SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szybkie newsy ze świata sportów walki

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1566661

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
Frank Mir w podcaście "Phone Booth Fighting" stwierdził, że chętnie zawalczyłby z Mariuszem Pudzianowskim na KSW, bo teraz jest już wolnym agentem.
1

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

heraldplanet.com

Georges St-Pierre twierdzi, że nigdy nie czuł przyjemności z ani jednej sekundy spędzonej w klatce

Georges St-Pierre jest bez cienia wątpliwości jednym z najlepszych zawodników MMA w historii, dlatego też zaskakuje niedawna wypowiedź, który stwierdził, że nigdy nie lubił rywalizować, pomimo tego, że odnosił sukcesy.

GSP jest byłym mistrzem dwóch dywizji półśredniej i średniej, który nigdy nie stracił żadnego tytułu w walce. Wycofał się z rywalizacji, zostawiając za sobą jedną z największych spuścizn, a sam został legendą MMA. To sprawia, że w oczach wielu fanów jest GOAT’em w UFC, niezależnie od tego, czy on sam tak uważa, czy nie.

Jednak może zaskoczyć fakt, że Georges St-Pierre nigdy nie lubił walczyć. Rozmawiając z ESPN, zagłębił się w szczegóły dotyczące jego kariery. Choć mówi, że były takie momenty w walkach, które były najważniejszymi momentami w jego życiu, za każdym razem, gdy dochodziło do rywalizacji, był nieszczęśliwy.

Georges St-Pierre
"Kocham to, co dała mi walka. Wolność, oczywiście, dobrobyt, pieniądze, wszystkie korzyści, które się z tym wiążą. Ale ja tak naprawdę nie lubię walczyć. Nigdy nie cieszyłem się ani jedną sekundą spędzoną w Oktagonie w całej mojej karierze."


Dla wielu z nas może to nie mieć większego sensu, w końcu dlaczego GSP miałby nadal walczyć, skoro mu się to nie podoba. Wyjaśnia jednak, że niepokoi go stres związany z niewiadomą wyniku walki, zanim do niej dojdzie. Mówi, że strach przed pobiciem na oczach milionów sprawia, że jest nieszczęśliwy od momentu wejścia do klatki, aż do zakończenia walki.

Dla Georgesa St-Pierre są to całkowicie zrozumiałe emocje. Niemniej jednak, widząc go tak szczerym w tej kwestii, to kolejny powód, dla którego jest on jedynym w swoim rodzaju sportowcem w tej dyscyplinie.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Zhe Ji/Getty Images

Weili Zhang wraca do Chin po kilku miesiącach pobytu poza Ojczyzną

Mistrzyni wagi słomkowej może wrócić w rodzinne strony.

Wczoraj stacja ESPN podała informację, że Weili Zhang (21-1, 5-0 w UFC) w niedzielę wyleci do Chin. Mistrzyni wagi słomkowej, wraz z dwoma trenerami, przebywała w Las Vegas od 21 lutego. Wcześniej, podczas przygotowań do gali UFC 248 a z powodu epidemii COVID-19, zawodniczka przebywała w Abu Dhabi i Tajlandii unikając pobytu w Chinach ze względu na trudną sytuację epidemiczną w tamtym czasie.

Zhang w co-main evencie gali oznaczonej numerem 248 po raz pierwszy obroniła mistrzowski tytuł pokonując Joannę Jędrzejczyk po 25 minutach efektownego starcia. Pas wagi słomkowej Chinka zdobyła w sierpniu zeszłego roku kiedy niespodziewanie i szybko znokautowała Jessicę Andrade.

Organizacja UFC zdecydowała o odwołaniu wszystkich zbliżających się gal do czasu unormowania sytuacji związanej z epidemią. Obecnie największa organizacja MMA na świecie planuje zorganizowanie gali 9 maja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
GSP mówił że nie lubi walczyć ale lubi wygrywać walki i to dodawało mu motywacji

W sensie dawno temu już tak mówił, nie wiem jak w tym wywiadzie


Zmieniony przez - Puar w dniu 2020-04-20 11:32:37

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Puar, zerknij 3 posty wyżej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
No właśnie widzę i odpowiedziałem na to dlaczego GSP walczy/walczył skoro tego nie lubił - a no dlatego że lubi wygrywać, jak kiedyś powiedział w innym wywiadzie

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Oleg Taktarov Instagram / Daria Isaev sport-express.ru

Oleg Taktarov ponownie uderza w klan Nurmagomedovów nazywając ojca Khabiba „wahabickim ekstremistą”

Nie od dziś wiadomo, że były zwycięzca turnieju UFC Oleg Taktarov ma niepochlebne opinie na temat rodziny mistrza wagi lekkiej Khabiba Nurmagomedova. Podczas czatu na Instagramie, Taktarov ponownie uderzył w Nurmagomedovów, a konkretnie w głowę rodziny.

