Zwyciężczyni Debiutów 2018r. kategorii Body Fitness Plus 163cm oraz Open

Jak rodzi się sukces? Na pewno dzięki rzetelnej, konsekwentnej pracy, z pasji, wiedzy, wiary we własne możliwości, chęci do działania, pokory, konsekwencji, wytrwałości, zaufania do „prowadzącego”, motywacji. To bardzo ważne i cenne zalety wielu ludzi sukcesu. Jednak nie każdy rzetelny zawodnik może wygrywać zawody sylwetkowe. Bardzo ważny jest potencjał i predyspozycje genetyczne, czyli to, co matka natura dała nam tak po prostu, za nic.

Sylwetki polskiej sceny kulturystyki i fitness - Ania Andrzejewska

Ania to zawodniczka o bardzo dobrych proporcjach pionowych i poziomych. Szerokich barkach, których atutem są pięknie uformowane mięśnie naramienne, szerokość obręczy barkowej jest „podkreślona” brakiem części zstępującej mięśnia czworobocznego (tzw. karku, kaptura), wąska talia z zarysem mięśni prostych brzucha, którą podkreślają widoczne w pozie przodem mięśnie najszersze grzbietu. Kobiece biodra, bardzo dobrze uformowane, mięśnie czworogłowe ud z separacją, która pozwala wyróżnić poszczególne głowy, które wymagają jeszcze wypełnienia mięśniami (zwłaszcza głowy przyśrodkowe).

W pozie bokiem - widoczne jest niewystarczające rozciągnięcie mięśni piersiowych, co utrudnia odwodzenie barku bliższego publiczności i opuszczenie dalszego. Pomimo wszystko ta poza ukazuje dobre proporcje sylwetki, piękną linię pleców pośladków i ud. W obrębie bioder widoczny jest naprężacz powięzi. Czworogłowy uda oddzielony jest od dwugłowego widoczną smugą biodrowo-piszczelową. Tyłem - pięknie uformowane plecy, tylne aktony barków, mięśnie obłe wielkie i mniejsze, czworoboczny, widoczne miejsce połączenia mięśni najszerszych grzbietu z powięzią piersiowo lędźwiową.

Pośladki są okrągłe, rozwinięte we wszystkich częściach, wyraźnie oddzielone od ud. Anię wyróżnia znakomity tonus mięśni i skóry. Co poprawić? Doskonalić proporcje sylwetki wypełniając poszczególne partie mięśniami, poprawiając gęstość mięśni, zwiększając ilość widocznych „szczegółów”. Należy pamiętać o stretchingu, szczególnie obręczy barkowej. Wspaniała prezencja tej zawodniczki, radość, która udziela się widzom, uroda, która wyróżnia ją w „stawce”, wyjątkowa estetyka, doskonale dobrany makijaż i strój startowy. Prawidłowa, bardzo dobrze przygotowana i przemyślana prezentacja. Sądzę, iż o przyszłość polskiego fitness sylwetkowego można być spokojnym, bowiem zawodniczki, które pojawiły się na scenie prezentują wspaniałą formę startową, a ich sylwetki uformowane są świadomie. To dopiero początek sezonu wiosennego i zapewne wiele emocji przed nami.

https://www.youtube.com/watch?v=qXKhwUD3GV8

Komentarze (0)