SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Taktarov

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 11672

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez raKhu1 z działu Scena MMA i K-1.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 112
Czy taktarov zalicza się do dźwigni skrętnych na nogę?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 714 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16545
no jak jestes brzuchem do maty to wiadomo hehe, generalnie zawsze na bok bo plecami do maty jak niekuzy robia to kocza jak shamrock w ufc 1. pozatym nie ma nawet jak sie dobrze wychylic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie, jest to dźwignia prosta na stopę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 714 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16545
jak troche skrecisz to lepiej dziala, ale to tak samo jak z kneebarem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Pomieszanie jest straszne z tymi nazwami. Coraz częściej słyszę "Taktarov" jako określenie na to co amerykanie zwą "ankle lock". A ja pierwszy raz z "Taktarovem" zetknąłem się jako z czymś co zwało się "ściskówka na kolano". Polegało to na włożeniu własnej piszczeli w "zgięcie kolana" przeciwnika (tam za kolanem), po przeciwnej stronie rzepki, a rękami zgięcie mu na siłę tego kolana i dociśnięcie. Dosyć bolesna i ponoć niebezpieczna sprawa.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3809 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41709
taktarov to dźwignia na staw skokowy a nie na stopę, z podobnego uchwytu można włozyc stopę przeciwnika pod pachę i wtedy robić dźwignię na nią ale wtedy to już nie jest taktarov





tu zresztą na filmiku fajnie jest pokazana ta technika



Zmieniony przez - Zdenek_SB w dniu 2013-01-16 10:08:25

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
taktarov to dźwignia na staw skokowy a nie na stopę

dźwignia prosta na staw skokowy, czyli na stope w sumie, fakt poprawnie powinno się mówić że na staw skokowy to tak jakbym powiedział, że balacha to dźwignia na ręke.

Gwjazdor fakt, angielska nazwa to ankle lock, czyli dosłownie dźwignia na kostke, ale jakoś u nas sie przyjęło mówić na to taktarov, w sumie nie znam sam genezy nazwy


Dobry instruktaż od Zibiego, tutaj jeszcze fajny film w języku angielskim





Zmieniony przez - raKhu1 w dniu 2013-01-16 11:13:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 714 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16545
jest roznica. taktarov to dzwignia na sciegno, najczesciej uzywa sie ostrza przed ramienia lub nadgarstka. raczej bol sprawia niz robi krzywde. ankle lock niszczy staw stopy. bardzo czesto sa mylone, jeszcze czesciej uwazane za to samo. sa to dwa rozne poddania.

a i technika goscia na tym filmiku powyzej sprawia ze mi oczy krwawia. chodzi mi o samo wykonczenie. druga sprawa ze na zasadach bjj by zostal zdyskwalfikowany



Zmieniony przez - pampuch w dniu 2013-01-16 22:54:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Wedle przepisów Taktarov będzie zamiarem skrętówki, jeżeli stopę zewnętrzną skręcisz palcami do środka ciała przeciwnika albo ta sama stopa, wyjdzie poza linie biodra przeciwnika po tej samej stronie. Tułowiem można się skręcać, generalnie Taktarov powinien być robiony zawsze na boku, a skręcenie się przodem do maty to praktycznie 100% sub i nie podlega to pod skrętówkę. Przez takie "smaczki" dużo ludzi na MP dostało dyskwalifikację. Taktarov to nacisk na achillesa, gdzie łapie się na wys. połączenia achillesa z brzuchatym łydki (nacisk wyrostkiem rylcowatym kości promieniowej). Achilles lock musi polegać na dźwigni, a nie nacisku - takie moje przemyślenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 714 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16545
achilles- uscisk, foot lock-dzwignia. ahillesa mozna skonczyc bez wyginania stopy, foot lock mozna skonczyc bez wywierania presji na sciegno. z cala reszta sie zgadzam. przepisy bjj odnosnie dzwigni na nogi to porazka jest

Zmieniony przez - pampuch w dniu 2013-01-16 23:50:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Nom, ale czasem sędziowie dają szansę rehabilitacji. Kolega właśnie źle ustawił nogi przy Taktarovie, typ mu zerwał uchwyt, ale nogi zostawił i mówił, że zamulił, a sędzia czekał na zdjęcie nóg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To mi teraz pampuch namieszałeś - ja myślałem, że ten nacisk nadgarstkiem na ściegno jest integralną częścią ankle locka, w sensie, przy tym chwycie i nacisku przedramieniem na ścięgno o wiele łatwiej dźwignia na staw skokowy wchodzi. I nie ma rozgraniczenia na nacisk na achillesa i dźwignie na stope, że jest to integralna całość.

Z resztą tak samym naciskiem to sie chyba by skończyć bardzo cieżko było?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan do oceny i poprawy jesli tego wymaga

Następny temat

Shinkyokushin

WHEY premium