Legenda UFC Oleg Taktarov ponownie pojawił się w nagłówkach serwisów branżowych po tym, jak podczas sesji pytań i odpowiedzi na czacie wygłosił kilka poniżających i islamofobicznych wypowiedzi.

Taktarov, który wygrał turniej UFC 6 w 1995 roku, mocno się zirytował, gdy zapytano go, czy powinien być uważany za pierwszego rosyjskiego mistrza UFC.

Oleg Taktarov
"Mogę opowiedzieć ci pewną historię. Pierwszym mistrzem był Royce Gracie. Potem znów wygrał. Trzecie mistrzostwo wygrał Steve Jennum, bo wszyscy byli kontuzjowani. Czwarte mistrzostwo zgarnął Royce Gracie, który udusił Dana Severna. Potem Dan Severn wygrał piąte mistrzostwo. Było trzech mistrzów. Szóste mistrzostwo wygrałem ja. Gdzie widzisz kogoś innego? To był rok 1995. To jest historia. Jak możesz ją pisać na nowo? Jak możesz ją przeinaczyć? Powiedzmy, że to nie Royce Gracie wygrał pierwsze dwa i czwarte mistrzostwa, ale twój zawodnik, którego chcesz tam wsadzić.

Jeżeli jeden Wahabita z dystryktu Tsumadinskyego to powiedział, to dlaczego wszyscy głupcy muszą to powtarzać? On sam już tego nie powtarza, a wy powtarzacie wszystko jak małpy po nim."


Chociaż Taktarov nie wymienia ojca Khabiba Nurmagomedova, Abdulmanapa z imienia i nazwiska, to wydaje się, że odnosi się on do niego jako do znanego trenera nazywając go „Wahabitą*”, ponieważ to Abdulmanap wcześniej twierdził, że Taktarov tak właściwie nie był mistrzem UFC. Abdulmanap i jego syn Khabib to również mieszkańcy dystryktu Tsumadinskyego w Dagestanie, do którego Taktarov odnosił się podczas swojego czatu.

Chociaż Taktarov technicznie nie jest mistrzem UFC, to jednak wygrał turniej UFC 6 zanim zaczęto przyznawać w organizacji tytuły mistrzowskie. Przez lata głośno mówił o swoim miejscu w historii UFC, m.in. w rozmowie ze sports.ru:

Oleg Taktarov
"Aby zostać mistrzem UFC 6 musiałem (wziąć udział) w trzech walkach w ciągu jednego wieczoru. Wyobraźcie sobie, że musicie wygrać w pierwszej walce, potem w drugiej, i oszczędzić siły, by stanąć do ostatniej. A różnica w wadze między zawodnikami może być ogromna. Ja mógłbym wejść do klatki mając 90 kg, a przeciwnik 120 kg. Ostatnio przeczytałem jakiegoś "eksperta", który powiedział, że "Oleg Taktarov nie był prawdziwym mistrzem UFC".

Co to znaczy UFC? Ultimate Fighting Championship, zwycięzca Mistrzostw jest mistrzem. Później zaczęli organizować "super walki" i byliby mistrzami super walki. Prawdziwe mistrzostwa zakończyły się w latach 90-tych. Jedna walka to teraz tylko jedna walka."


Sprawy przybrały gorszy obrót, gdy Khabib Nurmagomedov został mistrzem wagi lekkiej UFC. Taktarov zaczął wygłaszać rasistowskie oświadczenia, jak na przykład nazywanie Nurmagomedova "typowym góralem" posiadającym "gen ostrożności" w odniesieniu do jego "nudnej" walki z Conorem McGregorem.

Oleg Taktarov
"Kiedy nadchodzi silna armia – chowają się w górach, wszyscy gdzieś znikają"


– mówił Taktarov o Khabibie, nawiązując do wielowiekowych działań wojennych między Kaukazem a Imperium Rosyjskim.

