SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szybkie newsy ze świata sportów walki

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1566783

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221388
A mnie się zdaje że to ma tzw "drugie dno "
Fury nie cierpi żymian i niejednokrotnie się na ten temat wypowiadał (a wiadomo sportowca takiej klasy ludzie słuchają )i imo to może być powód
Ali "Menedżer" ponoć powiązany z terrorystami (i nie tylko on ) wjeżdża sobie bez problemów do usraela, a Fury nie może, bo niby "kogoś zna "


Zmieniony przez - bane158 w dniu 2022-06-24 23:39:24
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Antonio "Bigfoot" Silva doznał kolejnej brutalnej porażki przez nokaut

Można żartobliwie powiedzieć, że u Antonio „Bigfoot’a” Silvy wszystko po staremu, gdyby nie to, że Brazylijczyk poniósł kolejną sromotną porażkę po brutalnym nokaucie.

Silva osiągnął wiele w swojej karierze zawodnika MMA. Był jedynym mistrzem EliteXC w wadze ciężkiej w krótkiej historii tej organizacji. Był również mistrzem wagi superciężkiej Cage Warriors.

„Bigfoot” nigdy nie zdobył pasa w UFC lub Strikeforce, ale odniósł kilka znaczących zwycięstw nad takimi zawodnikami jak Fedor Emelianenko i Alistair Overeem.

Obecnie jednak Silva nie prezentuje się najlepiej w klatce i wielu fanów MMA jest tym zaniepokojonych.

W miniony weekend na gali MMA Series 53 w Moskwie Silva zmierzył się z Olegiem Popovem, który posiada rekord 14-1 z 10 skończeniami.

Walka nie zakończyła się pomyślnie dla Antonio Silvy, który został znokautowany w drugiej rundzie.
https://twitter.com/SpinninBackfist/status/1540709036647239680?s=20&t=sqfcR8C53J6WcnnKRGWzyw

Dla Silvy jest to siódma porażka z rzędu i piąty raz z rzędu, kiedy został skończony, wliczając w to walkę w kickboxingu i walkę na gołe pięści. W swoich ostatnich 10 występach w sportach walki Silva ma bilans 1-9.

Wiele osób domagało się, aby „Bigfoot” zakończył karierę. 42-latek, który w pewnym momencie miał rekord 17-4 w MMA, spadł do 19-14, 1 NC, a swoje najlepsze dni w klatce ma już dawno za sobą.

W 2021 roku Silva powiedział w rozmowie z AG Fight, że miał wiele problemów w życiu osobistym i wierzył, że wróci na właściwe tory w swojej zawodowej karierze.

Antonio Silva
„(Problem) był tutaj (w głowie). Od 2014 r. moje życie się posypało, nie tylko w sferze zawodowej, ale także w życiu osobistym. Osobiste sprawy, które robiłem, miały wpływ na moje życie zawodowe. Wtedy wydawało mi się, że mam rację, nie widziałem błędu i to jest jak kula śniegowa. Zbierasz to, co zasiejesz. Dokonałem wielkiej zmiany. Chciałbym mieć taką głowę i takie życie osobiste przez wiele lat. Z pewnością teraz jest to „Pezão” sprzed dziesięciu lat, który powróci. Musiałem kilka razy upaść, żeby zobaczyć, gdzie popełniłem błąd. Upadki są ważne, ale najważniejsze jest to, żeby się podnieść i dzięki Bogu, udało mi się.”


No cóż, wygląda jednak na to, że wciąż nie wszystko układa się tak jakby chciał tego Silva i kolejny raz podejmuje walki, które przegrywa po nokautach.
...
Napisał(a)
Usunięty przez Yoshi87 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Ronda Rousey stwierdziła, że walka z Giną Carano to jedyny pojedynek na który mogłaby wrócić do MMA. Carano odpowiedziała

Ronda Rousey skończyła z mieszanymi sztukami walki, ale jest jedna zawodniczka, która mogłaby wyciągnąć ją z emerytury i skłonić do powrotu do klatki, a tą zawodniczką jest Gina Carano.

