SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szybkie newsy ze świata sportów walki

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1570622

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
jest na vipleague
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

John Locher / AP

Derrick Lewis chce rewanżu z Francisem Ngannou: „Gwarantuję, że będzie lepiej niż za pierwszym razem”

Zawodnik wagi ciężkiej UFC Derrick Lewis głośno wypowiada się na temat rewanżu z Francisem Ngannou, mając nadzieję na zrehabilitowaniu się po pierwszej walce, która była jedną z najgorszych i najnudniejszych w historii UFC.

Derrick Lewis i Francis Ngannou po raz pierwszy spotkali się w Oktagonie na gali UFC 226 w bardzo oczekiwanej walce w wadze ciężkiej pomiędzy dwoma zawodnikami obdarzonymi nokautującymi ciosami. Niestety w pojedynku nie uświadczyliśmy akcji na jaką wszyscy liczyliśmy, a zamiast tego dostaliśmy nudną i bardzo zachowawczą „walkę”, ponieważ żaden z zawodników nie chciał się zaangażować. Lewis wygrał tę walkę przez decyzję i to właśnie ona dała mu pojedynek o pas z Danielem Cormierem na UFC 230. Dwa lata później, „Czarna Bestia” chce naprawić to, jak bardzo rozczarowująca była ta walka dla fanów MMA.

Rozmawiając z Arielem Helwanim z ESPN, Lewis przyznał, że nadal jest zainteresowany rewanżem z Ngannou i chce dać fanom walkę, na którą zasługują i której spodziewali się za pierwszym razem.

Derrick Lewis
„Musimy zrobić rewanż, ja i Francis, musimy zrobić rewanż. Musimy to zrobić, bo miałem problemy z plecami i nie trenowałem tak, jak powinienem do tej walki. Teraz się tym zajmuję, więc musimy to zrobić.”

https://twitter.com/arielhelwani/status/1240732640757583876

Derrick Lewis ma za sobą dwie wygrane walki z Blagoyem Ivanovem przez niejednogłośną decyzję i Ilirem Latifi przez jednogłośną decyzję. Natomiast Francis Ngannou wygrał trzy walki z rzędu przez KO/TKO z Cainem Velasquezem, Juniorem dos Santosem i Curtisem Blaydesem. Ngannou jest obecnie zestawiony do walki z Jairzinho Rozenstruikiem, która miała się odbyć na odwołanej gali UFC on ESPN 8 w Columbus, a później w UFC Apex w Las Vegas. Lewis nie ma obecnie zaplanowanej walki. Być może ci dwaj mogliby spotkać się jeszcze raz w rewanżu i gdyby tak się stało, Lewis gwarantuje, że będzie lepiej niż w pierwszej walce.

Derrick Lewis
„Gwarantuję, że będzie bardziej rozrywkowo niż to, co było. Byłby to co najmniej jeden cios więcej niż w tamtej walce.”
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 93093
Nie, chyba na to nikt się nie zgodzi po tym co robili w pierwszej walce. Woodley z Thompsonem też mieli walczyć lepiej w rewanżu, a było to tak strasznie nudne.

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Chris Unger/Zuffa LLC via Getty Images

American Top Team wprowadził nową zasadę w klubie przez trash talk Colby’ego Covingtona

American Top Team zdecydował się na wdrożenie nowej polityki dotyczącej trash talk’u, po tym jak Colby Covington wszedł w konflikt z czworgiem członków z drużyny.

Mówiąc wprost, ATT wprowadziło politykę „zero trash talk’u”, co oznacza, że członkowie zespołu nie mogą uprawiać między sobą trash talk’u, chyba że mają zestawioną ze sobą walkę.

Założyciel American Top Teamu, Dan Lambert wyjaśnił tę decyzję w rozmowie z MMAFighting.com, która została podyktowana ostatnimi działaniami Colby’ego Covingtona:

Dan Lambert
„To stało się zbyt osobiste i chyba się myliłem. Myślę, że popełniłem błąd. Myślę, że powinienem był zdusić to w zarodku i doszło do punktu, w którym jest wyraźne spięcie, gdzie wpływa to na trenerów, wpływa na sparingpartnerów, wpływa na atmosferę w klubie i w rezultacie dostosowaliśmy się i wymyśliliśmy nową politykę.

