SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kawa czy herbata część I

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4253651

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2318 Wiek 51 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30120
to 'ja ja' musi zabrzmieć mniej wiecej jak 'dobra dobra'...
no i wzsytko zalezy od tego czy twoj nauczyciel/nauczycielka zna takie niuanse...
podobnym niuansem jest słowo 'freund' w polsce znaczy tyle co przyjaciel...ale w niemczech uzywa sie go jesli mówi sie o kims z kim pozostaje sie w związku,chłopaku itd...na okreslenie przyjaciela /w naszym znaczeniu/ mówi sie gute kollege...
kiedyś tłumacząc szefowi /znowu/ dlaczego mój znajomy z pracy,z którym co rano jezdziłam samochodem do pracy, spóźni się...uzyłamsłowa 'freund'własnie...
zobaczyłam dziwny usmieszek na twarzy szefa, który kilkakrotnie dopytywał sie od kiedy to Hugo jest moim freundem...oczywiscie nieswiadoma niczego paplałam dalej...godzine pozniej cała firma usmiechała sie pod nosem na mój widok...a jeden ze znajomych przyszedł do mnie z pretensjami ze mu o niczym nie powiedziałam...wtedy wszytko sie wyjasniło
u nas ucząc jezyka nie wspomina sie o takich 'drobnostkach'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Finko - a co do pomyłek, to nie wiem czy wypada - ale raz złapałem się na tym że zamiast "Finko" napisałem "Świnko" - całe szczęście w porę to zauważyłem
Przepraszam jeżeli cię to urazi... mam nadzieję że nie

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2318 Wiek 51 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30120
krooszku
ja pójde twoimi i tyki sladami ale za jakies dwie godziny

buhahahaha kruszasty!
oplułam ekran %)

i jeszcze tylko jedno..swinka może być....
byle nie morska /mam alergie na to coś/


pa graś, pa pixi

i bajdełej do grasika
walcze z tym czajkowskim, ale chyba poprosze o wsparcie
goopiam albo cuś




Zmieniony przez - f_inka w dniu 2004-05-27 23:26:15

Zmieniony przez - f_inka w dniu 2004-05-27 23:27:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Finko - cieszę się że ci się... spodobało

Dobrze że ja takich wpadek nie robię - chociaż może... było by wtedy zabawnie
Dziś jedynie koledze powiedziałemzeby na tablicy zamiast "Greek" napisał "reek" - hehe, chyba wiesz co to znaczy?

Zmieniony przez - Kruszek w dniu 2004-05-27 23:37:21

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
dobranoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
v3gas ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 6008 Wiek 14 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 38264
czajkowski..no ladnie ;)

ja tez chyba do spania 'skocze'...

a kobiete od niemieckiego..sprawdze %)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2318 Wiek 51 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30120
matko ciagle mi sie cos przypomina...idzcie lepiej spać bo was zamęcze %)

no dobra jeszce tylko to

kiedy zupełnie nie znałam niemieckiego...ale tak ni w ząb, zatrudniłam sie w firmie gdzie jest to wymagane /hehe da sie ;)/...chodzilo zeby sie nikt przez pierwsze dni nie zorientował, a potem liczyłam ze...jakos to bedzie...specyfika firmy była taka ze w naiwności swojej uważalam to sie nie wyda...poznałam słówko tchuss (wymawiane mniej wiecej jak 'czius' co znaczy cześć, ale używa sie go TYLKO na pożegnanie...o zgadnijcie co finnia zrobiła drugiego dnia przychodząc rano do pracy?...brawo ...wszystkim na powitanie z uroczym usmiechem na ustach, głośno i wyraźnie rzucałam w twarz nieszczesne tchuss ...wydalo sie...ale mialam szczescie...nikt mnie nie zwolnił

dobra tyle na dzisiaj


dobranoc ptaśku
dobranoc veg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
I znowu nie wyświetla mi wypowiedzi...

Hehe - Finko - powinnaś wydać pamiętnik - Gridget Jones to przy tobie nudna flądra

Dobranoc

Zmieniony przez - Kruszek w dniu 2004-05-28 00:18:35

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 4154 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 45412
czesc i milego dnia!

>>>unreal definition<<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
czesc i dolaczam sie do zyczen

28:06:42:12
That is when the world will end.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

aerobik to aeroby?

Następny temat

posiłek przed i po treningowy

WHEY premium