W odpowiedzi na rasistowskie komentarze Taktarova, Khabib i jego ojciec zaprosili zwycięzcę turnieju UFC do odwiedzenia Dagestanu i spędzenia kilku dni w ich towarzystwie. Taktarov przyjął tę ofertę, choć jego dobra wola wobec rodziny Nurmagomedov nie trwała długo. Później narzekał na swój pobyt w Dagestanie i kwestionował priorytety Khabiba od momentu,, kiedy został mistrzem. Skłoniło to Abdulmanapa do poproszenia fanów Khabiba, aby nie oznaczali Taktarova na Instagramie.

Abdulmanap Nurmagomedov
"Nie możesz odpowiadać na obrazę głupca. W końcu on jest głupcem”


– powiedział wtedy Abdulmanap.

* - Wahabizm, to muzułmańska doktryna religijno-polityczna, głosząca powrót do pierwotnej, ultrakonserwatywnej czystości islamu. Wahabizm jest często krytykowany za radykalne podejście, a ponadto uważa się, że nauki i pisma tego odłamu islamu są fundamentem powstania takich radykalnych organizacji terrorystycznych, jak m.in. Al-Ka’ida, Boko Haram czy Państwo Islamskie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Donat Sorokin/TASS

Alexander Shlemenko celuje w UFC i tytuł mistrza: „Mam wielkie pragnienie, aby dostać się do UFC”

Były mistrz wagi średniej Bellatora Alexander Shlemenko zdradził, że aktualnie jego głównym celem jest podpisanie umowy z UFC, a gdyby do tego doszło, zamierza zdobyć tytuł mistrza największej organizacji MMA.

W czasie kwarantanny, Alexander Shlemenko (59–12, 1 NC) miał czas na zastanowienie się nad swoją przyszłością w mieszanych sztukach walki i jego zdaniem będzie ona miała miejsce w UFC.

Rozmawiając z Championat.com, były mistrz Bellatora w wadze średniej ujawnił, że jego głównym celem jest podpisanie umowy z UFC i zostanie mistrzem tej organizacji:

Alexander Shlemenko
„Mam wielkie pragnienie, aby dostać się do UFC, a jestem już w połowie drogi. Nie podpisałem teraz kontraktu z żadną organizacją tylko dlatego, że mam jeden cel – dostać się do UFC i zdobyć tytuł. Wierzę w siebie, wszystko się ułoży.”


Shlemenko, który rozpoczął karierę w MMA w 2004 roku, był mistrzem wagi średniej Bellatora w latach 2013-2014, aż do utraty tytułu po przegranej z Brandonem Halsey’em na gali Bellator 126. Od tego czasu walczył dla kilku różnych rosyjskich organizacji, m.in. w M-1 Global i Russian Cagefighting Championship (RCC). Wygrał finał M-1 Global Grand Prix wagi średniej i wygrał trzy z czterech ostatnich walk w RCC. W swojej ostatniej walce w grudniu ubiegłego roku, odniósł zwycięstwo w pojedynku z Davidem Branchem, który walczył w UFC.

Pochodzący z Omska Rosjanin miał spotkać się z Louisem Taylorem na gali RCC w marcu, zanim gala została odwołana z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Podczas gdy „Storm” nadal planuje stoczyć tę walkę, gdy organizacja wznowi swoje gale, odmawia podpisania długoterminowej umowy na wypadek, gdyby odezwało się do niego UFC.

Alexander Shlemenko
„Teraz nie przedłużyłem umowy, chociaż zaoferowali wspaniałe warunki. Gdybym wybrał pieniądze, tak jak w 2010 roku, nie wyjechałbym. Wykonałem jednak ciężką pracę, by pozbyć się kontraktu. Teraz jestem całkowicie wolny.”


Shlemenko jest jednak również świadomy tego, że kryzys związany z pandemią COVID-19 może wstrzymać wszelkie plany dołączenia do największej organizacji MMA w najbliższej przyszłości.

Alexander Shlemenko
„W tym roku pojawiła się chęć przystąpienia do UFC, ale pandemia namieszała w kartach walk. Teraz wielu ludzi zostanie bez pracy, tak samo jak i zawodnicy”.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221388
Yoshi87

Oleg Taktarov Instagram / Daria Isaev sport-express.ru

Oleg Taktarov ponownie uderza w klan Nurmagomedovów nazywając ojca Khabiba „wahabickim ekstremistą”

Nie od dziś wiadomo, że były zwycięzca turnieju UFC Oleg Taktarov ma niepochlebne opinie na temat rodziny mistrza wagi lekkiej Khabiba Nurmagomedova. Podczas czatu na Instagramie, Taktarov ponownie uderzył w Nurmagomedovów, a konkretnie w głowę rodziny.

