SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kawa czy herbata część I

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4252055

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
v3gas ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 6008 Wiek 14 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 38264
boodzik to niebezpieczna rzecz...szczegoolnie na bioorku ;)

i jooz mnie nie ma...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
The sky was dark,
The moon was high,
All alone just she and I.
Her hair was soft,
Her eyes were blue,
I knew just what
She wanted to do.
Her skin so soft,
Her legs so fine,
I ran my fingers
Down her spine.
I didn't know how,
But I tried my best;
I started by placing
My hands on her breast.
I remember my fear,
My fast beating heart,
But slowly she spread
Her legs apart.
And when I did it,
I felt no shame.
All at once,
The white stuff came.
At last it's finished,
It's all over now,
My first time ever,
At milking a cow.....

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
> >_Autentyczne_ nazwy miejscowo?ci spisane z programu Mapa Polski 6.0
> >
> >Biała Nyska
> >Biały Kał
> >Biodry
> >Blachownia
> >Błonowo
> >Bobin
> >Bobino Grzybki
> >Boguty-pianki
> >Borki Poduchy
> >Borki Wyrki
> >Bród
> >Bubel Stary
> >Buda Ruska
> >Burlaki
> >Bydlin
> >Całowanie
> >Cekcyn
> >Cewków
> >Chałupska
> >Chamsk
> >Chocki
> >Chotel
> >Chrzan
> >Ciele
> >Cielęta
> >Ciemnoszyje
> >Cienia Wielka
> >Ciepła Chojka
> >Ciołków
> >Cudnochy
> >Cyców
> >Czarny Bród
> >Czarny Piec
> >Czerwonka
> >Czopowa
> >Ćwikły Rupie
> >Dmochy Rogale
> >Doba
> >Dolna Grupa
> >Drutarnia
> >Drużyna
> >Duch-przeginia
> >Dusin
> >Dworaki Sta?ki
> >Dwudniaki
> >Dziadowa Kłoda
> >Dziewiątka
> >Dzikie
> >Dziurodzioły
> >Dziwy
> >Flesze
> >Frankamionka
> >Fugasówka
> >Gabowe Grądy
> >Gady
> >Garki
> >Giby
> >Glanów
> >Głęboki Bród
> >Głodówko
> >Gnatowo
> >Gniła
> >Gnojo
> >Gosie Duże
> >Górki Grubaki
> >Grabki Duże
> >Gromadka
> >Gruszka
> >Grzebienie
> >Halasy
> >Hejbuty
> >Hopy

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
buahhahah sog Grasik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
> Akt wiary: Picture of a naked woman believing she looks good.
> Akt strzelisty: Picture of a naked woman with a machine gun.
> Akt rozpaczy: Picture of a rather desperate-looking naked woman.
> Akt skruchy: Picture of a naked woman crumbling.
> Akt notarialny: Picture of a naked female notary public.
> Akta ssdowe: Pictures of naked women exhibited in a courtroom.

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415


hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
wybaczcie slownictwo
ale nawet lingwistoow interesooja takie wywody ;)




(Jesli juz w temacie slownikow, to moze jeszcze cos. UWAGA Tekst zawiera
brzydkie wyrazy w ilosci zasadniczej. Osoby obrazliwe niech sie obraza... Osoby przewrazliwione proszone sa o zamkniecie oczu i zresetowanie komputera przed przejsciem do dlaszej czesci tekstu)

