SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szybkie newsy ze świata sportów walki

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1568965

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Dan Istitene/Getty Images

W związku ze wstrzymaną walką z Oleksandrem Usykiem, Dereck Chisora chce stoczyć pojedynek MMA w Bellatorze



Ponieważ pojedynek bokserski między Dereckiem Chisora a Oleksandrem Usykiem został przełożony na późniejszy termin, brytyjski bokser wagi ciężkiej chętnie podejmie walkę w formule MMA w organizacji Bellator.

Dereck Chisora (32-9, 23 KO) miał spotkać się z niepokonanym byłym mistrzem kategorii cruiserweight Okleksandrem Usykiem (17-0, 13 KO) na londyńskiej gali, która była zaplanowana na 23 maja, ale została odwołana z powodu koronawirusa. W związku z tym, że walka czeka na ogłoszenie nowej daty, Chisora powiedział w rozmowie z BBC Sport, że chce się sprawdzić w walce MMA w organizacji Bellator przed wejściem na ring i pojedynkiem z Usykiem.

Dereck Chisora
"Próbujemy ustalić daty na czerwiec lub lipiec. Widzę, jak inni to robią i mówię: "Chcę tego spróbować pewnego dnia". Skoro walka z Usykiem została na jakiś czas odłożona, to jeśli jest taka możliwość, to mogę to zrobić.

Czekamy na kolejną datę walki z Usykiem, ale jeśli będzie to dłuższa przerwa, od razu wskoczymy do Bellatora."


Pomimo zainteresowania walką zawodników rywalizujących w różnych kategoriach wagowych, Chisora nie ma żadnego doświadczenia w MMA. 36-latek jest zawodowym bokserem od 2007 roku.

Jego były przeciwnik, Dillian Whyte, ostatnio pojawiła się na pierwszych stronach serwisów i gazet jako potencjalny rywal pretendenta do tytułu wagi ciężkiej UFC Francisa Ngannou, który był zainteresowany walką bokserską z "The Bodysnatcher’em".


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2020-05-31 22:57:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 93092
Chisora ma 36 lat, a nie 26.

Takie gadanie, a i tak obsra zbroję i nie zawalczy. Jak większość mówi, a nie robi.

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Ed Mulholland/Getty Images

Marlon Moraes zaprasza Dominicka Cruza do walki

Marlon Moraes chce zmierzyć się z Dominickiem Cruzem po tym, jak uciekła mu walka z Petrem Yanem.

Marlon Moraes pierwotnie miał zmierzyć się z Petrem Yanem na gali UFC Kazachstan planowanej na 13 czerwca. Gala została jednak odwołana z powodu pandemii COVID-19, a Rosjanin będzie teraz walczył z Jose Aldo o wolny tytuł wagi koguciej, którego zrzekł się Henry Cejudo odchodząc na emeryturę.

Ponieważ Yan jest zestawiany teraz w walce z Aldo, Moraes nie ma przeciwnika, więc jest zainteresowany pojedynkiem z byłym mistrzem Cruzem.

Marlon Moraes
„Hej Dominicku Cruz, zadzwoń do Seana Shelby’ego i walczmy! Wybierz dzień i jedziemy.”

https://twitter.com/MMARLONMORAES/status/1266908186684149761

Walka między Moraesem i Cruzem ma sens, zważywszy na stan w dywizji koguciej. Aljamain Sterling i Cory Sandhagen będą walczyć na UFC 250, gdzie prawdopodobnie zwycięzca tej walki otrzyma pojedynek o tytuł. Cody Garbrandt i Raphael Assuncao również zmierzą się ze sobą w ten weekend, więc Cruz byłby dobrym rywalem dla Brazylijczyka.

Marlon Moraes w ostatniej walce na gali UFC 245 wygrał przez niejednogłośną decyzję z Jose Aldo w debiucie byłego mistrza wagi piórkowej w dywizji 135 funtów. Wcześniej „Magic” przegrał przez TKO z Henrym Cejudo o zwakowany pas.

Moraes jest obecnie numerem jeden w rankingu dywizji koguciej i może być o jedno zwycięstwo od pojedynku o pas. W swojej karierze wygrał między innymi z Jimmie Riverą, Aljamainem Sterlingiem, Raphaelem Assuncao i Johnem Dodsonem.