Rousey nie rywalizowała w MMA od czasu przegranej walki o tytuł z Amandą Nunes na UFC 207 w grudniu 2016 roku, ale kwitnie w świecie profesjonalnych zapasów.

Jedną z walk, którą Rousey zawsze chciała stoczyć, ale nigdy do niej nie doszło przez całą jej karierę w UFC, jest walka z Giną Carano, która twierdzi, że Dana White jest powodem, dla którego ich walka nie doszła do skutku.

Ronda Rousey
"Jest tylko jedna osoba... jest tylko jedna osoba, dla której bym wróciła" - powiedziała Rousey w programie Kurt Angle Show. "To znaczy, mówiłam to milion razy. To nie jest tak, że to coś nowego. (Wróciłabym) dla Giny - Giny Carano. To dzięki niej zacząłem walczyć. Dzięki niej wiedziałem, że jest taka możliwość. Zawsze będę jej dozgonnie wdzięczna. Gdyby kiedykolwiek powiedziała: "Ronda, chcę z tobą walczyć jutro w wadze 205 funtów" - jakkolwiek by chciała. Nie mówię, że ona waży 205 funtów; ona jest bardzo szczupła.

Gdyby chciała przyjść na moje podwórku i zrobić coś w stylu „Rocky'ego”, wiesz, „Ding-ding”, i po prostu zrobić to na podwórku, nie miałabym nic przeciwko. Będę walczyć z Giną, gdziekolwiek zechce. A jeśli nie będzie chciała, to na zawsze zostawię jej tę propozycję. To jest kwestia szacunku, a nie coś w stylu: "Pier**ol się, idę po ciebie". Po prostu: "Hej, jeśli kiedykolwiek będziesz chciała wyciągnąć tę kartę, to ona tam jest". Uwielbiam ją. Dziękuję ci, Gina, za wszystko, co zrobiłaś".


Według Carano, UFC zaoferowało jej 1 milion dolarów za walkę z wówczas niepokonaną mistrzynią wagi koguciej Rousey, ale czuła się naciskana, gdy White powiedział mediom, że umowa jest podpisywana przed szansą na zrobienie sześciomiesięcznego obozu. To oraz SMS, który White wysłał jej przez pomyłkę, okazały się gwoździem do trumny dla tego pojedynku.

Rousey jest aktualną mistrzynią kobiet WWE SmackDown. Została wprowadzona do UFC Hall of Fame w lipcu 2018 roku.

Gina Carano nie jest przeciwna idei potencjalnego superfightu z Rondą Rousey. Carano, pionierka i wczesna gwiazda kobiecego MMA, zanim została aktorką, zareagowała na niedawny komentarz Rousey, która stwierdziła, że wróci z emerytury tylko po to, by walczyć z Carano (7-1). W rozmowie z FOX News, Carano powiedziała, że rozważyłaby taką możliwość.

Gina Carano
"Wiesz co? Nigdy mi tego nie odmawiaj" - powiedziała Carano zapytana o to, czy rozważyłaby walkę z Rousey. "To mogłoby się zdarzyć. To byłoby za jakieś pół roku, bo mam jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Ale moja walka, rzecz w tym, że ja naprawdę chcę tworzyć, chcę reżyserować, chcę produkować, chcę dać Rondzie Rousey pracę w jednym z moich filmów, więc może jest coś, co możemy tam zrobić."


Carano nie walczyła od przegranej w sierpniu 2009 roku z Cris Cyborg o inauguracyjny tytuł Strikeforce w wadze piórkowej kobiet, co było pierwszym dużym wydarzeniem MMA, którego głównym punktem była walka kobiet. Ta porażka przez TKO pozostaje jedyną zawodową porażką Carano.

