SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szybkie newsy ze świata sportów walki

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1568644

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

RT Sport

Pogorszył się stan zdrowia ojca Khabiba Nurmagomedova

Niestety stan zdrowia Abdulmanapa Nurmagomedova, trenera i ojca mistrza wagi lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova pogorszył się, jak wynika z nowego raportu.

We wtorek, rosyjski dziennik RT poinformował, że Abdulmanap ponownie został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej i jest podłączony pod aparaturę podtrzymującą życie. Według raportu jest leczony po operacji bypassu serca.

Pod koniec zeszłego tygodnia informowano, że ojciec Khabiba obudził się ze śpiączki, po tym jak powikłania spowodowane zapaleniem płuc doprowadziły do operacji serca, którą przeprowadzono szpitalu wojskowym w Moskwie.

Jednak w poniedziałek Khabib powiedział, że operacja serca była wynikiem powikłań wywołanych przez koronawirusa. Opisał również wpływ COVID-19 na jego rodzinę.

Abdulmanap został po raz pierwszy hospitalizowany w Dagestanie pod koniec kwietnia, po tym jak doświadczył tego, co wówczas uważano za zapalenie płuc. Został później przeniesiony do szpitala wojskowego w Moskwie, gdy jego stan się pogorszył.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Joe Rogan zgarnie olbrzymią sumę za przeniesienie swojego podcastu "The Joe Rogan Experience" na platformę Spotify

Znany komentator UFC oraz komik Joe Rogan podpisał kontrakt z platformą medialną Spotify na mocy której przeniesie na wyłączność swój podcast "The Joe Rogan Experience".

JRE to jeden z najdłużej trwających i najpopularniejszych podcastów, który wystartuje na Spotify jeszcze w tym roku. Podcasty na YouTube w których Rogan porusza nie tylko tematy sportowe, ale również naukowe i społeczne zadebiutuje na Spotify od 1 września. Na nową platformę zostaną przeniesione wszystkie dotychczasowe odcinki na zasadzie niewyłączności od 2009 roku, a następnie od września 2020 roku będą na niej zamieszczane na wyłączność w ramach wieloletniej umowy licencyjnej.

Według źródła bliskiemu sytuacji wynika, że Rogan zdecydował się na podpisanie umowy ze Spotify, ponieważ platforma ta buduje swoją publiczność na całym świecie, a początkowy opór wobec dystrybucji podcastu na tej platformie wynikał z tego, że postrzegał ją jako przede wszystkim serwis muzyczny oraz dlatego, że Spotify nie oferowało wystarczająco korzystnych opłat licencyjnych.

Ponieważ podcasty JRE na YouTube oferowały oprócz audio również obraz, który uatrakcyjniał oglądanie i słuchanie, fani podcastu nie muszą się obawiać o brak wideo po przejściu na Spotify, ponieważ platforma będzie je publikować w formie wideo, które będą dostępne jako "vodcasty".

Rogan ogłosił podpisanie umowy w mediach społecznościowych we wtorek, określając Spotify jako "największą platformę audio na świecie". Akcje Spotify wzrosły o ponad 5% po pojawieniu się informacji sięgając 8,4% w ciągu dnia z kwotą 175,03 dolarów za akcję, co stanowi najwyższą cenę zamknięcia od października 2018.

"Podcast przenosi się do Spotify! Pozostanie DARMOWY, i będzie to dokładnie ten sam show. To tylko umowa licencyjna, więc Spotify nie będzie miało żadnej kreatywnej kontroli nad programem. Chcą, żebym dalej robił to tak, jak robię to teraz."

Rogan powiedział, że będą wciąż tworzone klipy z podcastu, które będą umieszczane na YouTube, "ale pełne odcinki programu będą na Spotify dopiero od nowego roku. Jestem podekscytowany wsparciem największej platformy audio na świecie i mam nadzieję, że będziecie tam, kiedy dokonamy zmiany!"
https://www.instagram.com/p/CAYSqQLFP_l/

Umowa Rogana ze Spotify jest warta ponad 100 milionów dolarów, o czym informuje Wall Street Journal, cytując jedno anonimowe źródło.

