SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szybkie newsy ze świata sportów walki

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1078338

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10798 Napisanych postów 47736 Wiek 26 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
Wykryli u niego Turinabol. Używany był choćby u sportowców z NRD, więc chyba skuteczny biorąc pod uwagę osiągi NRD w latach 60 i 70.

Substancja aktywna: Chlordehydromethyltestosteron
Okres aktywnego półtrwania: 16h
Klasyfikacja: Sterdy anaboliczno - androgenny (doustny)
Dawkowanie: Mężczyźni 20 - 50mg / dzień, kobiety 5 - 15mg / tydzień
Trądzik: Rzadko
Retencja wody: Rzadko
Podwyższone ciśnienie krwi: Rzadko, zależne od dawki
Hepatotoksyczność: Tak, grupa 17AA
Aromatyzacja: Nie
Konwersja do DHT: Nie
Blokowanie HPTA: Zależne od dawki
Index A/A: 5-16/53-100


Turanabol jest środkiem który został stworzony ściśle na potrzeby dopingu przez wschodnio-niemieckich naukowców z myślą o zawodach międzynarodowych i Olimpiadach w połowie lat 60-tych. Słynne sukcesy niemieckich lekkoatletów minionego ustroju w dużej mierze są zasługą tego środka. Jako że środek nie był oficjalnie promowany przez przemysł farmaceutyczny nigdy nie zdobył ogólnoświatowej popularności jak np. deca-durabolin, dianabol czy winstrol. Swoja największą świetność turanabol przeżywał w latach 1968-72 kiedy to był najbardziej rozpropagowanym środkiem dopingującym w byłym NRD. Był stosowany głównie przez trójboistów, dwuboistów, lekkoatletów i pływaków. Zawodnicy stosujący turanabol w każdej z wymienionych dyscyplin sportowych, zawsze osiągali lepsze wyniki od zawodników startujących fair play...

Aby najkrócej przedstawić charakterystykę tego środka należy wspomnieć na początku iż jest to pochodna dianabolu/metanabolu a ściślej dianabol z alteracją 4-chloro. Owszem jest jego pochodną, ale nieco inną i warto o tym pamiętać. Np. Equipoise(boldenon) mimo że jest estryfikowaną formą dianabolu/metanabolu to tak naprawdę ma z nim mało wspólnego, poza chemicznym pokrewieństwem. Pierwszym podobieństwem pomiędzy turanabolem a dianabolem/metanabolem jest posiadana przez nie grupa 17 alfa-alkilowa chroniąca substancje czynną przed pierwszym etapem jej rozkładu w wątrobie, spowodowanym przez administację oralną, tzw. "first pass". Wiąże się to oczywiście z hepatotoksycznością turanabolu. Przyglądając się obu substancjom pod kątem bilansu androgenno-anablicznemu można dostrzec pierwszą zasadniczą różnicę. Turanabol jest niezwykle nisko androgennym sterydem, przy wysokich wartościach anabolicznych. To predysponuje użycie turanabolu przy pracy nad definicją, nadaniu twardości i separacji muskulatury. Środek ten aromatysuje w stopniu minimalnym nawet przy większych dawkach co czyni go zupełnie innym w działaniu niż dianabol/metanabol i nie ma tu mowy o napompowanym wyglądzie. Opisując rezultaty stosowania turanabolu można go porównać do innego środka o oralnej formie administracji jakim jest anavar. Powolna rozbudowa mięśni idzie w parze ze sporą zwyżką siły fizycznej. Turanabol nie jest środkiem do budowania tzw. "szybkiej masy".