Andrzej Waligórski, "Docent Basset" - część szesnasta.
16.
Profesor Różopoloański stracił posadę w szkolnictwie wyższym wiosną 1968 za nacjonalizm, co skłoniło go do przypuszczeń, że padł ofiarą jakiegoś nieporozumienia.
- Za jaki nacjonalizm? - wołał w gabiunecie rektorskim, do którego wdarł się mimo protestów sekretarki. - Czy ja jestem Niemiec? Czy ja jestem endek? Pani nie wiesz, kto ja jestem? To patrz pan! - tu sięgnął do rozporka i wylegitymował się rektorowi.
- Mój Boże - rozczulił się rektor - do czego to doszło, a nie tak dawno ja robiłem to samo na żądanie szturmbanfirera Helmuta Lumpke!
- I co? - spytał profesor.
- W zasadzie nic, powiedział "ich gratuliere", zasalutował i poszedł. Ale nawiasem mówiąc, po co pan profesor mi to pokazuje? Schowaj pan i pogadamy.
Rozmowa nic jednak nie dała, ponieważ Różopolański upierał się, że nie może być równocześnie Zydem i nacjonalistą, na co przedstawiał mnóstwo cytatów i przykładów historycznych, powołując się na Esterkę, Berka Joselewicza, Brunona Jasieńskiego i Adama Mickiewicza, co do którego żywił nie pozbawione podstaw podejrzenia.
- Dobrze - zgodził się wreszcie rektor - w takim razie nie wylatuje pan za nacjonalizm, tylko za syjonizm.
- A, to w porządku! - zawołał z ulgą profesor i wyjechawszy na prowincję doczekał jako belfer gimnazjalny zasłużonej emerytury.
Do tego właśnie lokalnego mędrca udał się obecnie Basset, aby skorygować pod względem językowym swój podręcznik dla wiejskich lekarzy. Zastał uczonego wśród sterty starych ksiąg, poprzetykanych zakładkami i fiszkami.
- Nie uwierzy pan - mówił z ożywieniem Różopolański - jaki żywy i giętki jest nasz język i ilu nowych znaczeń nabierają peryferyjne uprzednio wyrazy.
- Na przykład? - zainteresował się lekarz.
- Na przykład bezokolicznik "pie.rdo.lić".
- No wie pan! Ten akurat wyraz jest bardzo wulgarny...
- Nie jest, tylko był! - oświadczył językoznawca. - W swoim dawnym znaczeniu nie bywa on już prawie używany, gdyż zastąpiły go inne określenia, przeważnie zresztą rusycyzmy. Ow natomiast prapolski wyraz zrobił nieoczekiwaną karierę i stał się obecnie substytutem, można powiedzieć że jockerem, zastępującym większość obiegowych słów. O, patrz pan, tu wynotwoałem tylko drobną część nowych znaczeń... - i podsunął chirurgowi kartkę z następujacym słowniczkiem:
Forma wyjściowa: pie.rdo.lić. Głównie: gadać od rzeczy.
Pochodne: napie.rdo.lony - opity, ale także pobity przez kogoŚ.
Dopie.rdo.lić komuś: przylać mu, także przygadać.
Napie.rdo.lić komuś: nakłamać, napleść.
Opie.rdo.lić kogoś: obrugać, zbesztać.
Opie.rdo.lić coś: sprzedać na lewa.
Opie.rda.lać: leniuchować, ale także wykonywać jakąś czynność globalną np. opylać łan zboża, objadać krzak malin.
Opie.rdo.l: zwrócenie komuś uwagi (spuścić komuś niezły opie.rdol).
Odpie.rdo.l: odwal się. Na odp-dol robić: byle jak
Odpie.rda.lać: oddalać się, odpływać od brzegu, odbijać.
Odpie.rdo.lić się: zrezygnować z czegoś, odczepić się od kogoś, ale też elegancko się ubrać ("Ale żeś się odpie.rdo.lił").
Nadpie.rdo.lony: uszkodzony, również podstarzały, np.: "Beata była urodziwa, ale lekko nadpie.rdo.lona zębem czasu".
Pie.rdo.ła: nudziarz, ględa. W poznańskiem gatunek ziemniaka: Pie.rdo.ła Wielkopolska Złocista.
Spie.rdo.lić: zepsuć coś, ale również uciec, np.: "Związałem już pieskiego syna, spie.rda.lamy waćpanno!" (Zagłoba do Heleny).
Upie.rdo.lić: urwać coś, np.: "W tym momencie granat u******lił mu rękę" ("Barwy walki", rękopis).
Upie.rdo.lić się - upić się.
Podpie.rdo.lić: ukrasć.
Wpie.rda.lać się: rozzłościć się, ale również wpaść na coś lub w coś np.: "Przy szczęku mieczy, dźwięku trąb i tarabanów w******lił się Sobieski w obóz bisurmanów" (Deotyma).
Zapie.rda.lać: iść dokądś, także ciężko pracować (jak mały samochodzik), również śpiewać, np.: "Zap*****lamy, morze nasze morze, trzy cztery!" (Wyk. Kom. Mar. Woj. 0815 - tjn/356/86, Rozk. nr 156 ust.3 popr.).