Od czasu premiery w 2009 roku, podcast "The Joe Rogan Experience" zbudował dużą, lojalną i zaangażowaną rzeszę fanów, którzy oglądali jego dyskusje z szeregiem gości, w tym komików, aktorów, muzyków, zawodników MMA, autorów, artystów i wielu innych. Prowadził również kontrowersyjne dyskusje, goszcząc skrajnie prawicowych gości, takich jak założyciel Proud Boys, Gavina McInnesa, czy twórcę teorii spiskowych Alexa Jonesa.

W ramach umowy ze Spotify, "The Joe Rogan Experience" będzie dostępny dla 286 milionów aktywnych miesięcznie użytkowników Spotify za darmo z reklamami (i bez reklam dla subskrybentów premium). Według Spotify, "The Joe Rogan Experience" jest od dawna najbardziej poszukiwanym podcastem w serwisie. Dodanie "JRE" ma na celu przyspieszenie realizacji długoterminowych ambicji Spotify w zakresie podcastów, w tym przejęć Gimlet Media, Bill Simmons’ The Ringer, Parcast i Anchor.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

PhotoSport

Mark Hunt kolejny raz krytykuje UFC podając przykład mistrza Henry’ego Cejudo

Mark Hunt podaje kolejny przykład na to, że jego zdaniem organizacja UFC ma za nic swoich zawodników podając przykład mistrza wagi koguciej Henry’ego Cejudo.

Krótko po tym, jak bronił tytuł wagi koguciej pokonując przez TKO Dominicka Cruza, Henry Cejudo zaszokował społeczność MMA, ogłaszając swoją decyzję o przejściu na emeryturę. Szybko stało się jasne, że jego przejście na emeryturę wynikało z kwestii związanej z wynagrodzeniem. Powszechnie uważa się też, że wróci, jeśli zostanie mu przedstawiona lepsza oferta.

Mark Hunt, który od kilku ładnych lat toczy wojnę z UFC, uważa to za problem. Hunt podzielił się swoimi przemyśleniami w rozmowie z LowKickMMA.com.

Mark Hunt
"To jest dokładnie to, o czym mówię i znam się na tym, bo byłem w tym. Nigdy nie dostałem tytułu, ale gdybym dostał, byłbym dokładnie taki, jak Henry Cejudo i reszta z nich – mówiąc to, co myślę i mówiąc, że chcę więcej. Kiedy jesteś zawodnikiem z najwyższej półki lub mistrzem świata, nie musisz prosić o więcej. Myślisz, że gdyby to był mistrz boksu, poprosiłby o więcej? Nie! Jak powiedziałem, nie dzielą się całym dochodem, oni (zawodnicy) dostają tylko mały procent i to jest całkowicie błędne.

Ci zawodnicy powinni być odpowiednio wynagradzani, a tak nie jest i widać to po takich facetach jak mistrz świata, „Triple C”. Henry Cejudo mówiący – "potrzebuję więcej pieniędzy". Dlaczego tak jest Henry? Czy coś jest nie tak? "Tak, bo nie dostaję tyle ile jestem wart. Nie dostaję tego, co powinienem dostać."”


Były zawodnik wagi ciężkiej UFC Mark Hunt ponownie się uruchomił w temacie krytykowania UFC i zamierza kontynuować swoją krucjatę przeciwko organizacji wnosząc przeciwko niej nowy pozew.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...Ci zawodnicy powinni być odpowiednio wynagradzani, a tak nie jest i widać to po takich facetach jak mistrz świata, „Triple C”...

Rozwiązanie jest mega proste - Hunt zakłada swoją organizację MMA --> Odpowiednio wynagradza zawodników --> Najlepsi zawodnicy walczą w jego organizacji --> UFC plajtuje
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Andrzej Grzebyk po odejściu z FEN dołącza do składu KSW

Były mistrz organizacji FEN w dywizjach średniej i półśredniej zasili szeregi KSW. Andrzej Grzebyk (16-3, 9 KO, 3 Sub) to jeden z czołowych zawodników w Polsce w obu kategoriach wagowych.