Dominick Cruz natomiast powrócił do Oktagonu po trzech i pół roku przerwy, stając do pojedynku z Henrym Cejudo na gali UFC 249. Cruz przegrał w drugiej rundzie przez TKO, jednak jego zdaniem walka została przerwana zbyt wcześnie. Wcześniej, Cruz stracił tytuł mistrza w przegranej walce przez decyzję z Codym Garbrandtem na UFC 207.

Po przegranej z Cejudo, Cruz potwierdził, że będzie walczył ponownie. Jeśli więc chce odzyskać pas mistrza, to walka z Moraesem ma sens. Gdyby tak się stało, zwycięzca mógłby zostać pretendentem do walki o tytuł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Esther Lin, MMA Fighting

Rafael dos Anjos o swojej ostatniej walce w kontrakcie, potencjalnych rywalach i możliwości zejścia do wagi lekkiej

Były mistrz wagi lekkiej UFC Rafael dos Anjos ma jeszcze jedną walkę w swoim obecnym kontrakcie i widzi ją w rewanżu z człowiekiem, któremu odebrał pas, ale jest to jedna z kilku opcji dla jego być może ostatniej walki w Oktagonie.

Rafael dos Anjos kontynuuje treningi w swoim domu w San Diego w Kalifornii wraz z trenerem Jasonem Parillo i kilkoma sparingpartnerami, w tym z kolegami z UFC Beneilem Dariushem, podczas obecnego kryzysu spowodowanego przez COVID-19. Brazylijczyk nadal czeka na zapowiedź jego następnej walki, aby móc omówić nowy kontrakt z UFC, i jest otwarty na rywalizację już w czerwcu.

Rafael dos Anjos
„Chcę walczyć. Walczyłem w styczniu, więc czerwiec lub lipiec będzie dobrą datą. Wyjdę doostatniej walki w moim kontrakcie z UFC, więc musimy zobaczyć, czy UFC chce przedłużyć ze mną umowę. Jest kilka rzeczy do obgadania.”


Pochodzący z Niteroi „RDA”, rozpoczął karierę w UFC ponad dekadę temu, zdobywając tytuł mistrza wagi lekkiej w 2015 roku. Rywalizujący w dywizji półśredniej od 2017 roku dos Anjos jest gotów podpisać nowy kontrakt przed ponownym wejściem do Oktogonu.

Rafael dos Anjos
„Jestem w UFC od wielu lat, od 2008 roku, a UFC jest bardzo solidną firmą. Mam wspaniałe relacje z Daną White’em, mam prawie 30 walk w organizacji i chciałbym podpisać nową umowę z UFC. Tego właśnie chcę, ale to nie zależy tylko ode mnie, to zależy również od nich, jeśli zechcą podpisać ze mną nowy kontrakt.”


Dos Anjos walczył w Las Vegas cztery razy w ciągu swojej kariery w UFC i uważa, że byłoby „fajnie” móc wziąć udział w pojedynku na „UFC Fight Island”. Jeśli chodzi o idealnego przeciwnika, Brazylijczyk ma krótką listę potencjalnych rywali, a są na niej były mistrz wagi lekkiej Anthony Pettis, Stephen Thompson, a także Santiago Ponzinibbio.

Pojedynek z Pettisem byłby rewanżem za walkę o tytuł na gali UFC 185, która była pięciorundowym starciem, w którym dos Anjos dominował od początku do końca. Pomysł na walkę z „Wonderboy’em” był kiedyś przedstawiany przez organizację, jak twierdzi dos Anjos, a Ponzinibbio to pojedynek o którym mówi się od kilku lat, ale nigdy do niego nie doszło.

Rafael dos Anjos
„Myślałem o Pettisie, bo kiedyś powiedział, po zwycięstwie, że jest zainteresowany walką ze mną w wadze 170 funtów. Ponieważ walczył z Donaldem Cerrone w wadze półśredniej, myślę, że to może być ta walka.

Człowieku, Ponzinibbio jest szalony – kontynuował, odnosząc się do twierdzenia Ponzinibbio, że RDA niedawno odrzucił walkę z nim. UFC nic nie powiedziało. Ten facet nie walczył od półtora roku. Ku**a, walczyłem cztery razy od jego ostatniej walki. Nie mam problemu z walką z nim, ale, brachu, nikt mi nic nie powiedział. On rzuca jakieś szalone rzeczy do sieci, trudno to zrozumieć. Ale nie mam problemu z walką z Ponzinibbio.

