SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kawa czy herbata część I

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4255769

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
haaarrr hrhr
moje 4 litery dostały dzisiaj mc z ~115-120%

o/t znacie nowe ciekawe ćwiczenia na łydki :>
bo ostatnio bardziej kręgosłoop czooję po branym ciężarze niż je
bawiłam się i ilościa powtoorzeń i ciężarem ale jakoś nie jestem do końca zadowolona

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmmmm, nie mam pojęcia - w życiu nie czułem kręgosłupa ćwicząc łydki - sądzę jednak że aby to wyeliminować należałoby robić wznosy łydek w siadzie na przykład (ale na łydkach to ja się nie znam i niemal ich nie ćwiczę bo nie mam po co, uważam że nieładnie jest mieć w łydce więcej niz w bicu, a nawet jak ich nie ćwiczę to mam zawsze 2-3 cm więcej)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
gdybym miała soownicę do dyspozycji to byłoby sooper ale niestety kloob jej nie posiada
kombinooję więc z ćwiczeniem w siadzie loob stojąc jednonooż i trzymając w łapie hantle
kombinooję z ilością powtoorzeń i ciężarem i tempem wykonywania ćwiczenia
pilnooje maxymalnie techniki
teraz dla odmiany zaczęłam znoow stojąc i robię je na maszynie smitha
kręgosłoop czooję stąd że kończę serię na 120kg
a tak chciałabym poczooć zakwasy a nie tylko jako takie zmęczenie

łydki to moja najgorsza i najbardziej uparta partia niestety

aha
z tym że łydka większa loob mniejsza od bicka źle wygląda to się w 200% zgadzam


Zmieniony przez - Grasik w dniu 2006-01-09 21:40:29

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no to chyba wiem gdzie pies pogrzebany suwnica Smitha zakłóca naturalny tor ruchu i dlatego kręgosłup odkształca się i potem boli

musisz robić to samo ale w power racku lub racku do przysiadów, z wolną sztangą i postawą kręgosłupa taką jak w końcowej fazie przysiadu, nie powinnaś w ogóle poczuć bólu kręgosłupa

robiłem to w domku długie serie z ponad 200 kg i jedyny problem to pod koniec z trzymaniem równowagi gdy wstajesz na palce, ale to jest cool bo to dodatkowy impuls treningowy

spróbuj jeszcze jednego ćwiczenia - będziesz potrzebować ściany i czegoś aby się przytrzymać (np. futryny otworu drzwiowego)

1. kucasz przy ścianie tak że palce stóp oraz kolana dotykają ściany a pupeńka wdzięcznie kieruje sie do tyłu hrhr (mówiąc po ludzku, uda prostopadłe do podłogi)

2. trzymasz się czegoś jedną łapką

3. robisz wspiecie na palce

4. wersja advanced - stopy przodem (połową stopy) stoją na czymś (małych krążkach od sztangielek na przykład) - zwiększa zakres ruchu

5. wersja very advanced - na uda ładujesz ile trzeba talerzy od sztangi

to na 100% zabije łydki - spróbuj zaraz przy ścianie i daj znać co czujesz hrhr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
Heh, ja mam w łydce prawie 8 cm więcej niż w bicu, a i tak uważam, że łydkę mam za chudą, a bic za duży, hrhrhr

Oraz: Grasia, a takie robiła: http://www.kulturystyka.pl/atlas/nogi.htm#l5 ? Bo zakładam, że nie ma ryzyka, że cośtam źle sobie ustawiasz [np. nie chowasz miednicy] i dlatego Cię kręgosłup boli? Na łydki to w sumie chyba trudno wymyśleć coś oryginalnego?

Niech no spróbuję...

No dobra, można stanąć przodem do wyciągu, dodatkową linką przywiązać sobie linkę wyciągu dolnego do np. prawej stopy [śródstopia], stanąć w lekkim wykroku z lewą nogą z przodu, a prawą [tę uwiązaną] oprzeć piętą z tyłu o... coś... [przyszedł mi do głowy step, ale to chyba nie byłoby wygodne; chodzi o utrzymanie pięty w jednym miejscu, żeby wyizolować mięśnie] i ściągać palce prawej stopy w dół napinając łydkę.

Cyrk na kółkach A konkretnie na wyciągu
Jak chcesz, żeby Cię zauważyli na siłowni, to popróbuj. Jak ja sobie kiedyś obwiązałam kostki linką do wyciągu dolnego, żeby ćwiczyć unoszenie bioder w leżeniu z obciążeniem, [znaczy się dolne partie brzucha], to patrzyli na mnie potem jak na ufo

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
a
mam jeszcze maszynę do łydek ale skończyło mi się na niej obciążenie

thx za pomysł
sproobooję w środę co szef koochni poleca hrhr

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
heh, ja tam nawet w siadzie kładę w poprzek ud przy kolanach sztangę i dawaj jazda hrhr oczywiście podkładam cuś pod gryf bo inaczej zbyt przyjemne to nie jest (z reguły owijam po prostu gryf pasem neoprenowym)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
ooo przypomniałaś mi o oślich wspięciach

co do opisanego przez ciebie ćwiczenia na brzooch to też to przechodziłam ;)

Zmieniony przez - Grasik w dniu 2006-01-09 22:05:35

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
tykooś
w siadzie z obciążeniem na maszynie do łydek nie ma problemu
bo z łatwością można przytrzymać je sobie dłonią
gorzej w staniu bo to raczej awykonalne

na razie stawiam na przetestowanie w środę propozycji z poopińcią i ścianioosią

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
Tykuś, a Ty nie pomyliłeś "prostopadle" z "równolegle" aby?
Bo coś mi ten Twój opis nie za zbytnio...

"Go ahead, make my day..."

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

aerobik to aeroby?

Następny temat

posiłek przed i po treningowy

WHEY premium