Następnie Carano zajęła się aktorstwem i zagrała w takich filmach jak "Haywire" (2011), "Szybcy i wściekli 6" (2013), "Deadpool" (2016) oraz w najnowszym filmie wyprodukowanym przez Daily Wire "Terror on the Prairie", który ukazał się na początku tego miesiąca i w którym występuje również weteran UFC Donald Cerrone.

Carano grała główną rolę w popularnym serialu Disney+ "The Mandalorian", ale została zwolniona w lutym 2021 roku po tym, jak porównała republikanów do ofiar Holokaustu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Daniel Cormier i Khabib Nurmagomedov zostali wprowadzeni do UFC Hall of Fame

Mamy Międzynarodowy Tydzień Walk w UFC, a to oznacza wypełnione gwiazdami karty walk gal pay-per-view, wydarzenia z udziałem zawodników i nowe wprowadzenia do UFC Hall of Fame.

Tegoroczne grono Hall of Fame poprowadzili byli mistrzowie UFC i wieloletni koledzy z drużyny, Daniel Cormier i Khabib Nurmagomedov. Obaj obecnie na emeryturze, „DC” i „Orzeł” to jedni z najlepszych zawodników w historii. Niezależnie od tego, czy chodzi o byłego dwukrotnego mistrza wagi półciężkiej i ciężkiej Cormiera, czy niepokonanego byłego mistrza wagi lekkiej Nurmagomedova z rekordem 29-0, partnerzy treningowi American Kickboxing Academy (AKA) zasłużyli na wprowadzenie do Hall of Fame.

Oprócz Cormiera i Nurmagomedova, Cub Swanson i Doo Ho Choi weszli do Galerii Sław UFC za swój występ w walce roku na UFC 206 w 2016 roku. Zawodnik wagi piórkowej UFC Giga Chikadze otrzymał nagrodę 2022 Forrest Griffin Community Award za zasługi pracy na rzecz ojczyzny Gruzji.

Podczas 10. corocznego międzynarodowego tygodnia walki UFC, niektórzy z największych sportowców UFC zostali docenieni za ich wpływ na MMA.

Ceremonia odbyła się na T-Mobile Arenie, a dochód z biletów trafił do The Knockout Cancer Foundation, założonej przez zawodnika wagi piórkowej Giga Chikadze.

Chikadze został uhonorowany Nagrodą Społeczności Forresta Griffina za znaczący wpływ, jaki on i jego fundacja, Knockout Cancer, wywiera na społeczność. Nagroda obejmuje darowiznę w wysokości 25 000 dolarów na cele charytatywne wybrane przez Chikadze.

Giga Chikadze
„Zdałem sobie sprawę, że odkąd jestem sportowcem i wojownikiem, kiedy moje walki kończą się sukcesem, a moje imię staje się bardziej rozpoznawalne, wiem, że mogę bardziej szerzyć świadomość.

Kiedy otrzymamy tę darowiznę, wybierzemy kilka osób, będziemy nadal pomagać innym. Za każdym razem, gdy walczę, część mojej wypłaty z walk, jakiś procent też tam trafia. Nie zatrzymujemy się, dopiero zaczynamy."

https://twitter.com/UFCNews/status/1542709600310374400?s=20&t=Jppzl9z8K8ZYmZb-ui690w

Pierwszy zawodnik na scenie, piórkowy Cub Swanson, został wprowadzony do Hall of Fame za swój epicki pojedynek z Dooho Choi’em, który zdobył tytuł Walki Roku w 2016 roku. Po 11 latach i 22 walkach w swojej karierze w UFC, Swanson przedłużył swoją kontrakt z UFC po walce przeciwko Darrenowi Elkinsowi w grudniu 2021 roku za którą otrzymał bonus za występ wieczoru i nie może się doczekać bardziej kultowych momentów w oktagonie.

Zdobywając sześć bonusów Fight of the Night w swojej karierze w UFC, Swanson jest znany z tego, że daje trudną walkę swoim przeciwnikom i nigdy się nie cofa. Styl, w którym zakochał się od początku.