Z racji niskiego stopnia aromatyzacji i łagodniejszego działania, ciężko jest doświadczyć typowych estrogenowych skutków ubocznych takich jak retencja, trądzik, ginekomastia itp; nawet przy wyższych dawkach turanabolu. Z racji toksyczności dla wątroby czas stosowania turanabolu powinien być ściśle limitowany. Przypadki ewidentnych skutków ubocznych będących następstwem przyjmowania turanabolu są bardzo rzadkie. U kobiet głównym efektem nieporządanym jest tzw. wirylizacja czyli rozwój drugorzędnych cech męskich odnotowany po długotrwałym przekraczaniu dawki 15mg dziennie. Odnotowano też przypadek powstania zmian nowotworowych przewodu pokarmowego u zawodnika stosującego turanabol przez kilka lat z rzędu. Ciekawą przypadłością turanabolu jest fakt redukcji fibrynogenu podczas cyklu co powoduje wydłużenie czasu potrzebnego do krzepnięcia krwi. Optymalną-średnią dawką jest 6 tygodni w przedziale 20-40mg dziennie. Generalnie pamiętając o łagodniejszym działaniu owego środka w porównaniu do dianabolu/metanabolu nie brał bym pod uwagę dawki mniejszej niż 40mg dziennie jeśli miał bym go stosować osobiście. Okres aktywnego półtrwania substancji oscylujący na poziomie 16-16.5h sugeruje jednorazową dawkę dobową przyjmowaną w godzinach rannych lub w przypadku wyższych dawek rozłożenie na dwie w odstępie kilkugodzinnym co będzie miało za zadanie rozłożenie toksyczności substancji a nie jej koncentrację

Podobnie jak winstrol, turanabol ma ciekawą właściwość wiązania się z SHBG (Sex hormone - binding globulin). Proteiny te zmniejszają poziom aktywności wolnych hormonów . Turanabol poprzez zdolność wiązania się z SHGB może nasilać działanie anaboliczne innych sterydów wraz z nim stosowanych tworząc tzw. synergię działania. Może tez przyczynić się do zwyżki wolnego testosteronu w organizmie.

W dzisiejszych czasach żadna firma farmaceutyczna nie wytwarza tego środka z racji braku konstruktywnych kierunków użycia go w medycynie. Pozostaje on jednak w produkcji przez kilka znanych wytwórni "underowych".

Opracował: Electrohunter
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 134 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1720
Ciekawy specyfik. Jeśli to prawda to Jones ladnie poplynal. Pewnie Cormier dostanie teraz pas...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 318 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10405
To juz potwierdzone informacje? JJ musi byc slaby psychicznie lub miec ja w zlym stanie. Gosc ma takie warunki / umiejetnosci i zamiast walczyc na czysto gdzie pewnie i tak by sobie poradzi z DC (tak mysle) to od******la numery.
On jest nie reformowlany.

....
Fajny opis specyfiku


Zmieniony przez - Mezis_C5 w dniu 23/08/2017 08:35:22
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 278 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12951
Jak wygląda walka Jonesa na czysto - widać było przy OSP. Wychodzi na to, że to przeciętny zawodnik. Za czasów USADY prawie nie walczy. A dwie gdzie mógł być czysty były średnie - Glover i OSP. Z Cormierem był na bombie. Z Gusem chyba też. Bo nie wierzę. Dla mnie to genetyczna sp******ina, a nie freak. Bez koksu nie istnieje.
1

Througt the gates of hell

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 134 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1720
Jeśli to prawda to wychodzi na to ze grubasek Cormier to jednak przekozak...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2689 Napisanych postów 12340 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 830972
Wielka szkoda, tak naprawdę zarówno spuścizna JJ i DC jest teraz trudna do jednoznacznego osądu.

Niby Cormier mistrz, a jednak nie, niby JJ mistrz a jednak nie

Jak lubię JJ i zawsze mu kibicowałem, to cienko to widzę ...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
B-REAL FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Szacuny 269 Napisanych postów 8464 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129056
Spoko opis.

Co do JJ to już szkoda gadać. Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja.

Trener personalny, masażysta.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 9936 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 103394
Jeszcze niech GSP wpadnie i bede zadowolony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2798 Napisanych postów 16223 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 302116
nie wierzę w to co czytam. Jon znowu na koksie ja pierdziele. Po co mu to było? Przecież on teraz zostanie zjedzony przez wszystkich. Ciekawe co Cormier na to...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 134 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1720
Cormier napisal, ze na razie nie chce wydawac opinii, bo musi to przetrawic. Myslal, ze po prostu tamtego dnia Jones byl lepszy od niego, wiec jest w szoku.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uzupelnienie treningu

Następny temat

Zaczęcie trenowania boksu w wieku 18 lat

Fruzelina