SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szybkie newsy ze świata sportów walki

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1566467

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Jon Jones krótko odpowiedział na ostrzeżenie Dominika Reyesa

Po zwycięstwie w walce z Volkanem Oezdemirem na gali UFC Fight Night 147, Dominick Reyes oznajmił, że jest na prostej drodze do pojedynku o pas i wkrótce zmierzy się z Jonem Jonesem.

Reyes pokonał Oezdemira przez niejednogłośną decyzję na gali w Londynie i po zakończonej walce został zapytany o nazwisko swojego kolejnego przeciwnika. Reyes korzystając z okazji rzucił ostrzeżenie w kierunku mistrza wagi półciężkiej Jona Jonesa: "Idę po ciebie, Jonie. Idę po ciebie."

Tymczasem Jon Jones wrócił do słów Dominicka Reyesa skierowanych pod jego adresem tuż po walce i nonszalancko przypominał Reyesowi, jak łatwo go znaleźć:

Jon Jones
"Będę czekał w tym samym miejscu od 8 lat."

https://twitter.com/JonnyBones/status/1107779701416714241

Jon Jones wychodzi z założenia, że: aby być człowiekiem, musisz pokonać człowieka. I zgodnie z tą maksymą Jones czuje, że jest tym odpowiednim człowiekiem na właściwym miejscu w dywizji półciężkiej od 2011 roku.

W niedawnym wywiadzie dla ESPN, Dominick Reyes powiedział, jak wiele dla niego znaczy zostać człowiekiem, który pokona Jonesa.

Dominick Reyes
"Kto nie chciałby być facetem, który pokona Jona Jonesa? Jestem czystym sportowcem. Przez całe życie walczyłem czysto. Byłem ciągle badany od czasu studiów.

Kiedy tam dotrę, nie będzie to miało znaczenia tylko dla mnie. To będzie miało znaczenie dla wszystkich czystych sportowców i dla wszystkich normalnych facetów, którzy rywalizują z oszustami, bo on jest na szczycie w tej chwili. Czuję, że jest to mój moralny obowiązek wobec ludzi, którzy postępują właściwie."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jason Silva-USA TODAY Sports

UFC planuje zestawić Henry’ego Cejudo do walki z Marlonem Moraesem o wakujący pas wagi koguciej

Dana White nakreśla plany na dywizję -61kg.

Podczas sobotniej gali UFC Fight Night 148 stacja ESPN przeprowadziła wywiad z prezydentem organizacji. Dana White przyznał, że UFC planuje teraz zestawić walkę Henry’ego Cejudo (14-2, 8-2 w UFC) z Marlonem Moraesem (22-5-1, 4-1 w UFC, #1 w rankingu UFC wagi koguciej), stawką pojedynku miałby być pas wagi koguciej niedawno zwakowany przez T.J. Dillashawa (16-4, 12-4 w UFC). White dodał też, że w wadze muszej o status pierwszego pretendenta Jussier da Silva (23-5, 9-4 w UFC, #1 w rankingu UFC) zmierzyłby się z Josephem Benavidezem (27-5, 14-3 w UFC, #2 w rankingu UFC).

Dana White
Teraz mam plan. Wcześniej nie miałem, ale teraz mam. Wygląda na to, że zrobimy walkę Cejudo vs. Moraes. Obaj naprawdę chcą walczyć, wygląda na to, że będzie to dobra walka po tym, co stało się z Dillashawem. I wtedy zestawimy Jussiera da Silvę z Josephem Benavidezem na tej samej karcie. Jeśli cokolwiek pójdzie nie tak, jeden z nim może wejść i wziąć walkę a wtedy zwycięzca tej walki będzie miał zagwarantowanego titleshota.


W tym wypadku nadal nie jasne pozostają dalsze losy męskiej dywizji muszej, której koniec ma nastąpić w najbliższym czasie.

Cejudo zdobył pas kategorii muszej pokonując Demetriousa Johnsona na UFC 227. Później medalista Igrzysk Olimpijskich w zapasach podjął mistrza kategorii koguciej, T.J. Dillashawa, którego sensacyjnie znokautował po 32 sekundach walki.