Andrzej Grzebyk jest niepokonany od ponad czterech lat. W tym czasie 29-latek z Rzeszowa dorobił się imponującej passy ośmiu wygranych, z czego aż siedem pojedynków kończył przez nokauty. Były podwójny czempion organizacji FEN walczył i wygrywał w przeszłości ze znanymi z gal KSW: Michałem Pietrzakiem, Kamilem Szymuszowskim, Mindaugasem Verzbickasem, Kamilem Gniadkiem i Marcinem Naruszczką.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakontraktowania tak utytułowanego i efektownie walczącego zawodnika. Wierzę, że Andrzej bardzo szybko pokaże w klatce KSW swoje umiejętności i w niedalekiej przyszłości będzie walczyć o najwyższe cele w kategorii półśredniej w naszej organizacji – komentuje podpisanie Grzebyka jeden ze współwłaścicieli KSW, Martin Lewandowski.

Chciałbym również podziękować organizacji FEN za współpracę przy całej sytuacji związanej z umową Andrzeja Grzebyka. Dzięki rzeczowym rozmowom z Kamilem Birką szybko mogliśmy ustalić sytuację kontraktową zawodnika. Takie podejście otwiera nowy rozdział w relacjach między organizacją KSW a FEN i może być początkiem kolejnych rotacji zawodników między naszymi firmami. Wiemy, jak ważną postacią był Andrzej Grzebyk w organizacji FEN, dlatego nie będziemy sprawiać problemów, jeśli w przyszłości strony chciałby zorganizować walkę pożegnalną zawodnika na gali FEN.

Informacja prasowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Organizacja ONE Championship oraz jej szef Chatri Sityodtong zapytali fanów o to, jaką nową sztukę walki chcieliby zobaczyć podczas przyszłych gal. ONE Championship organizuje pojedynki w formułach MMA, Kickboxingu oraz MuayThai. Czy wkrótce zobaczymy kolejny styl walki na galach największej azjatyckiej organizacji? A jakie sztuki walki Wy chcielibyście zobaczyć na gala ONE Championship?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 93092
Walka MMA ale bez rękawic na gołe pięści, z dozwolonymi kolanami w parterze, soccer kickami, stompami, uderzeniami główką w stójce i w parterze.
1

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Christian Petersen/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images // mmajunkie.usatoday.com

Mike Perry i Darren Till na wojennej ścieżce. „Platynowy Mike” w ostrych słowach o „Gorylu”

Relacje między Mike’em Perry a Darrenem Tillem popsuły się tak bardzo mocno, że Perry w niezwykle wulgarny sposób wypowiedział się o Tillu z którym chce się zmierzyć.

Był taki czas, kiedy Perry i Till wydawali się być w dobrych stosunkach. Była nawet taka żartobliwa sytuacja, w której Till źle usłyszał prośbę Perry’ego, by zrobił z nim sparing. Till myślał, że Perry powiedział „spa” i obydwaj mieli z tego duży ubaw. Aktualnie w 2020 roku, relacje między nimi bardzo mocno się pogorszyły.

Perry i Till uprawiali trash talk na portalach społecznościowych i sprawy nabrały osobistego charakteru, angażując w to wszystko dziewczynę „Platynowego”. Rozmawiając z MMAJunkie, Perry nie pozostał dłużny Tillowi wylewając na niego całe wiadro pomyj.

Mike Perry
„Ja też chcę wy***ać matkę Darrena Tilla – je**ć Darrena Tilla. Chcę walczyć z Darrenem Tillem. Chcę z nim walczyć, potem chcę wyskoczyć z klatki, tak jak zrobił to Khabib (Nurmagomedov) i skoczyć z kopniakiem w twarz jego matce. Je**ny Darren Till.

To kawał je**go ścierwa. On jest pe**em. Nie ma nic złego w byciu pe**em, chyba że lubisz ssać ku**sa. Wtedy spoko. On lubi ssać ku**sa. Dlatego chciał iść do spa. Je**ć go. Wybaczcie mój język, jeśli to takie straszne, ale nienawidzę tego sku**na. Nie lubię, gdy ludzie mówią pewne rzeczy.”


