SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szybkie newsy ze świata sportów walki

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1568853

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
^^

przy okazji chyba warto dać tu filmik o stójce Cruza który wstawił gdzie indziej Savage



2

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
7 miejsce

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
W mma nie do konca jest tak jak mowisz bo jednak to co trenuja to zapozyczenia technik z boksu, kopniec z mt lub jakiejkolwiek innej sw no i czesto.tzw styl bazowy, poczatkowo mma taka jak za pierwszych ufc, to byla po prostu konfrontacja roznych sw z soba i w finale z bjj, pozniej rozwinela sie idea zapozyczania technik te ktore wg danej osoby i jego subiektywnej opinii byly dla nieg najlepsze i tak robia teraz w gymach mma np.Greg Jackson.

Osoby po MMA które przychodzą do na treningi JKD do Brodnicy są pod ogromnym wrażeniem bo okazuje się że to co robili to tej pory to boks plus zagrania typy backfist z obrotem czy też overhandy i są pod orgomnym wrażeniem że JKD ma im wiele nowatorskich rzeczy do zaoferowania począwszy od pozycji walki, pracy stóp, przez uderzanie, kopanie taktykę i sposób trenowania. Ponieważ tu trenuje się i wykonuje techniki nie że styl tak każe ale że biomechanika ruchu wynika to z the Laws of Motion. (O czym już kiedyś pisałem to nie będę pisał 1000 razy to samo jest na stronach poprzednich)

Wspolczesny boks to bardzo usporrowiona wersja, i kierunek jej ewolucji krytykowali juz i Dempsey oraz Driscoll czyli ci ktorych nauki wywodzily sie z bare knuckle boxing, czy tez pugilism,.krytykowali ze ludzie nauczajacy im wspolczesnie boksu juz nie mieli pojecia o naukowym podejsciu do walki wrecz, ze zastapili.to widowiskowoscia i zmiana zasad oraz wprowadzeniem.grubych rekawic, co oduczylo jak mowil.Dempsey umiejestnosci sztuki wyprowadzania silnych ciosow prostych z przedniej reki m.in. w swojej.ksiazce Championship Fighting.

Aczkolwiek to prawda obecny boks a mma to dwa rozne swiaty, jednakze dawniej nie byly az tak rozne od siebie, a nawet smiem.twierdzic ze bare knuckle boxing byl.zblizony do real.deal, bo 1. Nie bylo podzialu na wagi(w walce na ulicy nie ma kat. wagowych) 2 poczatkowo nie bylo rund 3. wolno bylo kopac, dusic, zakladac dzwignie, obalac, dozwolone byly lokcie i headbutting pozniej wycofali. 4. Jedynie gdy byl ko sedzia przerywal walke, .

Co do filmiku z Cruzem, nie chce że znowu o Bruce'ie Lee ale Bruce Lee stawiał na pracę stóp, nie jest to tajemnicą, że w JKD najważniejsza jest praca stóp,

"He who controls the distance controls the fight", Bruce Lee

" The Art of Fighting is the Art of moving. " Bruce Lee

Jak wiadomo, Bruce, był dobrym tancerzem co ciekawe taniec bardzo pozytywnie wpływa na naukę SW 1. pozytywnie wpływa na pracę stóp 2. pozytywnie wpływa na czucie ciała. 3. łatwiej opanować tworzenie i łamanie rytmu 4. łatwiej opanować pracę stóp na1/2 rytmu. (Aczkolwiek to nie zasada że zawsze tak jest)

Sifu Ted Wong kiedyś opowiedział mi taką historię, że Bruce Lee włączył mu jakieś nagranie z turnieju tańca i powiedział Ted wiesz, czym dlaczego ta para tańczy lepiej od tej drugiej (mimo że dla niezorientowanego gościa pary tańczyły prawie identycznie), Ted powiedział, ma lepszą choreografię? Płynnie się porusza? Na co Bruce powiedział "Nie, ponieważ ma lepszą pracę stóp, to czy tancerz jest dobrym tancerzem ocenia się po pracy stóp, to samo ma miejsce w sztukach walki, ten który ma lepszą pracę stóp jest lepszym martial artist."