Legenda UFC Oleg Taktarov ponownie pojawił się w nagłówkach serwisów branżowych po tym, jak podczas sesji pytań i odpowiedzi na czacie wygłosił kilka poniżających i islamofobicznych wypowiedzi.

Taktarov, który wygrał turniej UFC 6 w 1995 roku, mocno się zirytował, gdy zapytano go, czy powinien być uważany za pierwszego rosyjskiego mistrza UFC.

Oleg Taktarov
"Mogę opowiedzieć ci pewną historię. Pierwszym mistrzem był Royce Gracie. Potem znów wygrał. Trzecie mistrzostwo wygrał Steve Jennum, bo wszyscy byli kontuzjowani. Czwarte mistrzostwo zgarnął Royce Gracie, który udusił Dana Severna. Potem Dan Severn wygrał piąte mistrzostwo. Było trzech mistrzów. Szóste mistrzostwo wygrałem ja. Gdzie widzisz kogoś innego? To był rok 1995. To jest historia. Jak możesz ją pisać na nowo? Jak możesz ją przeinaczyć? Powiedzmy, że to nie Royce Gracie wygrał pierwsze dwa i czwarte mistrzostwa, ale twój zawodnik, którego chcesz tam wsadzić.

Jeżeli jeden Wahabita z dystryktu Tsumadinskyego to powiedział, to dlaczego wszyscy głupcy muszą to powtarzać? On sam już tego nie powtarza, a wy powtarzacie wszystko jak małpy po nim."


Chociaż Taktarov nie wymienia ojca Khabiba Nurmagomedova, Abdulmanapa z imienia i nazwiska, to wydaje się, że odnosi się on do niego jako do znanego trenera nazywając go „Wahabitą*”, ponieważ to Abdulmanap wcześniej twierdził, że Taktarov tak właściwie nie był mistrzem UFC. Abdulmanap i jego syn Khabib to również mieszkańcy dystryktu Tsumadinskyego w Dagestanie, do którego Taktarov odnosił się podczas swojego czatu.

Chociaż Taktarov technicznie nie jest mistrzem UFC, to jednak wygrał turniej UFC 6 zanim zaczęto przyznawać w organizacji tytuły mistrzowskie. Przez lata głośno mówił o swoim miejscu w historii UFC, m.in. w rozmowie ze sports.ru:

Oleg Taktarov
"Aby zostać mistrzem UFC 6 musiałem (wziąć udział) w trzech walkach w ciągu jednego wieczoru. Wyobraźcie sobie, że musicie wygrać w pierwszej walce, potem w drugiej, i oszczędzić siły, by stanąć do ostatniej. A różnica w wadze między zawodnikami może być ogromna. Ja mógłbym wejść do klatki mając 90 kg, a przeciwnik 120 kg. Ostatnio przeczytałem jakiegoś "eksperta", który powiedział, że "Oleg Taktarov nie był prawdziwym mistrzem UFC".

Co to znaczy UFC? Ultimate Fighting Championship, zwycięzca Mistrzostw jest mistrzem. Później zaczęli organizować "super walki" i byliby mistrzami super walki. Prawdziwe mistrzostwa zakończyły się w latach 90-tych. Jedna walka to teraz tylko jedna walka."


Sprawy przybrały gorszy obrót, gdy Khabib Nurmagomedov został mistrzem wagi lekkiej UFC. Taktarov zaczął wygłaszać rasistowskie oświadczenia, jak na przykład nazywanie Nurmagomedova "typowym góralem" posiadającym "gen ostrożności" w odniesieniu do jego "nudnej" walki z Conorem McGregorem.

Oleg Taktarov
"Kiedy nadchodzi silna armia – chowają się w górach, wszyscy gdzieś znikają"


– mówił Taktarov o Khabibie, nawiązując do wielowiekowych działań wojennych między Kaukazem a Imperium Rosyjskim.

W odpowiedzi na rasistowskie komentarze Taktarova, Khabib i jego ojciec zaprosili zwycięzcę turnieju UFC do odwiedzenia Dagestanu i spędzenia kilku dni w ich towarzystwie. Taktarov przyjął tę ofertę, choć jego dobra wola wobec rodziny Nurmagomedov nie trwała długo. Później narzekał na swój pobyt w Dagestanie i kwestionował priorytety Khabiba od momentu,, kiedy został mistrzem. Skłoniło to Abdulmanapa do poproszenia fanów Khabiba, aby nie oznaczali Taktarova na Instagramie.