Darren Till i Mike Perry są teraz w różnych kategoriach wagowych. „Goryl” przeszedł do wagi średniej, podczas gdy Perry pozostaje w dywizji 170 funtów. Najwyraźniej to nie powstrzymałoby tych dwóch przed pójściem w bój.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Demian Maia opóźni swoją emeryturę. Jest zainteresowany rewanżem z Andersonem Silva

Demian Maia opóźnia swoją emeryturę ogłaszając, że zostało mu jeszcze kilka dobrych walk. Jedną z nich miałaby być walka z byłym mistrzem wagi średniej UFC Andersonem Silva.

Po przegranej w pierwszej rundzie przez TKO w walce z Gilbertem Burnsem na gali UFC Brasilia, Demian Maia powiedział, że pozostała mu jeszcze jedna walka i będzie to walka albo z Diego Sanchezem albo Donaldem Cerrone. Teraz jednak zmienił zdanie i mówi, że będzie walczył jeszcze dłużej. Brazylijczyk jest także zainteresowany rewanżem ze swoim rodakiem Andersonem Silvą.

Demian Maia
„Teraz nie chodzi o albo tę walkę albo tamtą, teraz chodzi tę i tę walkę. Diego Sanchez i Donald Cerrone, mogą być obydwaj. Przyszła mi do głowy walka z Andersonem, ale jest kwestia wagi. Czy on zgodziłby się na zrobienie catchweight? Dana tego nie lubi, więc czy warto mi będzie przechodzić do 185 funtów i walczyć z rywalem posiadającym przewagę rozmiaru? Jest wiele innych możliwości do przemyślenia.”


Chociaż wydaje się, że Maia interesuje rywalizacja głównie w wadze półśredniej, mówi, że przejście do wagi średniej, by zawalczyć z Silvą, nie jest wykluczone. Wolałby jednak walczyć w kategorii catchweight, aby móc zaprezentować się jak najlepiej.

Demian Maia
„Zawalczyłbym w wadze średniej, ale wolałbym catchweight, gdyby to było możliwe.”


Demian Maia mówi, że plan walki byłby prosty i zakładałby sprowadzenie Andersona Silvę do parteru i przytrzymanie go tam. Coś, czego nie mógł zrobić w pierwszej walce. Silva pokazał wówczas dobrą obronę przed obaleniami, ale większym zmartwieniem dla Maii jest to, czy Silva podejmie tę walkę.

Demian Maia
„Mam nadzieję, że uda mi się go złapać, czego nie udało mi się zrobić w pierwszej walce, i sprowadzić do parteru. Taki byłby plan, ale nie wiem. Bardzo trudno jest cokolwiek mówić. Bardzo trudno jest cokolwiek powiedzieć. Jak on zawalczy? Wierzę, że nie będzie tak jak w 2010 roku, bo to byłby inny Anderson. Czy on jednak przyjdzie dobrze wytrenowany na walkę ze mną? Może to da dodatkowy impuls. Nie wiadomo.”


Na koniec, Maia uważa, że to będzie dobra walka dla nich obydwu, zwłaszcza po tym, jak potoczyła się ich pierwsza walka.

Demian Maia
„Ta walka miała zły wpływ na jego wizerunek, pojawiła się skaza i myślę, że może spróbować to zmienić.”
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Per Haljestam-USA TODAY Sports

Alexandre Pantoja vs. Askar Askarov na gali UFC 18 lipca

Starcie muszych w karcie lipcowej gali.

Jak poinformował w mediach społecznościowych sam zawodnik, Askar Askarov (11-0-1, 1-0-1 w UFC, #6 w rankingu UFC) zmierzy się z Alexandre Pantoją (22-4, 6-2 w UFC, #5 w rankingu UFC) na gali 18 lipca.

Pantoja w grudniu zeszłego roku powrócił do zwycięstw nokautując Matta Schnella w I rundzie starcia na UFC Fight Night 165. Wcześniej Brazylijczyk musiał uznać wyższość swojego rodaka, Deivesiona Figueiredo.

Askarov pozostaje niepokonany w zawodowej karierze. W oktagonie UFC Rosjanin zadebiutował walką z Brandonem Moreno zakończoną większościowym remisem. Później Askar pokonał Tima Elliotta decyzją sędziów.

Póki co nie wiadomo gdzie zostanie rozegrany lipcowy event.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uzupelnienie treningu

Następny temat

Zaczęcie trenowania boksu w wieku 18 lat

WHEY premium