Już za dwa tygodnie w stolicy Ekwadoru, Quito, zostaną rozegrane tegoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów w Kulturystyce i Fitness. Będzie to spore wyzwanie dla uczestników, jako że stolica Ekwadoru położona jest na wysokości 2800 m, czyli 300 wyżej niż najwyższy polski szczyt – Rysy. Kto wchodził na Rysy, wie jak to wygląda. Na szczęście, nasze sporty nie wymagają dużej wytrzymałości.

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie

Miasto leży na wschodnich stokach czynnego wulkanu Pichincha. Ostatni raz wybuchł w 1999 r, ale dookoła jest jeszcze kilka innych wulkanów. Miejmy nadzieję, że póki co będą spały. Miasto leży też prawie na samym równiku (centrum oddalone jest 25 km na południe od niego), a jego ciekawostką jest obelisk nazywany „środkiem świata”. Hiszpańska nazwa kraju „ecuador” to po naszemu „równik”.

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, tekst

W związku z tak wysokim położeniem i aktualnie porą zimową (deszczową) nie należy się spodziewać upałów. Średnia temperatura w dzień to 150C, a w nocy 100C.

Ze względu na położenie, w mieście panuje ogromne nasłonecznienie, a indeks UV dochodzi w południe do 24. Konieczne są więc ciemne okulary i kremy. Ponadto, w mieście zawsze panują niże (nie ma nigdy wysokiego ciśnienia powietrza atmosferycznego) więc pewnie jedna czy dwie filiżanki kawy przed startem będą potrzebne.

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, jedzenie i w budynku

Na podstawie wyników Mistrzostw Polski Juniorów w Gorzowie Wielkopolskim została ustalona reprezentacja Polski.

W jej skład weszli:

  • Sandro Sołowiej Junior Men’s Physique 16-19 years
  • Dominik Jewiak Junior Men’s Fitness 16-20 years
  • Aleksandra Kępa Junior Women’s Fitness 16-20 years
  • Nikoletta Sularz Junior Wellness Fitness 19-23 years
  • Patrycja Słaby Junior Bikini Fitness 16-20 years
  • Natalia Czajkowska Junior Bikini Fitness 16-20 years
  • Natalia Damek Junior Bikini Fitness 22-23 years, over 164 cm

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, stoi i tekst

Jest to chyba najsilniejszy skład na jaki nas aktualnie stać. Wszystkie te osoby są już utytułowane, posiadając na swoim koncie sukcesy międzynarodowe. Największe ma aktualna mistrzyni świata seniorek, Natalia Czajkowska. No, ale i obciążenie psychiczne jest w związku z tym też wysokie. Natalia Damek ma brązowy medal poprzednich MŚ, więc będzie chciała go co najmniej obronić, ale ma szansę na jeszcze większy sukces. Mistrzyni Europy Patrycja Słaby będzie debiutowała na MŚ i zapewne ma też apetyt na jakiś medal. Podobnie kolejna mistrzyni Europy, Nikoletta Sularz. Aleksandra Kępa ma już w kolekcji srebrny medal ME seniorek oraz MŚ Juniorek (2016), pora więc powalczyć o złoto. Ale na jej będą stały świetne Węgierki i Słowaczki, w tym mistrzyni świata seniorek Kristina Juricova.

A panowie?

Dominik Jewiak to wielki talent i bardzo pracowity zawodnik, brązowy medalista ME Juniorów. To, jakie miejsce zajmie, będzie zależało od konkurentów, a w kategorii wiekowej 16-19 lat może ich nie być dużo. Widzę duże szanse na sukces. Sandro Sołowiej był na 7 miejscu w roku ubiegłym, ale na ME był już piąty. Wydaje mi się, że już dojrzał do walki o medal. Tym bardziej, że startuje w kategorii 16-19 lat, w której nie musi być wielu konkurentów. Termin nadsyłania zgłoszeń przez Federacje Narodowe mija w poniedziałek, 19 listopada, o północy. Zobaczymy, kto się ostatecznie zgłosi na te Mistrzostwa.

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (4)
SoySouce

150 stopni średnio? Całkiem dużo

0
xorton

z ° im się 0 zrobiło :)

0
Bull

wiadomo o co chodzi przecież, a tu nie każdy znak wchodzi w edycję

0
Lorenohd

Sandro wygra ! to pewne ciężko pracował a formę ma zjawiskową . Od ME w Hiszpanii poprawiony brzuch i najlepsze plecy i barki na scenie w Gorzowie wśród startujących w fitness plażowym. To będzie nowy Mistrz Świata.

0