniony przez - Uka P. w dniu 2006-01-17 14:54:38

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jest to jeden z najlepszych treningów jaki kiedykolwiek robiłem - nic się nie zmieniło poza ... (no bo jednak coś sie zmienić znając mnie musiało) ... ... jednym drobiazgiem - osobiście zamieniłbym ćwiczenia łydek na cos innego ale mniełydki rosna i bez dedykowanych sobie ćwiczeń, więc nie wiem jak to jest w Twoim przypadku. Szczerze polecam ten trening.

Skłony do allacha : http://www.kulturystyka.pl/atlas/brzuch.htm#9
Dzień dobry : http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.htm#14 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
Sękjuwerymucz.

Mnie lydki nie rosna, mimo calych serii dedykowanych im cwiczen

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 546
Dzięki za trening,wezmę dziś jako lekturę do poduszki
Uka, ja łydki zawsze jakies kulturystyczne miałam.To chyba rekompensata za górne kończyny....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
Nyka, 33 cm to nie sa kulturystyczne lydki Ja mam 34.5 cm [a jestem nizsza od Ciebie] i prawde mowiac uwazam, ze to ciut malo.

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zobacz Nyka jak gigantyczna jest różnica pomiędzy tym treningiem a Twoim planem - przeanalizuj liczbę ćiwczeń, serii, powtórzeń, częstość ćwiczenia poszczególnych partii mięśniowych, zróżnicowanie bodźców treningowych etc. etc. a przy tym oczywiście ten trening nie trwa niewiadomo jak długo (30-45 minut w zależności od dnia) i daje efekty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
P.S. do lydek - wlasnie do mnie dotarlo, ze nie ma sie co porownywac, bo ja jestem mezomorfik, a Ty ektomorfik - sadzac po szyjce, nadgarstkach i kostkach. Ale nie zdazylam juz wyedytowac poprzedniego posta

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 546
Hi Hi Uka, załamałaś mnie...a chociaż patrząc pod kątem różnicy miedzy łydką a kostką ??? Plizzzzzzz powiedz że jestem Arnold :-]

Tyka, ok.Podejdę poważnie do tematu.Obiecuję. To mogłaby być moja terapia na nałóg
siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia siłownia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
Jaki tam Arnold. Szczapa jestes i tyle.

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zróbcie jakies zapasy w kisielu albo cuś, zobaczymy która lepsza hrhr

Zmieniony przez - Tyka w dniu 2006-01-17 15:40:26
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

aerobik to aeroby?

Następny temat

posiłek przed i po treningowy

WHEY premium