Wyjątkiem jest sytuacja w której masz umówioną walkę z kimś (z klubu), w tym przypadku oczywiście musi być jakaś promocja walki. W przeciwnym wypadku jest zakaz uprawiania trash talk’u o osobach z klubu. Jeśli zawodnik zdecyduje inaczej, stwierdzi że musi to zrobić, to musi iść trenować gdzie indziej.”


Najbardziej kontrowersyjnym i lubiącym trash talk zawodnikiem w ATT jest rywalizujący w wadze półśredniej Colby Covington, który popadł w konflikt z trzema kolegami i koleżanką z drużyny. „Chaos” miał wiele sprzeczek z Dustinem Poirierem, Tyronem Woodleyem, Jorge Masvidalem i Joanną Jędrzejczyk. W ostatnim czasie zakopał topór wojenny z Poirierem, ale z pozostałą trójką wciąż toczy słowne przepychanki.

Dan Lambert przyznaje, że pozwolił, aby śmieciowa gadka w ATT wymknęły się spod kontroli i ma nadzieję, że ta nowa polityka pomoże zmienić sytuację.

Dan Lambert
„Nie wiem, czy to była ostatnia runda śmieciowej gadki, w której Colby Covington naruszył umowę, którą miałem między nim a Dustinem Poirierem, czy też część gadki między nim a Joanną Jędrzejczyk. Być może jest to po prostu część jakiegoś wielkiego planu, zajmując się niektórymi innymi problemami, które mają wpływ na nasz sport i życie każdego z nas; widzę, jak taka mała rzecz zamienia się w takie g****, i zastanawiam się dlaczego ku**a ja się tym zajmuję i dlaczego pozwoliłem, aby stało się to taką atrakcją?

Myślę, że po części powodem tego może być to, że jestem takim pro zapaśniczym nerdem. Podoba mi się promocyjna strona tego sportu i ten trash talk. To moja wina. Spieprzyłem tę sprawę. Nigdy nie powinienem był pozwolić, żeby to się tak skończyło. Moim zadaniem jest powstrzymać takie rzeczy od rozpraszania uwagi w klubie. Chyba popełniłem błąd, więc żyj i ucz się.”


Jak widać Dan Lambert podjął zdaje się odpowiednie kroki ku temu, aby powstrzymać narastający w klubie trash talk, który negatywnie wpływał na atmosferę w zespole. Czas pokaże, czy zawodnicy, a w szczególności Colby Covington dostosują się do nowych zasad.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 93093
Ja to nie rozumiem jak Colby żyje na co dzień. Przychodzi do klubu i większość go tam nienawidzi, bo wszyscy Brazylijczycy w ATT go nie lubią po tym co powiedział na ich temat. Z Masvidalem, Poirierem, Wooldeyem, JJ się skonfliktował, też wcześniej gadał jakiś szajs o Pennington i Torres. Mi by się kiepsko w takiej atmosferze trenowało.

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Colby to mi się wydaje przehypowany. Przecież Usman go trafiał bardzo łatwo w stójce, a jego grappling nie jest jakiś zaawansowany, bo nie potrafi kontrolować rywali, ma świetnie obalenia i narzuca spore tempo, na pewno jest dobrym zapaśnikiem, ale ma zero kontroli a do tego nie jest zbyt silny fizycznie więc taki np Woodley myślę że bez problemu mógłby zrywać klincz i szybko go ustrzelić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
No ale daje fajne walki, moim zdaniem nie jest kocykarzem

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Z udmsmanem dał walkę dużo lepsza niż większość się spodziewała

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Dał dobrą walkę, ale w stójce gdzie wiekszość się spodziewała, że będzie wyraźnie dominować, w tym ja. Więc prędzej mnie rozczarował niż zaskoczył.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Ja nie spodziewałem się dominacji w stójce, raczej tego że jeśli Colby wygra to dzięki kondycji

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uzupelnienie treningu

Następny temat

Zaczęcie trenowania boksu w wieku 18 lat

WHEY premium