Abdulmanap Nurmagomedov
"Nie możesz odpowiadać na obrazę głupca. W końcu on jest głupcem”


– powiedział wtedy Abdulmanap.

* - Wahabizm, to muzułmańska doktryna religijno-polityczna, głosząca powrót do pierwotnej, ultrakonserwatywnej czystości islamu. Wahabizm jest często krytykowany za radykalne podejście, a ponadto uważa się, że nauki i pisma tego odłamu islamu są fundamentem powstania takich radykalnych organizacji terrorystycznych, jak m.in. Al-Ka’ida, Boko Haram czy Państwo Islamskie.

Nie wiem czy taktarov chce na siłę zaistnieć , czy ma jakieś animozje do ojca Khabiba, czy to już demencja starcza, ale po co atakuje Rodzinę Khabiba bez powodu? Niech zaatakuje pana Kadyrowa np. ale ,zaraz, nie , tu już pan taktarov ma "kupę w majtkach" bo to jest przyjaciel przywódcy i tu może pan taktarov zostać "wyr****any kijem od szczotki w odbyt " lepiej cwaniakowac tam gdzie wolno i probowac "zaistnieć"
Żałosny typ
Lekki Renzo przepieknie porobił ta pokrakę
















Zmieniony przez - bane158 w dniu 2020-04-21 00:40:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Victor Fraile / Getty Images // Youtube

„Najpierw wyczyszczę dywizję półśrednią, a potem sprawdzę o co tyle szumu z Israelem Adesanya” – Tyron Woodley o swoich planach na przyszłość

Były mistrz wagi półśredniej UFC Tyron Woodley obecnie koncentruje się na odzyskaniu tytułu, ale myśli również o swojej przyszłości, w której przewiduje przejście do dywizji średniej i pojedynek o tytuł.

Tyron Woodley chce stoczyć jeszcze kilka walk w swojej kategorii, a następnie przejść do dywizji średniej, aby rzucić wyzwanie panującemu mistrzowi Israelowi Adesanya lub komukolwiek, kto będzie mistrzem o czym rozmawiał podczas ostatniej sesji pytań i odpowiedzi na Instagramie.

Tyron Woodley
„Dopiero się rozkręcam. Nie będę się zachowywał tak, jakbym miał tutaj być, dopóki nie skończę 45 lat, ale przez pewien czas nigdzie się nie wybieram. Mam mnóstwo ludzi do pokonania i ust do zamknięcia. A potem chcę też spędzić trochę czasu w wadze średniej.

Muszę wyczyścić dywizję. Trzy lub cztery walki w wadze półśredniej, a kiedy poczuję, że mogę spokojnie powiedzieć, że wszystkich wyeliminowałem, to chcę iść tam (do wagi średniej), aby zobaczyć, o co chodzi z Izzy’m.

Idę prosto po pas, ktokolwiek będzie mistrzem. Nie idę w górę, żeby grać w gry. Jestem już pięciokrotnym mistrzem świata.”


Israel Adesanya jest powszechnie uznawany za jednego z najlepszych zawodników w MMA, ale Woodley nie jest przekonany, czy ten szum wokół jego osoby jest uzasadniony. Były mistrz wagi półśredniej mówi, że zauważył kilka słabych punktów w taktyce mistrza wagi średniej.

Tyron Woodley
„Nie sądzę, żeby był tak rewelacyjny, jak wszyscy mówią. Myślę, że jest świetny, ale wszyscy robią z niego fenomen. Widziałem pewne słabe elementy w jego taktyce w walce o Gastelumem – kimś, kogo pokonałem. Widziałem pewne słabe punkty w walce Yoelem Romero, on boi się facetów dysponujących dużą siłą. Jedna rzecz, którą Yoel i ja mamy wspólną – nie taką samą, ale podobną – to siła i eksplozywność. Nie wyglądało na to, żeby w ogóle próbował sobie z tym poradzić.”


Póki co, Tyron Woodley będzie miał przed sobą przynajmniej dwie walki w wadze półśredniej z takimi zawodnikami jak obecny mistrz Kamaru Usman, który odebrał mu tytuł mistrza oraz Leon Edwards z którym również musi sobie coś wyjaśnić.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uzupelnienie treningu

Następny temat

Zaczęcie trenowania boksu w wieku 18 lat

WHEY premium