Moraes zadebiutował w największej organizacji MMA na świecie w czerwcu 2017r. przegrywając na punkty walkę z Raphaelem Assuncao. Po pokonaniu Johna Dodsona, Aljamaina Sterlinga i Jimmiego Rivery Brazylijczyk dostał szansę rewanżu i tym razem pokonał Assuncao poddając go gilotyną na UFC Fight Night 144.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
No i prawidłowa decyzja, a nie zastanawianie się z kim ma walczyć ten i ten jak mogą razem. Moraes ma chyba najlepsze obecnie low kicki w mma i walczy mądrze, taktycznie, ciekawie będzie zobaczyć jak to będzie wyglądało na tle Cejudo który poczynił ogromne postępy w stójce
1

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC

Jussier Formiga nie wierzy w motywy Henry’ego Cejudo i uważa, że jego przejście do dywizji koguciej jest zwykłym skokiem na kasę

Jussier Formiga wywalczył w miniony weekend na gali UFC Fight Night 148 czwarte zwycięstwo z rzędu pokonując przez jednogłośną decyzję Deivesona Figueiredo. Forrmiga zabrał również głos w sprawie aktualnej sytuacji w dywizji muszej i koguciej.

Po gali UFC w Nashville, prezes UFC Dana White powiedział, że Henry Cejudo i Marlon Moraes prawdopodobnie zawalczą o tytuł wagi koguciej po tym jak zrzekł się go TJ Dillashaw przez oblane testy antydopingowe. White dodał też, że na tej samej gali Jussier Formigą zmierzy się z Josephem Benavidezem. W rozmowie z dziennikarzami, Formiga powiedział, że Cejudo nie jest zainteresowany budowaniem swojej spuścizny w dywizji muszej.

Jussier Formiga
„Myślę, że to, co robi Cejudo, biorąc walki w 135 funtach, to korzyść tylko dla niego, aby zarobić pieniądze. Myślę, że prawdziwy mistrz walczy w swojej dywizji. Jeśli on przenosi się do 135 funtów, chcę walczyć o (tymczasowy) tytuł, z kimkolwiek. Z Benavidezem lub kimkolwiek innym.”


Henry Cejudo jest posiadaczem tytułu mistrza wagi muszej, ale jego popularność wzrosła, gdy znokautował byłego już mistrza wagi koguciej TJ’a Dillashaw. Między tą dwójką miało dojść do rewanżu w kategorii koguciej, ale pozytywne wyniki testów antydopingowych Dillashaw’a pokrzyżowały te plany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Christian Petersen/Zuffa LLC/Zuffa LLC // Suhaimi Abdullah/Getty Images

„Jak tylko Kamaru Usman wyleczy kontuzję, Colby Covington dostanie z nim walkę” – Dana White o pojedynku o tytuł mistrza wagi półśredniej

Kamaru Usman swoją pierwszą walkę w obronie tytułu mistrza wagi półśredniej UFC ma stoczyć przeciwko Colby’emu Covingtonowi, który już od dawna czeka na pojedynek o pas. Potwierdził to prezydenta organizacji Dana White.

Ta długo oczekiwana walka została potwierdzona przez Dana White’a, który przy okazji gali UFC Nashville został zapytany o to, jaka będzie następna walka dla mistrza wagi półśredniej Kamaru Usmana.

W tej chwili nie ma jeszcze określonej daty walki, ponieważ Usman wciąż wraca do zdrowia po operacji przepukliny po zwycięskiej walce z dotychczasowym mistrzem Tyronem Woodley’em, którego pokonał przez jednogłośną decyzję po kompletnej dominacji.

Oto, co miał do powiedzenia White w kwestii kolejnej walki o pas:

Dana White
„Dywizja półśrednia nigdy nie była bardziej ekscytująca. Ona jest kapitalnie obsadzona i ekscytująca. Nie sądzę, że ogłosiliśmy już datę, ale to będzie kolejna walka.

Jak tylko Usman dojdzie do siebie – dopiero co przeszedł operację przepukliny – jak tylko wyzdrowieje, ta walka zostanie zorganizowana. W tej dywizji jest teraz wiele wspaniałych pojedynków.”