Jestem w sytuacji, w której nie mogę rzucać nikomu wyzwań. Mam za sobą przegraną i wiem, że to już przeszłość i odbiję się od niej, ale to, co oferuje mi UFC, to coś, co ma sens… Myślę, że Pettis miałby sens przez wzgląd na naszą historię. Rynek zaczyna się teraz poruszać. Stephen Thompson i ja, rozmawialiśmy o tym w przeszłości, więc myślę, że to może być też dobra walka. Dywizja jest bardzo mocno obsadzona, zobaczmy, jak to się rozegra.”


Według Ponzinibbio, UFC rzekomo poinformowała go, że walka z RDA nie odbędzie się, ponieważ Brazylijczyk wraca do dywizji lekkiej. Dos Anjos dementuje te pogłoski.

RDA wyjaśnia, że żeby zredukować dodatkowe 15 funtów, UFC musiałoby dać mu dużo czasu na przygotowanie, idealnego przeciwnika i największą wypłatę w jego życiu. Według Brazylijczyka, podczas niedawnej podróży do Las Vegas przebywając w UFC Performance Institute doszedł do wniosku, że musiałby być „zupełnie innym człowiekiem”, aby ponownie zejść do 155 funtów. Aktualnie Brazylijczyk wazy 187 funtów.

Rafael dos Anjos
„Robiłem kilka testów, ale, człowieku, nie zejdę do 155 funtów. Był taki pomysł, możliwość żebym przeszedł do 155, ale potrzebowałbym co najmniej czteromiesięcznego okresu przygotowawczego przed walką. Ponadto z finansowego punktu widzenia, musiałaby to być walka, która by mi się opłacała. Za pieniądze, które dzisiaj zarabiam, zwykłą wypłatę, dręczenie swojego organizmu nie jest tego warte. Ale za duże pieniądze, takie, które całkowicie zmieniają twoje życie, poświęciłbym się na trzy lub cztery miesiące przed walką. Jednak nie teraz.”
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Kiedy startuje Bellator? Kiedy walczy Kron Gracie w ufc i Garry Tonon w one fc?

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Scott Coker z Bellatora mówił, że celują ze wznowieniem gal na połowę lipca. Jeśli chodzi o ONE Championship, to nie mam informacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Ok

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Puar
Kiedy startuje Bellator? Kiedy walczy Kron Gracie w ufc i Garry Tonon w one fc?

Gracie to nie wiem, ale może go zestawią z kimś typu Petterson albo Rosa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Wanderlei Silva / sherdog.com

Wanderlei Silva potrącony przez samochód podczas jazdy na rowerze

Legenda UFC i PRIDE FC Wanderlei Silva został ranny po potrąceniu przez samochód podczas przejażdżki na rowerze. Brazylijczyk został mocno poturbowany, ale jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

W czwartek rano, Sherdog.com poinformował, że Wanderlei Silva został potrącony przez samochód podczas jazdy na rowerze w swoim rodzinnym mieście Kurytybie, w Brazylii. Nie pierwszy raz Silva został potrącony przez samochód podczas jazdy rowerze, ponieważ podobne zdarzenie miało miejsce w 2016 roku.

Wanderlei Silva
„Moje życie zostało po raz drugi uratowane przez kask. Podobny wypadek miałem w 2016 roku, ale tym razem przynajmniej kierowca samochodu nie uciekł. Zatrzymał się, by mi pomóc.”


„The Axe Murderer” wyjaśnił, że kiedy to się stało, przechodził przez dużą ulicę z dwoma światłami stopu.

Wanderlei Silva
„Pierwsze z nich było zielone, ale nie mogę być pewny, czy drugie zapaliło się czerwone.”


Zderzenie spowodowało, że został odrzucony siłą uderzenia oraz doznał kilku otarć na twarzy i złamania kość prawej stopy.

Do wypadku doszło dwa tygodnie po tym, jak Brazylijczyk ogłosił, że negocjuje walkę z Mike’em Tysonem na gołe pięści w organizacji Bare Knuckle FC. Nie wiadomo, czy ta kontuzja wpłynie na harmonogram negocjacji dotyczących tego potencjalnego pojedynku, czy też całkowicie je zakończy.

Silva został hospitalizowany w wyniku wypadku. Personel szpitala unieruchomił jego zranioną stopę i poddał leczeniu inne rany, a następnie zwolnił go ze szpitala.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Jest oficjalne potwierdzenie lokalizacji przyszłych gal UFC na UFC Fight Island, a konkretnie na wyspie Yas w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich





Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uzupelnienie treningu

Następny temat

Zaczęcie trenowania boksu w wieku 18 lat

WHEY premium