Cub Swanson
„Stałem się fanem niektórych zawodników i ich stylów, którzy stawiali to wszystko na jedną kartę i którzy nigdy nie wybrali bezpiecznej drogi” – powiedział Swanson. „Zawsze szanowałem takich zawodników, więc wejście do walki znaczy dla mnie więcej. To tak, jakbym robił to po swojemu, a po 18 latach to miłe poklepanie po plecach”.

https://twitter.com/UFCNews/status/1542704549516873730?s=20&t=VrGmyv4l7RPBqmPPRDzsRQ

Następnym uhonorowanym zawodnikiem i pierwszym, który został wprowadzony do UFC HoF 2022 Modern Wing, był były mistrz dwóch dywizji, a teraz komentator UFC Daniel Cormier. Po zdobyciu tytułów zarówno w wadze półciężkiej, jak i ciężkiej, Cormier stał się jednym z najlepszych zawodników w historii organizacji.

Daniel Cormier
„Wygranie jakiegokolwiek tytułu UFC jest bardzo trudne” – powiedział Cormier. „Wygranie jednego z nich to niesamowite osiągnięcie, bycie podwójnym mistrzem to szaleństwo”.

https://twitter.com/UFCNews/status/1542712598201741313?s=20&t=uN6vl9DRgNA6rdUPqpxNqw

Cormier podkreślił, jakie ma szczęście, że znajduje się na swoim miejscu, przekazując rady dla wschodzących zawodników, którzy chcą zbudować własne dziedzictwo.

Daniel Cormier
„Nie pozwól, aby zło cię okaleczyło. Pozwól, aby posłużyło jako motywacja do zrobienia czegoś jeszcze większego i lepszego. Bo jeśli spotkają cię przeciwności losu, stanie się coś złego i odejdziesz, nigdy nie dowiesz się, kim naprawdę możesz być”.




Ostatnim zawodnikiem na scenie był były niepokonany mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov. Osiągając doskonały rekord 29-0, Nurmagomedov pokonał najlepszych rywali i byłych mistrzów w całej swojej karierze. Przed walką z pretendentem Justinem Gaethje, Nurmagomedov stracił ojca i trenera. Znosząc te bolesną stratę, Nurmagomedov wycofał się po tym zwycięstwie.

Khabib Nurmagomedov
„Czuję, że zrobiłem wiele rzeczy dla tego sportu i bardzo się z tego cieszę” – powiedział Nurmagomedov.

https://twitter.com/UFCNews/status/1542727194538954759?s=20&t=V9re0kc88oKuUw1foDjIsw



Justin Gaethje
„Nie wyobrażam sobie, żeby mógł sprawić, by jego ojciec był bardziej dumny i jestem pewien, że to był jego cel numer jeden” – powiedział Gaethje. „Nie ma już nic do udowodnienia. Wszyscy marzymy, aby zrobić to, co on zrobił: być perfekcyjnym i odejść, póki jeszcze to mamy”.


Byli koledzy z drużyny, a teraz trenerzy American Kickboxing Academy, Nurmagomedov i Cormier chcą zainspirować nową falę talentów, które chcą pójść w ich ślady.

Daniel Cormier
„AKA przez ostatnią dekadę był domem mistrzów i cieszę się, że (Nurmagomedov) i ja możemy po raz kolejny tam wyjść i reprezentować nasz zespół w sposób, w jaki robiliśmy to wiele razy”.



Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2022-07-01 15:18:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2982 Napisanych postów 5017 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 31458
jutro Kubrat Pulew (29-2, 14 KO) po raz drugi zmierzy się z Dereckiem Chisorą
głowa mówi 6 do 4 na Bułgara ( a nawet 7 do 3 ) ... ale wiadomo War Chisora !!!
Boziu Droga żeby go Del Boy ustrzelił jakoś !
zawsze team Chisora*