- Nie chcę pana nudzić - powiedział Różopolański - to tylko ułamek moich zbiorów, i to nie uporządkowany, nawet alfabetycznie. A gdzie takie cymelia jak "pier.dl", "pie.rdzi.ajew", "pie.rdu.łka", "pie.rdo.lca mieć", "rozpie.rdu.cha", i tym podobne?
- Profesorze! - zawołał z entuzjazmem Basset - ja to wszystko wprowadzę do mojego podręcznika. Sądzę, że sformułowanie "po wypie.rdo.leniu ślepej kiszki spie.rda.lamy brzeg rany do kupy i opie.rda.lamy katgutem na okrętkę" da naszej młodzieży medycznej więcej niż jakiekolwiek uczone wywody. Dziękuję, nie przeszkadzam i spie.rda.lam!
- A giten cześć - odrzekł życzliwie sędziwy lingwista.

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
EuroEnglish

Here it is - the latest news from Europe. The European Union commissioners have announced that an agreement has been reached to adopt English as the preferred language for European communications, rather than German, which was the other possibility. As part of the negotiations, Her Majesty's Government conceded that English spelling had some room for improvement and has accepted a five-year phase in plan for what will be known as EuroEnglish (Euro for short). In the first year, "s" will be used instead of the soft "c". Sertainly, sivil servants will resieve this news with joy. Also, the hard "c" will be replaced with "k". Not only will this klear up konfusion, but typewriters kan have one less letter. There will be growing publik enthusiasm in the sekond year, when the troublesome "ph" will be replaced by "f". This will make words like "fotograf" 20 per sent shorter. In the third year, publik akseptanse of the new spelling kan be expekted to reach the stage where more komplikated changes are possible. Governments will enkourage the removal of double letters, which have always ben a deterent to akurate speling. Also, al wil agre that the horible mes of silent "e"s in the languag is disgrasful, and they would go. By the fourth year, peopl wil be reseptiv to steps such as replasing "th" by "z" and "w" by v. During ze fifz year, ze unesesary "o" kan be dropd from vords kontaining "ou", and similar changes vud of kors be aplid to ozer kombinations of leters. After zis fifz yer, ve vil hav a reli sensibl riten styl. Zer vil be no mor trubls or difikultis and evrivun vil find it ezi tu understand ech ozer. Ze drem vil finali kum tru.

Zmieniony przez - Grasik w dniu 2004-07-15 13:39:56

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Beata była urodziwa, ale lekko nadpie.rdo.lona zębem czasu" ->

"disgrasful" -> hrhrhrhr

Zmieniony przez - Tyka w dniu 2004-07-15 14:08:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
"po wypie.rdo.leniu ślepej kiszki spie.rda.lamy brzeg rany do kupy i opie.rda.lamy katgutem na okrętkę"

a tak w ogole, to tez pytalem tutaj o przetlumaczonego Lyle'a... Lessie, jak cos bedziesz mial mozesz wyslac

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

aerobik to aeroby?

Następny temat

posiłek przed i po treningowy

WHEY premium