Covington czeka na swoją walkę o pas od zeszłego roku, kiedy to został tymczasowym mistrzem po wygranej przez jednogłośną decyzję w walce przeciwko Rafaelowi dos Anjos w czerwcu 2018 roku. Brak porozumienia w kwestii kolejnej walki, operacje i ostatecznie wybór UFC, aby zestawić Usmana w walce o pas z Woodley’em złożyły się na to, że Covington nie dostał walki o pas, ale teraz wydaje się, że w końcu otrzyma szansę na wywalczenie tytułu mistrza wagi półśredniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
Oj będę mocno kibicował Usmanowi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
A ja bede mocno kibicowac Colbiemu

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Michał Materla szlifuje formę w AKA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC

„Kamaru Usman jest o poziom wyżej od innych i może być mistrzem przez wiele lat” – tak o mistrzu wagi półśredniej UFC wypowiada się Firas Zahabi

Trener Tristar Gym Firas Zahabi uważa, że nowy mistrz wagi półśredniej UFC Kamaru Usman ma potencjał, aby zostać najlepszym zawodnikiem wszech czasów.

Firas Zahabi bardzo mocno chwali nowo koronowanego mistrza UFC Kamaru Usmana, który w ostatniej walce na gali UFC 235 pokonał dotychczasowego mistrza dywizji 170 funtów Tyrona Woodley’a. Znany trener, który wie co nieco o wadze półśredniej i najlepszych zawodnikach w historii, uważa, że Usman ma potencjał, aby być jednym z najlepszych zawodników w historii.

Firas Zahabi
„Byłem pod ogromnym wrażeniem Usmana. Myślę, że jest prawdziwym mistrzem. Uważam, że on jest teraz najlepszym półśrednim w tej dywizji i wierzę, że będzie mistrzem przez wiele lat.”


Zahabi wierzy, że Usman ma wszystko czego potrzeba, aby stać się jednym z najlepszych zawodników w historii i uważa, że nigeryjski mistrz powinien inwestować w swoje ciało i zdrowie, aby to osiągnąć.

Firas Zahabi
„Jeśli pozostanie zdrowy – moim zdaniem – będzie mistrzem przez wiele lat. Gdybym był na jego miejscu, zrobiłbym wszystko, aby zachować zdrowie. Uważam tak, ponieważ czuję, że jest o jeden poziom ponad wszystkimi pozostałymi, a jedyną rzeczą, która może go odsunąć z pozycji jednego z najlepszych w historii, jest poważna kontuzja.

Ci zawodnicy przechodzą wiele wyczerpujących treningów i to zdecydowanie szkodzi ciału. To trudny biznes pod względem fizycznym i widzę, jak wielu mistrzów rujnuje sobie czasami swoją karierę kontuzjami.

Usman, z tego, co widziałem, jest jednym z tych facetów, którzy przewyższają innych. On może zostać włączony do dyskusji o najlepszym zawodniku bez podziału na kategorię. Nie sądzę, aby było wielu facetów, którzy mogą go powstrzymać, ale znowu, to jest kwestia o której musimy się przekoonać. Może ma słabość, których jeszcze nie odkryliśmy.”


Kamaru Usman ma 31 lat i pochodzi z Auchi w Nigerii. Kiedy miał 8 lat wraz z rodziną wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. W szkole średniej rozpoczął treningi zapasów w których zdobywał coraz więcej osiągnięć, startował również w NCAA Division II zdobywając tytuł mistrza. Karierę MMA rozpoczął w 2012 roku natomiast w UFC zadebiutował w 2015 roku występując z The Ultimate Fighter 21. Zawodowy rekord Usmana to (15-1 MMA, 10-0 UFC), a dodatkowo Nigeryjski Koszmar posiada w UFC jedną z najdłuższych serii zwycięstw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
https://www.instagram.com/p/BveuNOCFx8-/

https://www.instagram.com/p/BvfEQ29ALwC/ 

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uzupelnienie treningu

Następny temat

Zaczęcie trenowania boksu w wieku 18 lat

WHEY premium