*chyba że z Polakami walczy ... ale i wtedy raczej z obowiązku jak do tej pory

dam jeszcze że Chisora jest na dzisiejsze czasy na dzisiejsze standardy pięściarzem absolutnie wyjątkowym przy 12 porażkach dalej znajduje się w światowej dziesiątce i jest jednym z niewielu pięściarzy wagi ciężkiej którzy mają 5 gwiazdek w rankingu
BoxRec oczywiście należy mieć wgląd na jego pokaźny dorobek sportowy i to że nie zawsze sędziowie byli mu przychylni ... choćby walka z Heleniusem
( i to walka o tytuł europejski )




Zmieniony przez - QhuTaz w dniu 7/8/2022 7:58:12 PM
1

bywa że ludzie potykają się na drodze życia ... Ja potrafię potknąć się w drodze do kibla ... ehhh życie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Antonio „Bigfoot” Silva ponosi kolejną brutalną porażkę przez nokaut, tym razem w ringu bokserskim w walce z Viacheslavem Datsikiem

Były pretendent do tytułu wagi ciężkiej UFC, Antonio Silva, został znokautowany, po raz kolejny, choć tym razem miało to miejsce w ringu bokserskim, a nie w klatce mieszanych sztuk walki.

Antonio Silva zmierzył się z Viacheslavem Datsikiem w pojedynku bokserskim, ale jak to jest już standardem w przypadku Silvy przez siedem lat z rzędu, zanotował kolejną przegraną. Po tym jak Datsik powalił brazylijskiego wielkoluda na deski w pierwszej rundzie, kontynuował zadawanie mocnych ciosów w drugiej rundzie.

Na filmie widać, że zanim sędzia wkroczył do akcji, aby powstrzymać przyjmowanie przez Silvę większych obrażenia, „Bigfoot” po prostu stał jak słup soli i przyjmował na głowę czyste ciosy od swojego przeciwnika. Niedługo po przerwaniu walki, Silva musiał być wspomagany przez sędziego w drodze do swojego narożnika, co naprawdę było niepokojącym widokiem.
https://twitter.com/Matysek88/status/1545350576799719425?s=20&t=AeVwUfKQUeSQ9ZJdABIVJQ

Silva został znokautowany zaledwie dwa tygodnie temu w walce MMA w Moskwie, w związku z czym jego seria porażek przez nokaut wzrosła do pięciu. W sumie Silva przegrał osiem walk z rzędu i 11 z 13 w ogóle. W tym okresie „Bigfoot” został znokautowany 10 razy.

Podczas gdy nie zawsze jest łatwo odejść na emeryturę dla weterana jakiegokolwiek sportu, być może to ludzie wokół Silvy muszą zrobić krok, aby przekonać go do zakończenia kariery, zanim dozna poważnej kontuzji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2982 Napisanych postów 5017 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 31458
no i pięknie chociaż walka była "ciasna" a wynik mógł pójść w obie strony to nikt nie ma krzywdy chyba ...
teraz Chisora może liczyć na kasowy strzał chociaż z Wilderem to go nie widzę
kilkanaście walk temu to kto wie może by postawił twarde warunki dzisiaj to już chyba nie te lata i nie ten czas
ale tym zwycięstwem zapewnił sobie minimum dwie walki , następną i niezależnie od wyniku pewnie dostanie jeszcze jedną
bo ludzie chcą go oglądać
ponadto wspomina się też o 3 walce z Whytem
i też bym obejrzał , chociaż i tu zdecydowanym faworytem byłby Whyte to kto wie "War" jeszcze trochę pary w baku ma i jeszcze potrafi zaskoczyć co teraz pokazał
2

bywa że ludzie potykają się na drodze życia ... Ja potrafię potknąć się w drodze do kibla ... ehhh życie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Ja myślałem że Datsik nie żyje albo jest w szpitalu psychiatrycznym wyrokiem sądu

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221388
Żyje, żyje nawet z Jeromem się jakis czas temu bił






Zmieniony przez - bane158 w dniu 2022-07-11 19:29:51
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uzupelnienie treningu

Następny temat

Zaczęcie trenowania boksu w wieku 18 lat

WHEY premium