Zmieniony przez - twj********** w dniu 2016-01-10 12:38:00

Zmieniony przez - twj********** w dniu 2016-01-10 12:43:53

Zmieniony przez - twj********** w dniu 2016-01-10 12:55:09

Zmieniony przez - twj********** w dniu 2016-01-10 12:56:51
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 408 Napisanych postów 2504 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28730
Daj mi jakiś link do szkoleniowka z zakresu basic o tym twoim jkd. Chętnie się zagłębie i zapożyczeń coś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
rozbraja mnie to podkreslanie w niemal kazdym poscie "nie chodzi mi o JKD ani Bruce'a Lee", po czym pyerdolenie po raz 108 wlasnie o JKD i Brusie Lee. niesamowite.
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
Moondancer nie ma szkoleniowek.stricto, obrazujacych t**** z racji tego ze nie jest to.sw do.nauczenia z neta, ale wstawialem juz niejednokrptnie filmiki obrazujace to co mam na mysli. Plus jest jeszcze para nowych ksiazek idealnie obrazujacych jkd, po to aby wkoncu oficjalnie bylo na papierze czym.jest jkd z pkt widzenia technicznego oraz jak wygladala ewolucja jkd jak.chcesz wiecej info pisz do mnie prv.

Chodzi o to.ze aby zachowac sztuke walki Lee przy zyciu i zeby wlasnie ludzie mieli.szanse nauczyc sie jej od podstaw tak jak na serio.wyglada, to jest chroniona przed komercjalizacja bo ludzie by pozapozyczali i mowili ze cwicza jkd czyli po chamsku na komerche by lecieli a niezorientowane osoby chcace cwiczyc jkd bylyby w kropce. To samo tyczy sie innych linii przekazu, to ze ktos zapisze sie gdzies do kogos na treningi jkd nie oznacza ze bedzie cwiczyl.to samo, z racji tego ze nie wszyscy uczyli sie od Brucea tego samego bo poznali go w innych latach lub zamiast z Brucem cwiczyli w Jun Fan Gung Fu Institute, to co nauczal Sifu Ted Wong to byly ostatnie rozwiniecia, etap ewolucji jkd cwiczyl z Brucem wiecej niz ktokolwiek inny i jako jedyny poznal ostatnie rozwiniecia, wiele osob np w Polsce przez lata mowilo ze naucza jkd ale w rzeczywistosci uczyli mix technik z roznych sw bo opatrznie i blednie interpretowali slowa Brucea a chcieli robic na szyldzie jkd kase. Teraz ludzie troche sie zaczeli orientowac to oni sami przemienili swoje teorie,do tego co robia poczepiaja to co obejrza w necie albo naucza sie z ksiazek, i.nadal maja o sobie zbyt wygorowane mniemanie i dalej oszukuja ludzi ze nauczaja jkd pomimo ze o jkd pojecia nie mieli i nie maja.
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
Gautan nie musisz czytac skoro ciebie to rozbraja, ale napisalem wiecej o bare knuckle boxing i mma niz o jkd czy Lee, temat rozwinalem pozniej w odp do moondancer.


Zmieniony przez - twj********** w dniu 2016-01-10 13:54:45
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
nic sie nie boj, jeszcze nie zdarzylo mi sie doczytac do konca.

po prostu uczciwiej byloby za kazdym razem, jesli nie napisac wprost w pierwszym zdaniu: "Uwaga, kolejny post o JKD i Bruce Lee", to chociaz nie zarzekac sie, ze jestes tu w jakimkolwiek innym celu niz nawracanie "niewiernych" i objawianie nam prawdy.

no ale ok, wrzucaj sobie kolejny rok tutaj jeden news niezwiazany z JKD i Lee tylko po to, zeby moc spokojnie w kolejnych dwoch postach napisac sciane tekstu wlasnie o nich, w sumie kto Ci zabroni.

edit: no ok, nie przecze, sam post pewnie nawet spoko (nie wczytywalem sie jakos specjalnie, wiec nie mam zdania), odnioslem sie tylko konkretnie do fragmentu o Lee, bo widac pewna tendencje. tyle.

NIE PRZESZKADZAM JUZ, POZDROWIONKA


Zmieniony przez - gautan w dniu 2016-01-10 14:12:03
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Fascynuje mnie to tak samo Gautanie
Ale coz, poczekamy cierpliwie az sie miarka przebierze
2

"CHO NO TU" - Seba

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uzupelnienie treningu

Następny temat

Zaczęcie trenowania boksu w wieku 18 lat

WHEY premium